Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jacis

    nagyúr

    válasz nordo #8 üzenetére

    "Különben minek ez a dual lencse őrület,inkább végre raknának egy nagyobb méretű jobb érzékelőt a telókba." - +1

    iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

  • .Szaki.

    addikt

    válasz nordo #8 üzenetére

    Én is rengeteget ekéztem a Sony-t emiatt, de mostanában igyekeznek minél kevesebb kávával dolgozni (magukhoz képest...), a másik meg az, hogy ott legalább a Sony termékeit nem tudtam megkülönböztetni egymástól, most meg már ott tartunk, hogy nemhogy a típusokat nem lehet felismerni, de már a márkákat sem, mert mind ugyanúgy néz ki.

    A lencsével kapcsolatban egyetértek!

    [ Szerkesztve ]

  • Blizzardking

    őstag

    válasz nordo #8 üzenetére

    nordo, (és mindenki aki pluszt nyomott a nagyobb szenzorra) - az a probléma, hogy a nagyobb érzékelőre nagyobb képkört kell rajzolnia az objektívnek, ami komoly optikai problémákat vet fel. Amiatt, hogy a vékonyság kedvéért muszáj nagyon közel tenni a szenzorhoz a lencséket. Egy kidudorodó, vagy nagyon torzító, fényerőtlen optika egy nagyobb szenzoron összességében rosszabb lenne. Ebben balanszíroznak a gyártók, és inkább szoftveres zajszűrési algoritmusokon gyúrnak (a kis szenzor miatti zaj ellen). Szóval nem hülyék, nem kiszúrásból nem teszik bele. Nagyobb képkör = nagyobb távolság a lencséktől, vagy kisebb fényerő és komoly torzítás.
    Akkor már azt mondom, inkább a pixelszámokkal/elemi pixelméretekkel kéne megfogni a zajt. Pl 6-8 Mpx-elen állítom jobb képek születnének zajban, dinamikában. Csak ezt meg a marketing rúgta seggbe, ugye a "megapixel-háború" mivel sokan a képminőséget a pixelszámban látják megvalósulni. Én, ha kamerát kéne terveznem, csinálnék egy fix 35mm eq látószögű 6 megapixeles kamerát minőségi lencsékkel, és visszafogott zajszűréssel. (És a kutya se venné meg).
    Ha meg dual, akkor az egyik fekete fehér a másik színes, és abból egy bika, konrtasztos, dinamikus kép mint a Huaweinél. Ezt a zoom - tele baromságot meg kukáznám. Inkább legyen a minőség jó, és kelljen sétálni pár métert, mint belemenni a nagyok játékába zoommal meg éjjeli kézbőlkészült fotókkal hányás minőségben.
    Ja és ajándékba adnék hozzá egy ilyet. Kicsi, könnyű, és többet ér mint 3 év szoftverfejlesztés 50 mérnöknek - bizonyos témákhoz. :D

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Új hozzászólás Aktív témák