Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aquark

    tag

    LOGOUT blog

    válasz Krugszvele #1 üzenetére

    Szia!

    10-15 éve még csak dvd-ket írtam, erről tudok nyilatkozni.
    Két csoportba osztanám őket:

    Egy ideig a legolcsóbb lemezeket vettem, ezeknek kb. 20-40% -án van hibás fájl, olyannal még nem találkoztam, hogy az egész lemez rossz lett volna.

    Később áttértem szerintem egész jó Verbatimra, bár anyagi okokból néha továbbra is olcsó lemezeket vettem.
    Ezeknek a Verbáknak kb. 10%-án van hibás fájl.

    Íróból sokmindenem volt, Samsung, LG, Optiarc, NEC stb., de kb. 6-8 éve főleg egy NS40-es LG Blu-Ray írót használok.

    A win 10, amit használok, sok bosszúságot okoz. Ha jó fájlt jelölök ki mentésre, azt szó nélkül lementi, függetlenül attól, hogy a lemezen van e hibás. Ha hibásat jelölök, akkor elkezdi a lementést, aztán lelassul az átvitel, és meg is áll, de ezt csak onnan tudni, hogy a másolás ablakban 0-t ír ki sebességnek, de a rendszer úgy veszi, mintha még másolna, ezért a végtelenségekig várhatnék rá. Ha egy hibás fájlt tartalmazó teljes lemezt jelölök ki másolni, akkor a hibás fájlig lemásolja, aztán megáll, mint fentebb írtam. Ha a hibás fájlt kihagyom, akkor az utána lévőket is átmásolja. A gond, hogy mikor ilyen hibásat talál, akkor ugye megáll, és kilőni sem lehet feladatkezelővel, csak az segít, hogy lemez kivesz, visszarak, üzeneteket leokéz, aztán vár, hogy magától újrainduljon a fájlkezelő, és a hibásat kihagyva folytatható a másolás. (legális (?) win 10 pro 64 bit, naprakészre frissítve...)

    Egyébként gond csak a sok (10-ezres nagyságrendben vannak képeim) kicsi (1mb alatti) fájlal van, amit baromi lassan másol (képek, e-bookok), ezeket gondolkodom hogy a jövőben tömörítve írom lemezre, nem a tömörítés végett, csak hogy egy nagyobb fájl legyen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák