Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NightGT

    senior tag

    válasz Create. #41 üzenetére

    Gagyi az erős szó, belépőnek mondanám. Bár az A400 SSD-ért jár a korbács...legalább UV500 lenne, vagy a rendszernek valami épkézláb.

    Ha nem követték el azt a merényletet, hogy single slot 16 giga a ram, akkor meg lehet venni. Ill. még úgy is, csak akkor kéne még 16...őő.

    FSP még bulk tápban sem szörnyű, H410, igen és? So what. Vagy Z490 a 3200 és + ram miatt, vagy a legolcsóbb, legalábbis játszani. Procit el fogja bírni.

    Legrosszabb esetben is 400ba van a +ram, +ssd-vel. Ezért egy komoly gépet kapsz úgy, hogy egyébként a VGA nincs megvehető ennyiből. A nincs-nél pedig, mint tudjuk, mindenképp jobb a van...

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Create. #43 üzenetére

    Hátőőő...Phison S11 kontroller esélyesen, onnét tudom, hogy az én Patriot Burst-öm kb. 1:1be ugyanaz a hardver...

    namármost ez a kontroller szereti eldobni magát, random belassul, kifagy, néha jó, ha 10MB / sec sebesség kijön belőle vegyes írás/olvasás esetén...majd egyszer jól meg is hal, remélem nemsokára. És erre jó sanszom van :)

    Háttértárnak vettem, de így is random megakasztja a rendszert olykor. Torrentezni még 200Mbit-el is halál tud lenni rajta...erre rendszert tenni? Ááááá...mentett játékállást betölteni oké, de bármi más? No. Telepítés is egy agyhalál

    Háznak nyilván a jóöreg oldallap levétel lesz a sorsa, sztem 3 nap után....

    Igen, amikor én vettem gépet, akkor - az első fellendülést követően - már fél éve 10k USD alatt volt a BTC, de még akkor sem állt vissza a VGA-k ára...és akkor 20k volt a csúcs, most még mindig hol is van? 40en? :)

    (köze lehet a mostani esésnek akár csak ahhoz is, hogy Biden nemet mondott a második stimulus check-re, meg a minimum wage emelésre. És beárazták, hogy nem fokozódik tovább a pénzbőség, főleg a neten - hála isten)

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Create. #45 üzenetére

    Mostmár nekem se érné meg, másfél éve 1GB SSD-ből ez volt óccó. És az elmúlt 10 évben - a hobbi mellőzése okán - sok PC-s szívás kimaradt. Pótolni kellett...

    A H410-el viszont tényleg nincs a nagy többség számára gond. Ram meg oda miért is kéne a mainstreambe jobb. Amúgy értem miről beszélsz...csakhát amint elkezdjük, hogy lap, ház, hűtés, táp, mindjárt elérjük a 600 rongyot....és azt összerakni se 15 perc lesz :)

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Create. #50 üzenetére

    Nem feltétlen lesz ilyen gond. i5 8400 kért 30-50W között játékokban (max érték), ebben pl. CS:GO 200-300 FPS, modolt Witcher 3, ahol a városban bizony 6 mag 100% könnyedén...

    10400 az nagyjából ugyanez, +HT ON. Épkézláb 4 fázisos VRM (paradox kifejezés, de főáramról beszélünk) nem kezd el melegedni 60-80 Watt-ig. Nem lineárisan nő a hőtermelése a MOSFET-nek a kért wattok arányában, hanem sokáig lapos, majd élesen emelkedik...figyelj, előbb fognak ezek a 65W TDP-be ütközni. Aki ezeket veszi, az a power limitet sem fogja állítani BIOS-ban.

    Gond akkor lehet, ha szétfeszeli auto-n a lap...de az ilyen non-k procit még az auto se feszeli szét...

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Top cat #55 üzenetére

    Insert facepalm meme here...

    Évek óta megy ez a "csupaszVRM-el nincsenboost" látomás. Közben - ostoba koromban - egy alapból 125W TDP-s procit hajtottam 3 évig, 900Mhz OC-vel, egy csupasz VRM-es belépő lapban...ami, ha jól néztem, még nem is 4 fázisos volt, mint a maiak, hanem csak 3 :D

    Millió másik oka van a 8-12-16 fázisos VRM-eknek, mint az, hogy kevesebbel nem tud elég kraftot leadni. Marketing IS. De VRM dizájn, chip dizájn, vdroop, tranziens válasz, voltage peak, stb témájában ottvan Buildzoid a youtube-on - de amíg egy fél oldalas komment elolvasása nem megy, addig értelmetlen az órás videóit ajánlanom :)

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Create. #57 üzenetére

    Annál esélyes, hogy folyamat 100%on ment, úgy összejöhetett a drop. De ott még a VRM-ek is jóval gyengébbek voltak...ma van olyan lap, amin hűtés nélkül kézmeleg lenne a MOSFET 200W-nál :) Legalábbis Buildzoid számítása szerint...konkrét karakterisztikán múlik minden.

    3060 mellett ma, single player játékokban 20-40%on fog pörögni a 10400...talán egy Warzone, vagy Cségó 400 FPS low alatt fog elkezdeni egyáltalán csak melegedni ott bármi. Lap felé fújós CPU hűtéssel pedig légáram is van...Intel intel, de ezek a non-k procik 4 giga körül, s főleg részterhelésen nagyon keveset kérnek

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Scarletiel #71 üzenetére

    Ha van néhány billió (vagy inkább trillió, jól olvasod) dollárod, meg hozzáférésed egy 20-30 műegyetemnyi tudásbázishoz, akkor nyugodtan felhúzhatsz te is egy chipgyárat, zöldmezősen. Legyünk abszurdan, irreálisan, nonszensz mértékben bizakodóak, és tegyük fel: 5 év múlva eljutsz oda, hogy sorozatban gyárts 32, v talán 22 nanométeren. Vagyis olyan 10 évvel ezelőtti szinten. Ezzel már előbbre is lennél, mint az Oroszország, vagy Kína szintű szereplők, akik bizony mindent megtesznek, hogy saját gyártásuk legyen. De nem akar összejönni...

    Hidd el, a TSMC/Samsung rogyásig rakna mindent, ha tudna...és a gyártási/kihozatali gondok csak egy ok a sokból, hogy miért van az a helyzet, ami :)

    Speed is the only truly modern sensation

Új hozzászólás Aktív témák