Keresés

Hirdetés

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

  • Mindent megtudtunk az új Nokia 3210-ről

    ma Részletes képek, specifikációk és euróban megadott ár is van a legendás modell újraélesztett verziójához.

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

Új hozzászólás Aktív témák

  • johnny_gold

    tag

    válasz Recon666 #49 üzenetére

    Én is tudok olvasni. Igen, tökéletesen fehér képernyőnél általában valamivel többet fogyaszt... Feketénél viszont végtelenszer kevesebbet, összességében nem fogyaszt többet, és mivel maguk a pixelek világítanak, és nem megy mindig feleslegesen a háttérvilágítás a teljes képernyőre, sokkal kevésbé bánik pazarlóan az energiával... Egyébként ennek köszönhető a nagyságrendekkel jobb kontraszt és jobb színek is...
    320 dpi felett amit a felbontás számít, az teljesen elhanyagolható az olyan szempontok mellett, amiket felsoroltam.

    A színskáláról innen idéznék: [link]
    Ez egy elismert szakmai oldal, a tesztjeik pontos, műszeres méréseken alapulnak.

    "OLEDs love to flaunt their vivid colors and large color gamut"

    "On the other hand, the iPhone 4 has the same reduced color gamut as the iPhone 3GS, producing under saturated somewhat washed-out colors. The iPhone 3GS has very low image contrast, which adds to the display’s washed-out appearance. The iPhone 4 has gone to the other extreme and has too much image contrast, which gives its images a punchier look and also partially compensates for its smaller color gamut."

    Vannak szép grafikonjaik, ahol látszik, hogy az OLED kb a teljes látható színskálát lefedi, az IPS-es LCD pedig a felét sem.

    Amíg ezen a szinten mozogsz a vitában, én is befejeztem, kicsit megbízhatóbb forrásaim, és több tapasztalatom van a témáról, minthogy te próbálj meg itt okítani... Áruld már el, naponta mennyit használsz OLED kijelzőket?

Új hozzászólás Aktív témák