Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Nem akartam hozzászólni az iPhone cikkekhez, mert ez inkább vallási kérdés itthon, mint érvek-ellenérvek szembeállítása józanul. De amellett nem tudok elmenni, hogy sokan felhozzák, hogy egyrészt USA-ban mennyivel olcsóbb (99 meg 199$ előfizetéssel illetve ugye a független ára is alacsonyabb) másrészt, hogy mennyivel olcsóbb lesz a szolgáltatóknál.

    Szerintem felesleges azt felhozni, hogy máshol mennyibe kerül. Te/Ön/Mi/Én itt lakunk, ha meg akarjuk venni, itt kell megtennünk. Esetleg Európából lehet szürkeimportozni, de nem igazán tudsz iPhone esetén ezzel spórolni. Ez kicsit olyan, mint hogy itthon lehet, hogy 450 a benzin, de Venezuelában csak 60 Ft ezért nem is gond, hogy itthon ilyen drága. Az, hogy a készülék drágasága kinek a hibája (gyártó, forgalmazó vagy szolgáltató) tök mindegy, a szenvedő alanya a vásárló lesz. Arról nem is beszélve, hogy a készülékek összehasonlításánál csak a kártyafüggetlen ár használható, hiszen az egy kvázi abszolút érték, míg a szolgáltatói ár erősen szubjektív. Lehet valaki nem akar váltani szolgáltatót, új előfizetést kötni, vagy nem teheti meg, mert pl céges előfizetése van és abban nincs benne a készülék stb. Egy szolgáltató ha akar adhat 0 Ft-ért is akármit, de attól még az nem lesz olcsó valójában.

    Arról meg, hogy a szolgáltatóknál mennyivel olcsóbb lesz: Ma jártam a telenornál és nézem, hogy iPhone 5 (igen sima 5, nem 5s) praktikummal 279.990 Ft. Ok köszi... Persze, nyílván nem ez a legjobb ajánlat. De nézzük meg a magentát: Ikon 600: 12.000 Ft havidíj mellett két év hűséggel 129.000 Ft-ért hozható el az iPhone 5 16gb. Nem hinném, hogy ennek alávágnak az 5s/5c esetében. Ez ugye kb 5000 Ft-al kevesebb mint a FÜGGETLEN S4 vagy a hasonló Androidos nem premier telók. Kártyásban az 1 éves telefon pedig 200k vagy több, úgyhogy NEM, NEM LESZ SOKKAL OLCSÓBB a szolgáltatóknál. Annak kb a 3GS-nél vége volt.

    Valahol láttam egy statisztikát, hogy a magyar előfizetők átlagosan havi 4000 Ft-ot költenek mobilra. Részemről kb 2000 Ft-ot, mert 1600-ért van mobilnetem + amit minimálisan telefonálok (kártyás vagyok mióta csak mobilom van és nincs is szükségem előfizetésre, főleg mióta mobilnetem van. Munka előfizetés az más, azt a cég fizet/fizette, nem kell idekeverni) Lehet, hogy fura, de pl én szívesen kiadok egyszeri nagy összeget egy telefonért ha az tényleg jó, de utána már nem szívesen fizetnék 12k-s előfizetést, mert nincs rá szükségem. Főleg, hogy alig kapok kedvezményt a készülék árából.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák