Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz dajkopali #10 üzenetére

    Örülök annak, ha vitatkozol! :)

    A te meglátásod szerint ez politikai hozza őket létre, tartja fent. Csakhogy az én meglátásom szerint ma már nem lehet kiber-hadviselés nélkül egy ország katonai erejét elképzelni. Nagyon is jól példák vannak arra, mire képesek a kiber-hadtestek, sokszor többet érnek el, mint a "hagyományos" haderő képes lenne azzal, hogy felvonul pár hadihajó (pl. US NAVY által Észak-Korea partjainál), vagy egy felvonulás, ahol megmutogathatjuk a fegyvereinket (pl.: Irán vagy Észak-Koreai katonai erőmutogatásai), esetleg pár rakétakísérlet (legyen az bármelyik ország).

    Amíg ennyire sérülékeny infrastruktúrát építenek a civil / kettős célú ipari cégek, addig nagyon nehéz lesz kiberhaderő nélkül hatékony hadviselést folytatni - mert a saját infrastruktúrát védeni kell, az ellenségét pedig rombolni, drága fegyverek alkalmazása nélkül.

    Persze, meg lehet próbálni, egy-egy esetben be is válhat, de pont egy Egyesült Államok nem engedheti meg magának, hogy ilyen téren lemaradjon. Márpedig a jelek szerint ha nem is maradt nagyon le, valahogy kevésbé látszik az erő az esetükben. Erre egy hírszerző ügyekben némileg otthonosabban mozgó illető erre azt mondta, hogy ahol jól dolgoznak, ott semmiféle hírt nem fogsz hallani - pont ez mutatja, hogy mennyire jók.

    Itt most a kiber- (és a lent említett űr-) haderőnem vitája valahol arról szól, hogy ne kelljen megküzdeniük a "saját" anya-szervezetük saját bürokráciájával. Valahogy így jött létre a független Amerikai Légierő (USAF) is az Amerikai Hadsereg Légierejéből (US Army Air Forces - USAAF) 1947-ben. Hogy aztán meghatározzák, hogy melyik haderő milyen fegyvereket kaphat és milyeneket nem (pl. az US ARMY nem rendelkezhet merev-szárnyú repülőgéppel, csak forgószárnyassal, vagyis helikopterrel).

    Nyilván a politika is tényező ebben a vitában, de ahogy én olvasgatom a külföldi oldalakat, nekem az jön le, hogy mind a kiber-haderő, mind az űr-haderő vitája valahol arról szól, hogy az adott egységek befolyásosabb emberei igyekeznek függetleníteni a saját csoportjukat és nem akarnak az anya-egységhez tartozni. Az egész persze innentől kezdve lobby-k harca egymás ellen, ahol sokszor azért gáncsolják egymást, mert így máshol hasznot húzhatnak belőle. Persze ha innen nézed, akkor ez politikai sz@rkeverés és nem több.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák