Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kurta9999

    tag

    Tetszik a cikk, majd talán énis megpróbálom diagnosztizálni az öreg 1.2-es fabiám, amin már minden led világít. Bár nem is csoda, 330ezer km és fél autó már kicserélve...

    Egyébként ha valaki komolyabban szeretne a CAN-el foglalkozni akár diagnosztika vagy bármi más végett, akkor van egy saját app-om amit magamnak fejlesztettem, mert szükség van rá a munkámhoz. Ez eléggé low-level, úgyhogy aki nem ért komolyabban az autókhoz és mi miért történik, ki se próbálja :DD

    Framek küldése, ISO-TP (ISO 15765-2), azon keresztül akár UDS, DID/DTC írás/olvasás, Log, stb könnyen. Ha vannak adatok, egész kocsit belehet bindelni és figyelni a pontos adatokat minden CAN frame-re, azon belül pedig az egyes bitfield-eket írni olvasni.

    Az első képen a konkrét adatokat muszáj volt kitörölnöm, a fejemet vennék érte ha nem tettem volna. :)

    Letölteni itt lehet, konkrétan más is van az alkalmazásba, de mindent kilehet kapcsolni. [link]

    Remélem ezt senki nem veszi reklámnak vagy valami, teljesen ingyenes az egész, csak szerettem volna megosztani, hátha valakinek szüksége van hasonlóra. Elég érdekes a választák szoftverek terén, ha az ember a CAN bust akarja piszkálni ;)

Új hozzászólás Aktív témák