Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Teasüti #11 üzenetére

    nem, a 6000k már erősen hideg, a semleges 3200-4500 kb, a vége már határeset
    a 2835 az egyik legjobb hatásfokú led fehérhez azt jól sejted, a cri pedig fontos konyhában - feltéve ha nem csak átsétálsz rajta :) -
    tápból pedig nem csak noname kínaik vannak, itthon megvásárolható pl delta és meanwell stabil minőség, sok év garral, talán 150w-ig passzív verziókban, akár vízállóak, nagy hőtűrésűek
    cikk egy részét futottam csak át, majd elolvasom

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Teasüti #50 üzenetére

    Ahogy a tablazat is mutatja 6500 mar erosen hideg, es 4500-nel van vege a termeszetes fehernek, de talalsz ennel pontosabb tablazatot is
    A nap szinhomerseklete pedig igen, hideg ( : ha meg van fejelve eros feher felhozettel az egbolt a leghidegebb, 8-9000k is lehet, tobbi arnyalata pedig napszaktol fugg, mikor annyira vilagos van h kiveri az ember szemet, az mar erosen 4500k felett van
    Cri pesig azert kell, h igen, lasd az alapanyag minoseget, meg ne faraszd a szemed feleslegesen azert, h az agyad probalja kitalalni h milyen szint is lat
    Cikket majd most bkv-n elolvasom:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    No elolvastam, eleg komplex :R mindenesetre a szinhomersekleteknek es ajanlott led tipusoknak projekt elott kellett volna utana nezni, ha upgradeled majd sztem a szalagokat csereld, slightlednel van 2835 ami hozza a szabvanyt es kb 10 szinhomerseklet kozul lehet valasztani
    Profilokat is bemarnam a szekrenybe, esztetikusabb
    Egyebkent nem uj talalmany a konyhapult megvilagitasa, mar 10-20-30 valoszinuleg sokkal tobb eve is alkalmaztak, csak akkor meg nem led-del, a mennyezeti vilagitas mindig altalanos vilagitas, csak kis hazankban nem sokan merulnek bele a fenytechnikaba, es lakasok zomeben csak mennyezeti vilagitasok vannak, konyhapult azert mar legtobb helyen van, de azon kivul nem sok hangulat/celvilagitast hasznalnak ami onallo kor, nem utolag lett szerelve

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Teasüti #65 üzenetére

    vagy én vagyok tájékozatlan, vagy az összes gyártó, akinél 6000k felett már csak hideg fehér ledet lehet kapni:) kínai esetleg árulhat 6000k-s természetes fehéret, de ő árulhat 20000k-s meleg fehéret is ((( :
    a régi izzószálas égők vannak kb 2800k körül, az egy erős meleg fény, 4500k ahhoz képest már ég és föld, 4000k-s paneljeim vannak, az a természetes fehér "közepe" talán, bár már az is hajlik a hidegbe
    itt egy wiki
    Néhány színhőmérsékleti adat:

    Gyertya: 1900 K
    Háztartási izzólámpa: 2800 K
    Stúdióvilágítás: 3200 K
    Reggeli, délutáni alacsony napállás: 4800 K
    Átlagos napfény, vaku: 5600 K
    Napos idő, árnyékban: 6000 K
    Nappal, kissé felhős égbolt: 8000 K
    Borult, ködös idő: 10 000 K

    Nyílt tengeren, illetve magas hegyekben a színhőmérséklet 10-20 ezer K-t is elérheti.

    a természetes fehér sztem nem is helyes, mivel elég nagy skálát lefed a napsütés, inkább középfehérnek hívnám, ha már van meleg és hideg elnevezés - langyos meg hülyén hangzana ( : -
    kismillió kép van neten a színskálákról, ezek elég szemléletesek persze nem atom pontosak meg nem szentírás, pl:

    hideg meg sok szempontból nem jó lakásba
    elhiszem h sok ledes témához értesz, de aki azt kérdezi h minek magas cri értékű led konyhába és hideg fehéret rak be, annak kellene olvasgatni kicsit a témában, a hideg akár káros is lehet, és ha fényforrásról beszélünk 6000k már erősen hideg

    szerk:
    egyébként kérdeztem pár kínai eladót, mit is takar náluk a "semleges fehér", hát mondtak érdekeseket..kb annyit takar, ahogy sikerül...( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Teasüti #68 üzenetére

    én se vagyok pro, sőt:) az látszik h értesz hozzá, csak az alapjait hagytad ki, én automatizálásig még nem jutottam, egyelőre elég amit a programozható szalag drivere tud ( : mindenesetre ez érdekes, ha egyszer odajutok majd foglalkozom vele
    több összetevős a hideg-nem jó fogalma, egyrészt adott fényerőhöz adott színhőmérséklet passzol, hideghez nagy fényerő a jó, meleghez kevesebb, másrészt valószínűleg biológia mért reagál jól a meleg fényre a szemünk/rendszerünk, és mért rosszabbul a hidegre
    van itt fórumon led világítás topik, ott is többektől elhangzott, azt tapasztalják kesebb fényerejű meleg fehérnél is többet látnak mint nagyobb fényerejű hidegnél, én is tapasztaltam, van egy 6000k-s reflektorom, és többet látok a kisebb fényerejű wolfram szálas izzóval - na meg amellett nem fárad el a szemem - , valószínűleg sokkal könnyebben dolgozzuk fel a meleg fényből jövő információt, de mélyebbre ebbe nem ástam
    az lenne a cél, h a természeteshez minél közelebbi fényt tudjunk produkálni, bármit is csinálsz, ahhoz van szokva a szemed, ha bármilyen munka, akkor már dolgozik a szem, nem kell hozzá professzionális munka, egy főzés is simán ilyen, gyanítom nem sűrűn főzöl, az alapanyagon sok múlik, néha minden, ha nem látod mivel dolgozol akkor a végeredmény is kétes
    rengeteg helyen lehet olvasni ezekről, ezt pl most találtam pár kattintással

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #16939776 #70 üzenetére

    Ha jol ertem ez csak tavos dolognal okozhat zavart, dimmer mentes fix kapcsolos - 230v-ot kapcsolja - rendszerrel nem?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #16939776 #75 üzenetére

    Koszonom, nekem ennyi a lenyeg, egy helyen lehetne 20m szalag korben, ott taplalas miatt kabelbol is tobb lenne, de sztem az kimarad, leghoaszabb szakasz 6,5m - az igaz h led panelek miatt azok vezetekes is parhuzamosan ptt fut, kb 15cm-re szalagoktol -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák