Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • johnny_gold

    tag

    Hát, akkor ilyet se veszek... Az OLED után egyszerűen nem bírnék visszaszokni az olyan suta színekhez, amilyeneket LCD-ken látok...

  • johnny_gold

    tag

    Hát, szerintem fehérben is abszolút az OLED a befutó, sokkal inkabb ad fehér színt, mint a legtöbb LCD. De a feketében egyenesen elmossa. A többi színről nem is beszélve, LCD-ken a látható színskála töredéke jelenik meg, durva átmenetekkel, és teljesen élettelen az egész kép, köze nincs a valósághoz... A kontraszt botrányos, a fekete is világít, no comment... A rossz válaszidő miatt minden mozgasnál elmosódik minden, a betekintési szög is egy vicc. Nem értem miért erőltetik még ezt az LCD dolgot...

  • johnny_gold

    tag

    válasz keIdor #31 üzenetére

    Nekem nem, de neked és a troll barátaidnak erős a gyanúm, hogy igen!
    Vagy soha nem látott még egyikőtök sem OLED kijelzőt, vagy mind vakok vagytok. Más kifogás nincsen...

  • johnny_gold

    tag

    válasz Recon666 #43 üzenetére

    Voodoo color-al be volt kalibrálva az a kijelző?
    Aligha... Én most nem arról beszélek, hogy alapból mennyire jól vagy szarul van bekalibrálva egy kijelző... Mindenki tudja, hogy a Samsung legtöbb kijelzője túlszaturált alapból, meg sokszor kékes, stb... Egyébként ha már itt tartunk, az istenített Apple féle IPS kijelzők kívétel nélkül alulszaturáltak, ugyanúgy közük nincs a valósághoz alapból.
    Szóval ezek helyett én magáról a kijelzőtechnológiáról beszéltem, amiről a hír is szólt! És ebben az OLED elmossa az LCD-nek minden ágát, beleértve az IPS-t, gyakorlatilag minden szempontból, amit felsoroltam...

  • johnny_gold

    tag

    válasz Recon666 #45 üzenetére

    Az a baj, hogy de... 26-os komment. De ha tényleg ennyire nem megy a visszaolvasás, segítek, hogy mik is voltak ezek:
    -fekete szín
    -színskála
    -kontraszt
    -válaszidő
    -betekintési szög

    Ezekben mind nagyságrendekkel jobb az OLED, ez nem vitakérdés. Persze ez után is joga van bárkinek azt mondani, hogy jobb egy akármilyen LCD kijelző, de valahogy kötve hiszem, hogy ha azt kérném, hogy mondja el, hogy konkrétan miben jobb, ezeknek a szempontoknak akár a töredékét is fel tudná sorolni...

    Egyébként évek óta napi szinten 8+ órát egy IPS panelű monitor előtt ülök. De nem, tényleg nem találkoztam még ilyen panellal! :C :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • johnny_gold

    tag

    válasz Recon666 #47 üzenetére

    Jó, hogy felhozod, mert a felsorolt 5 előnyből tényleg kihagytam a színátmenet dolgot, amiben az LCD-k szintén kritikán aluliak. Egy darab LCD monitort nem láttam még (legyen akár TN, akár IPS, akár bármi más) aminél nem lehetett volna egyértelmű csíkokat látni a Windows 7 alap hátterében. Szóval igaz, ezt is nyugodtan hozzá lehet venni... A színskálát már mondtam, nem értem minek hozod fel. Betekintési szögben is de, nagyon is. Színskálában BRUTÁLISAN. Válaszidőben szintén BRUTÁLISAN veri az LCD-t. Ezek bármelyik tesztből is azonnal kiderülnek, ha láttál volna egy darabot is. Van 2 ms-es monitorom, és egy gyorsabb egérmozgatásnál is olyan utánhúzást produkál, hogy öröm nézni!
    Egy jól kalibrált OLED-nél nem hiszem, hogy jobb lenne színhelyességben. Fényerőben ha jobb is, senkit nem érdekel, a mostani LCD-met is fele fényerőn használom és néha így is vakítóan fényes, az OLED pedig ugyanúgy képes durván vakító fényerőre. A fogyasztás egy újabb öngól, amit nyugodtan számolhatsz úgy, mint 7. előnyét az OLED-nek. Egy LCD akkor is ugyanannyit fogyaszt, ha egy totál fekete képet jelenítesz meg, ami ráadásul nem is lesz fekete. Egy OLED annyit fogyaszt csak, amennyit ténylegesen mutat, fekete színnél például konkrétan semmit. LCD-nél nagyobb pixelsűrűséget tudnak ma gyártani, az igaz, mivel jóval fejletlenebb technológia, ami évtizedek óta itt van, nyilván jóval könnyebben elérték. Viszont mivel OLED kijelzőből is van már 320 dpi-s, nyugodtan mondhatjuk, hogy ez a szempont sem számít abszolút semmit. Ellenben a 7 felsorolt szemponttal, amik kiszúrják a szemed ha egy LCD-t nézel, akár akarod, akár nem...

    Már leírtam, hogy mennyit használok IPS monitort, nem fogom magamat ismételni, attól, hogy továbbra is azt hajtogatod, hogy márpedig én ilyet soha nem láttam, csak magadat járatod le.. És emellett napi szinten több órát nézek OLED kijelzőt, mert az okostelefonom ilyen. Minden nap tapasztalom a különbséget koztük. Neked viszont szerintem tényleg semmi közöd az OLED-hez, szóval szerintem ne te akarj kioktatni engem, aki mindkét technológiájú kijelzőt napi szinten órákig használta az utóbbi legalább 1 évben...

  • johnny_gold

    tag

    válasz Recon666 #49 üzenetére

    Én is tudok olvasni. Igen, tökéletesen fehér képernyőnél általában valamivel többet fogyaszt... Feketénél viszont végtelenszer kevesebbet, összességében nem fogyaszt többet, és mivel maguk a pixelek világítanak, és nem megy mindig feleslegesen a háttérvilágítás a teljes képernyőre, sokkal kevésbé bánik pazarlóan az energiával... Egyébként ennek köszönhető a nagyságrendekkel jobb kontraszt és jobb színek is...
    320 dpi felett amit a felbontás számít, az teljesen elhanyagolható az olyan szempontok mellett, amiket felsoroltam.

    A színskáláról innen idéznék: [link]
    Ez egy elismert szakmai oldal, a tesztjeik pontos, műszeres méréseken alapulnak.

    "OLEDs love to flaunt their vivid colors and large color gamut"

    "On the other hand, the iPhone 4 has the same reduced color gamut as the iPhone 3GS, producing under saturated somewhat washed-out colors. The iPhone 3GS has very low image contrast, which adds to the display’s washed-out appearance. The iPhone 4 has gone to the other extreme and has too much image contrast, which gives its images a punchier look and also partially compensates for its smaller color gamut."

    Vannak szép grafikonjaik, ahol látszik, hogy az OLED kb a teljes látható színskálát lefedi, az IPS-es LCD pedig a felét sem.

    Amíg ezen a szinten mozogsz a vitában, én is befejeztem, kicsit megbízhatóbb forrásaim, és több tapasztalatom van a témáról, minthogy te próbálj meg itt okítani... Áruld már el, naponta mennyit használsz OLED kijelzőket?

  • johnny_gold

    tag

    válasz Touch-ko #52 üzenetére

    Az Apple féle IPS kijelző ugyanúgy köszönöviszonyban nincs a valós színekkel, csak az meg brutálisan alul van szaturálva, és nem felül... Lásd az előző hsz-emet... Mellesleg pont erről beszéltem az előbb, ez az a dolog, ami csak kalibráció kérdése.

    [ Szerkesztve ]

  • johnny_gold

    tag

    válasz GALARDO #57 üzenetére

    Mivel az is LCD-n alapul, így az sem lesz épp egy kategória semmilyen OLED kijelzővel, ha megszakadnak sem... Mondhatni "sz*rra nem lehet várat építeni" :)

    Abban amúgy sok igazság van, amit decoati leírt, és ezek mellett teljesen elfogadható a véleménye, amit leírt. Szemben a többi fikázó baromsággal, amit a többiek csináltak és amikből lerítt, hogy fogalmuk sincs arról amit szídanak...

    Touch-ko: Műszeres mérések támasztották alá, amit írtam, és ezt linkeltem is. Alul van szaturálva, méghozzá durván. Félreértések elkerülése végett: ez nem minden IPS kijelzőre igaz, csak arra az Apple félére, amivel tesztelték biztosan... Szóval ez inkább konkrétan azoknal szól, akik fikázzák a SAMOLED-et miközben az iPhone kijelzőjét állítják be etalonnak. Az igazság pedig az, hogy annak is ugyanannyira el vannak csúszva a színei, csak éppen a másik irányba, ott a "túl életteli" színek helyett "túl élettelen" színeket fogsz látni. De ez az egész nagyban a kalibrációtól, és sokkal kevésbé a konkrét technológiából adódik...

Új hozzászólás Aktív témák