Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bigwhite

    csendes tag

    Sziasztok !

    Nem értem miért baj, hogy nincs benne külső vinyó, én odahúztam a routertől egy hálókábelt a tv mellé, megosztottam egy mappát a pc-n és onnan játszok le mindent. Nem kell ehhez külső vinyó, ha van egy rendes méretű vinyód a gépben, úgyis oda torrentezel le mindent, az csak külön szopás lenne átmásolgatni.

    Hangerőszabályzó sem hiányzik nekem mert rá van kötve egy optical spdif-fel az erősítőre, uh ott szabályzom a hangerőt, tv-t meg le kell halkítani.

    Ami kimaradt ebből a tesztből, de érdekes lehet:

    A DD5.1-et is meg a DTS-t is kiteszi a digitális hangkimenetre - valaki kérdezte itt - nincs vele probléma.
    A Dolby True HD-t is kitesz, de sajnos olyan erölködőm nincs, uh azt én sem hallom.
    Lejátssza az MP4-et, az MKV-t, sőt még a BD-ről file szinten lehúzott m2ts-t is. A BD menüjét sajnos nem, de a film így is nézhető.
    Ismeri a DVD-audio formátumot is, akár ISO-ból is lejátssza, mint ahogy bármely DVD filmet is.
    A firmware update-tel vigyázni kell, könnyen tönkre lehet tenni vele, érdemes a pontos leírást elolvasni az asus support server-en, ha nem úgy csinálod, akkor kakukk.
    az 1.11-es fw-t ne rakja rá az aki hdmi-n keresztül a tv-n hallgatja, mert a hdmi-n ezzel a fw-rel nem lesz hang. (bug)

    Üdv !

    [ Szerkesztve ]

    bigwhite

  • bigwhite

    csendes tag

    válasz Orcsi #67 üzenetére

    Orcsi !

    Nem magával az ISO-val van gond, hanem azzal, hogy a hangkimenet automatikus átkacsolását sajnos még nem oldották meg.
    Ha a filmen amit nézel valamilyen digitális hangsáv van (dd5.1, dts, ac3 stereo), akkor a setupban az audio/digital output menüt ( http://prohardver.hu/dl/cnt/2009-09/50715/shot/021_b.jpg ) RAW-ra kell állítani, ha pedig valami analóg hangod van (MP3 hallgatásakor vagy valamilyen gagyi video) , akkor LPCM-re (analóg hang digitális átvitele fázismoduláltan) , különben nem lesz hangod a digitális kimeneten. Sem a hdmi-n, sem az spdif-fen. Aki analog erősítővel használja, annak fix LPCM-re kell állítani, különben nem csinálja meg a downmix-et.

    Reméljük ez a probléma majd az új fw-ekben meg lesz oldva.

    bigwhite

  • bigwhite

    csendes tag

    válasz Lamair #76 üzenetére

    Lehet, persze, de itt többen is ugyanezt írták:
    http://vip.asus.com/forum/topic.aspx?SLanguage=en-us&model=O!Play+HDP-R1&board_id=19

    Van valaki, aki fel merte tenni az 1.13-at, és működik neki ?

    bigwhite

Új hozzászólás Aktív témák