Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Kékes525 #313 üzenetére

    természetes, hogy a legjobbat akarják
    és ez hol van összefüggésben ezzel: "Ha te az életedért menekülsz"

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Kékes525 #313 üzenetére

    A részemről az empátia megvan, viszont az ember legelsősorban a saját családjáért felelős. Családos emberként hoznál olyan döntést, ami akár 0.1%-dal növelné az esélyét, hogy a gyerekeidet a jövőben terrortámadás, behurcolt kórokozó, vagy csak simán rosszabb életkörülmények fenyegessék?

    Írják a szigorú ellenőrzést - aminek ugye alapnak kéne lenni, nem a "gonosz, cenzúrázandó menekültellenes fórumozó kirohanásának" - ez ugyebár bődületes pénzbe kerülne (ezért nem is csinálják), ugyanúgy, ahogy az "integráció". Empátia ide vagy oda, ki fogja kiperkálni az integrációra szükséges EUR-százmilliárdokat? És miután az egészet elb#&szák, ahogy tették a korábban érkezőkkel (nézz körül Marseille-ben, ahova szintén aranyos-kedves algériai családok érkeztek anno gyerekkel), ki fizeti az egészet tovább?

    #317: Ők természetes, hogy menni akarnak, én is nagyon szeretnék vezető olajmérnöki állást Bruneiben vagy senior pilóta lenni valamelyik sztár arab légitársaságnál. Ja, és követelhetem, meg sztrájkolhatok, hogy ez nekem jár. Naja, járni jár, csak nem JUT!

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • 8th

    addikt

    válasz Kékes525 #313 üzenetére

    "Nem ártana egy kis empátia, beleérzés, átérzés, hogy Te hasonló helyzetben hogyan cselekednél."

    Nézd, ha már illegálisan papírok nélkül belépek egy idegen ország területére összehúznám magam icipicire és hálát adnék a teremtőnek, hogy ahelyett, hogy bűnözőnek néznek és kivágnának innen mint a taknyot ahelyett gondoskodni akarnak rólam és a családomról. Hogy elvisznek minket egy táborba ahol emberhez méltó körülményeket biztosítanak teljesen ingyen ahol fedél van a fejünk felett ahol tisztálkodhatunk ahol információval látnak el etetnek itatnak és az orvosi ellátásunk is megoldott.

    "Hasonló helyzetben Ti is pontosan ezt tennétek." Marhára NEM! :U

    1: nem dobálnék rendőrt
    2: nem dobálnék vonatot, hogy megálljon és az vigyen át a határon
    3: nem dobálnám meg a menetrend szerinti buszt mert az nem áll meg nekem két megálló között a pusztában
    4: nem követelőznék fennhangon, hogy nekem ez is az is jár, de azonnal
    5: elfogadnám, hogy idegen ország polgáraként az EU-ban való tartózkodásomnak kötött szigorú szabályai vannak
    6: mivel menekült vagyok és nincs semmi titkolni valóm nem semmisíteném meg az irataimat és szó nélkül alávetném magam az idegenrendészeti eljárásnak
    7: türelmesen kivárnám azt az egy hónapot amíg eldől a sorsom. Mivel ugye menekült vagyok nincs okom sem félni sem tovább állni.
    8: elfogadnám ha ételt italt ruhát adnak és nem dobálnám azonnal a kukába vagy épp a vonatsínek közé
    9: Nem költöznék be önkényesen a határ menti tanyák udvarára fészereibe és nem állnék neki nagy pofával veszekedni a rám kihívott rendőrrel amikor az ki akar küldeni egy más ország állampolgárának a keserves munkával összekapart magántulajdonából.
    10: nem gyalogolnék önkényesen több ezer társammal egyetemben ott ahol úri kedvem tartja megbénítva ezzel a főváros és az autópálya forgalmát.

    és még sorolhatnám.

    Még valami. Szíria > Törökország > Görögország > Macedónia > Szerbia > Magyarország > Ausztria > Németország. Miféle háború az ahol hat országon és több ezer kilométeren keresztül menekülnie kell az embernek? És újabban már Németország sem jó ám sokuknak pedig itt, hogy verték már a nyálukat miután a szenilis vénasszony azt mondta minden szír előtt nyitva áll a kapu. De már az sem jó! Ők mennének tovább Hollandiába, Dániába, Svédországba, Norvégiába. Ne vicceljünk már! Annyira megijedtek, hogy fejvesztve át kell "menekülniük" a fél világon és meg sem állni a jóléti Dániáig, Svédországig? Ez roppant érdekes. Ezek nagy része semmi elől nem menekül, semmit nem akarnak ezek csak jól élni. Idejönni és beleülni jóba abba a jóba amit az európai ember évszázadok alatt felépített. Nem hajlandóak integrálódni nem beszélnek nyelveket nem fogadják el és nem tartják be a befogadó állam törvényeit ragaszkodnak a saját végtelenül primitív a legsötétebb középkort idéző törvényeikhez. Köszönöm ha lehet azt gyakorolják inkább otthon. És ami a legfontosabb. Iszlám és keresztény nem tud együtt élni. Nem tud! Soha nem is tudott és soha nem is fog tudni. Hogy mást ne mondjak nézd meg Franciaországot. Ezt kívánjátok Magyarországra is, Budapestre is? Mert én nem! De ezzel az elvakult ostoba migránsimádattal csak ezt érhetjük el semmi mást. Ha Európa nyugati feléből tízezer szám visszapaterolják nekünk az itt regisztrált arabokat én fogom magam eladom mindenem és végleg elhagyom az országot. Köszönöm én nem akarok "kis párizsban" élni ahol a fehér embernek kívül tágasabb. Ha ez sokak szemében rasszizmus akkor rasszista vagyok. Teszek rá. Kapásból azzal kezdeném, hogy aki Európában akar élni és letelepedni az térjen át a keresztény hitre. Valakinek nem tetszik? Szar ügy. Senkinek sem kötelező ide jönni. Vannak jóléti iszlám vallású államok is ahol nincs háború, lehet átfáradni oda. Az iszlám egész európát veszélyzeteti ennek már most egyértelmű jelei vannak. Mi lesz ha még három négy generáció felnő??? Hm? Mi lesz ha ők kerülnek többségbe mert amilyen szaporák ezt csupán idő kérdése. Ebbe belegondolt már valaki? Olyan törvényeket hoznak majd amilyet csak akarnak náluk lesz a többség megtehetik. De még többség sem kell hozzá mert a sok befásult európai el sem megy majd szavazni, ne félj ők el fognak menni mind egytől egyig, szent ügyüknek fogják tekinteni az iszlám térnyerését. Valaki azt mondta ez a civilizációk harca amit nem fegyverekkel a kézben hanem az ágyban fognak megvívni és a kereszténység veszíteni fog. Igazából már most vesztettünk. Így jártál liberális eszetlen vak európa. Béke poraidra. Meg is érdemled a sorsodat.

    [ Szerkesztve ]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

Új hozzászólás Aktív témák