Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • retifosas

    csendes tag

    Sziasztok! Volt szerencsém kipróbálni és tesztelgetni az AC56U és a AC68U rutereket. Itt mindjárt megjegyezném a készülékeket nem kaptam, hanem megvásároltam. Mindkettő megvásárlásánál úgy indítottam, hogy ha nem leszek vele elégedett, akkor a vásárlástól elállok és visszaviszem! A célom az volt, hogy lecseréljem a már elavult TP-LINK 1043ND-s ruteremet és legyen egy új, korszerű, és minden igényemet kielégítő ruterem. Sajnos végül mind a kettő vásárlásától elálltam. Igazából csak azt írnám itt le nektek, hogy az egyik vagy a másik miben volt jó és mi volt az amiért visszavittem. Fontos tudni a vásárlásnál nem a vételár volt az elsődleges szempont, de az sem volt azért elhanyagolandó. Az első az 56U volt. Ami nagyon tetszett benne az a fantasztikusan gyors USB 3.0. Lan-on 50MB/s (megabájt/másodperc) feletti sebességet mértem tartósan. A sok jó szolgáltatásról nem is beszélve, de az mindkét ruterben meg volt. Ami miatt visszavittem, az sajnos a gyenge wifi jelerősség. 5GHZ-en egyenesen siralmas volt a térerő. Egyébként erre már vásárláskor is gondoltam, de úgy voltam vele egy próbát megér. A belső antenna miatt, sajnos itt nincs mit tenni. A majdnem kétszer annyiba kerülő 68U-nál az elvárásaim is kétszer akkorák voltak. A wifi jelerősségét kielégítőnek tartottam, de az árához mérten egyáltalán nem volt kimagasló, viszont itt már azért lehet az antennákkal variálni, ha szükséges. Az üzletbe végül a csapni való USB 3.0 miatt került vissza. USB 2.0-án még magasabb sebességet mértem, elérte a 30MB/s-t, míg USB 3.0-án csak max 28MB/s körüli értéket kaptam. Ez adta meg a löketet, hogy elálltam ettől a készüléktől is. Nekem így egyik készülék sem jött be. Önmagában egyébként mindkettő jó lehet, ha a gyengeségeik valakinek nem számottevők. A legnagyobb csalódást mégis inkább a 68U-tól kaptam. 50000 ft-ért közel sem tudott többet, mint az 56U, sőt. A 68U-nál nem tudom hogy cseszhették el ennyire az USB 3.0-át, fogalmam sincs. Közben arra is gondoltam, hogy az 56U-ra szakember igénybevételével hátha lehetne valahogyan külső antennát barkácsolni? Néztem, az e-bay-ról a szükséges hozzávalókat belehet szerezni. Ha egy szakember azt mondaná, hogy megoldható, akkor én tuti bele mennék. Most éppen egy Netgear R7000-es velé kacsintgatok. Az összehasonlító tesztekben jónak ígérkezik.

Új hozzászólás Aktív témák