Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baliii

    senior tag

    válasz Lirion #45 üzenetére

    na ezen a billentyűn sem szeretnék FPS-t játszani, bár nem is mondtad hogy játszol fps-t :)
    amugy nekme ugyanez volt a bajom a psp-vel, iszonyatosan kényelmetlen az analog sticket 20 percnél tovább kezelni, a handgripp meg nagyon praktikus csak hordozz magaddal egy ps2 joy méretű cuccot...
    mod:
    valaki irta a gears of war-t psps-re, na azért ott még nem tart a kézikonzol piac, legyen inkább god of war :B
    persze nem neked szól ez, csak beleirtam ebbe a HSZ-be...

    [ Szerkesztve ]

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #45 üzenetére

    "A hagyományos kialakítású billentyűzetet is biztos sokan találják kényelmesnek úgy, hogy a hátulja meg van emelve"

    Megemelés nélkül 10 perc után eléggé hamar elfáradna a kezed egy hagyományos billentyűzeten. Bár gyanítom nem tudsz 10 ujjal folyamatosan gépelni 4-5 flekknyi szöveget ha ezen fennakadsz.
    Az ergonomikus billentyűzeted rendkívül jól néz ki és napi használatnál biztos nagyon kényelmes is, de folyamatos írásnál ugyanolyan fárasztó, mint bármelyik másik.
    Egyszerűen a qwerty/z kiosztás miatt nem lehet normális billentyűzetet készíteni, ami valóban ergonomikus lenne.

    "Persze szerinted biztos nagyon klassz, hogy az embernak a hüvelykujját a tenyere alsó területén tartva kell tapogatni a kijelzőt a természetes felső-középső helyett, te ezt is megmagyarázod, hogy ez márpedig így jó mert alma"

    ????
    Bármilyen eszközt tenyérben tartva a hüvelykujjammal kezelem, függetlenül, hogy milyen logó van rajta.
    Most tényleg nem értem mit akarsz mondani, mert akár virtuális, akár valódi az a vezérlés, ha két kézben fogom az eszközt, akkor biza a hüvelykujj az amivel irányítasz.
    Az ujjtartás meg természetesen felső-középső pozícióban van, mert a készülék úgy fekszik fel a két tenyeremre. Ha nem hiszed, akkor holnap csinálok róla képet (most nincs itt gép).

    "ráadásul már megint mellébeszélsz és az ergonomiáról a használhatóságra tereleda hangsúlyt"

    Szóba se hoztam az ergonómiát, te hivatkozol rá :)
    Én csak azt mondtam, hogy kényelmesen és hatékonyan használható ez a vezérlési metódus is. Veled ellentétben én használom, és másoknak is ez a véleménye akik próbálták. A játéktérbe meg nem takar be, mert eleve a kezelőszerveknek fenntartott terület, nincs alatta hasznos információ.

    Persze neked lehet más véleményed, de attól én még jól szórakozom ezekkel a játékokkal :)

    Én most ezzel szórakozom (a videó elején ott a tutorial a kezelésről):
    [link]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák