Hirdetés

2018. november 18., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Ringman

Ringman
(PH! addikt)

hát igen, a szenátust nem fizették le a kínaiak, mint trumpot

multifunkciós agárstadion épül

(#2) Fred23 válasza Ringman (#1) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Ettől függetlenül, ha maradnak a szankciók, a ZTE-t nem fogja annyira megviselni, mint ahogy azt egyesek gondolják. Már most a Samsunghoz fordult, és gondolom, másokhoz is.

(#3) Maegoss válasza Fred23 (#2) üzenetére

Maegoss
(tag)

Miért a Samsung pótolni tudja az Intel procikat?

(#4) Fred23 válasza Maegoss (#3) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Azt pont nem, de szerintem ha Intel proci kéne, azt is be tudná szerezni a ZTE, ha nagyon akarná. Egy kínai, a vezetésnek is fontos céget nem olyan egyszerű seggbe rúgni.

(#5) vicze1 válasza Fred23 (#4) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Épp azt teszik, azaz tennék ha nem egy Mikiegér elnök lenne.
Bárki aki a ZTE-nek US technológiát szállít ugyan azt a korlátozás sérti mint a ZTE és ugyan olyan szankciók várnak rá, lehetni mindent lehet, csak annak következményei is lesznek, ahogy lesz Trump számára is.

(#6) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Le vagyok maradva, mivel érdemlte ki Uncle Sam szemöldökborzolását a ZTE? Poloskát tett a Michelle néni vibrátorába?

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#7) DarkChild válasza t72killer (#6) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

Már Melania a first lady, nem a Michelle :U

Egyébként az iráni szankciókat nem vette figyelembe a kínai cég és a tiltás ellenére kereskedett az arab országgal - ezért kapta a büntit.

[ Szerkesztve ]

(#8) t72killer válasza DarkChild (#7) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Tudom, de a ZTE-t még Obama idején rúgták ki az USA-ból, nem?

(#9) DarkChild válasza t72killer (#8) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

Passz, lehetséges. Ha jól emlékszem korábban csak arról volt szó, hogy a ZTE (és a Huawei) termékeit nem lehet forgalmazni az USA-ban (kémkedést feltételeztek a két kínai cég részéről).
Ez a legutóbbi balhé már fájdalmasabb volt a három betűs kínai cégnek, mivel ezúttal azt tiltották meg nekik, hogy a termékeikbe amcsi eredetű alkatrészeket (pl. Qualcomm procikat) szereljenek, illetve amcsi liszenszeket felhasználjanak. Azok nélkül meg elég körülményes manapság okostelót gyártani, így a ZTE határozatlan ideig fel is függesztette a gyártást.

(#10) t72killer válasza DarkChild (#9) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Valóban, az első kör a kémkedési ügy volt, erre utaltam a poloskával:)) Ez alól nem tudom, mennyire tudták tisztázni a Huawei-t és a többi kínai gyártót...

(#11) vicze1 válasza t72killer (#8) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Miután megszegése a szankciókat, pénzbüntetést kaptak, és vállalatokat tettek, hogy eltávolítják a felsővezetést, meg még pár dolog, erre 2 évet kaptak. Mivel a 2év lejárt után se teljesítettek minden feltételt maradéktalanul, így életbe lépett a 2 évre felfüggesztett tiltás.
A US joggal példát akar statuálni joggal.

A kémkedessel kapcsolatban nem tudom milyen fél vagy félre információra utáltál, de egyik vállalat termékeit se tiltották ki. Huaweit egyszerűen a DoD saját katonai és állami tiltó listájára rakta, ahogy a ZTE-t is korábban, de ebben semmi furcsa nincs igazából, Ausztrália is ugyanezt tette jóval korábban.
A felhasználói készülékekre annyi kihatása volt, hogy egy nagyobb áruházban kivezette a forgalmazásból.

[ Szerkesztve ]

(#12) t72killer válasza vicze1 (#11) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Igen, erre a DoD intézkedésre gondoltam, valszleg lehetett mögötte valami...

(#13) vicze1 válasza t72killer (#12) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Soha semmilyen publikus bizonyítékot nem szolgáltattak a titkosszolgálatok, így nehéz bármi konkrétat is mondani csak találgatasok.

(#14) t72killer válasza vicze1 (#13) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Valóban, nem tudni, hogy paranoia, egyszeri kósza szoftveres spyware-fogás vagy éppen szisztematikus hardveres bepoloskázás lehetett...

(#15) Micsurin válasza t72killer (#14) üzenetére

Micsurin
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"szisztematikus hardveres bepoloskázás lehetett..."
Attól az amcsikat se félteném szoftveres téren, a W10 kapcsán. :DDD
"Titkosított adatkapcsolat" címszó alatt naponta csak 3x visít az Eset.

"We're the patsies. The cover up. Don't forget... we're the bad guys." Floyd Lawton - Honor 8 Sapphire Blue - Nexus 9(R.I.P)

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.