Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • assemble

    addikt

    válasz merkucyo #15 üzenetére

    Jaja, csak 75%-an fut az osszes okostelefonnak Android, szoval lemondott rola :DDD

  • assemble

    addikt

    válasz assemble #17 üzenetére

    Komolyra forditva a szot: valoszinuleg eleg olajozottan megy mar ott minden, es be van biztositva a folyamatos fejlodes (illetve jo elore megvan az utemterv), szoval biztos valami szamara erdekesebb, tobb kihivasokkal teli projektbe csatlakozhatott.

  • assemble

    addikt

    válasz gabancs #30 üzenetére

    Egyaltalan nem semmitmondo valasz, ez az egyik legfobb oka, hogy hordozhato alkalmazasok legyenek ra, amik hardverfuggetlenek. A nativ alkalmazasok gepi kodra fordulnak, amibol pl egy x86 es egy ARM verzio NEM kompatibilis egymassal, es ezen a kernel semmit nem tud segiteni.
    Egy alap Ubuntu vagy Chromium vagy LibreOffice egyedul azert fut ARM procin is, mert vagy kulon arra is leforditottak es/vagy eppen azert, mert Java-ban irtak es virtualis gepen fut, Android-hoz hasonlo modon. Ugyanaz a program nem futna mindketton, mert a nativ kod nem hardverfuggetlen.

  • assemble

    addikt

    válasz #06658560 #35 üzenetére

    Termeszetesen mint minden modern OS-nek, az Android-nak is resze a Hardware Abstraction Layer. Itt teljesen masrol van szo. Egy gepi kod (amire a nativ kodok fordulnak), definiciobol adodoan hardver fuggo. Ezt nem olyan szinten kell elkepzelni hogy konkret cpu tipus fuggo, hanem cpu architektura (lasd: armv6, armv7, x86, x86-64, stb) fuggok. Mivel konkret hw architekturara fordul a nativ kod, ezzel a HAL semmit nem tud kezdeni. Ez az egyik legfobb ertelme a bytekod-nak es a virtualis gepnek, ezzel tud tenylegesen teljesen hardverfuggetlenne valni a platform, igy pl ujraforditas nelkul tudod futtatni ugyanazokat a programokat mondjuk egy x86-os Intel Atom procin, mint egy ARMv7-es Qualcomm S4 Pro-n. Ez mashogy nem lenne lehetseges.
    Persze ez overhead-del jar, de mara kb eljutottak olyan szintre a mobil hardverek, hogy ebbol alig lehet barmit eszrevenni, es egyre inkabb csak az elonyeit lehet erzekelni a dolognak.
    Ha teszem azt 10 ev mulva jon egy vadiuj meno architektura, minden nativ programot lehet kidobni, vagy ujraforditani ra, A Java bytecode-ban levo appok viszont valtozatlanul futni fognak rajta.

    gabancs: ha csak ARM volt a celhardver, azon belul is van pl armv7 es armv6, es v7-re forditott cuccok nem mennek v6-on (csak egyik iranyba kompatibilis). De ez csak egy konkret pelda, x86 pedig egy masik. Itt az elv a lenyeg.

    [ Szerkesztve ]

  • assemble

    addikt

    válasz gabancs #38 üzenetére

    Ez meg egy teljesen masik tema. Az open source jellegebol adodoan barmelyik gyarto szabadon felhasznalhatja, atalakithatja az OS-t, ami teljesen osszeferhetetlen a kozponti frissitesekkel. De a frissites amugy ugyanigy mukodik Android-on is a Nexus modellek eseteben: kozpontilag, azonnal, minden modellre, leszamitva h Android-on minden ficsort megkap minden modell, mig Apple-nel a legtobb lenyegi uj ficsort mindig csak a legujabb modellek kapjak meg es a regebbi modellek kb csak a verzioszamot kapjak meg a frissitesbol. Szoval akinek fontos az azonnali kozponti frissites, Nexus-t vesz. Aki nem Nexus-t vesz, ne sirankozzon ha nem kap frissitest. Ilyen egyszeru a tortenet.

    [ Szerkesztve ]

  • assemble

    addikt

    válasz merkucyo #40 üzenetére

    Nem tudom mirol beszelsz. Kb pont 70k-nal kezdodnek azok az Android-os telok, amik igazan jok minden teren, es altalanos gyorsasagban/smoothsagban is kozel tokeletesek.

  • assemble

    addikt

    válasz Cathulhu #45 üzenetére

    Teljesen mindegy hogy akkor epp mi volt, vagy most mi van, mint irtam, itt elvekrol van szo.
    Epp eleg masik platform volt/van ami elsodlegesen egy architekturat tamogat csak nativ modon (az Android-on kivul kb az osszes elterjedt mobil OS ilyen volt).

    Persze, lehetett volna architekturahoz kotni, csak akkor pl ma vennel egy x86-os Intel telot es egy darab program nem futna rajta. Lehetett volna closed source-ra csinalni, teljesen zart ecosystem-et csinalni, stb. Csak akkor vegeredmenyben semmivel nem lett volna kulonb, mint pl az almas OS, amitol rengetegen - teljesen jogosan - viszolyognak az eszetlen korlatai miatt. Szep szmuszan tudod a statikus ikonokat scrollozni a menuben, es kb ennyiben ki is merul az OS funkcionalitasa.

    Raadassul attol meg hogy az alap appok bytecode-ban vannak (biztositva a hordozhatosagot es kompatibilitast), nagyon regota lehet nativ kodot is futtatni rajta, amit tipikusan ki is hasznalnak azok az alkalmazasok, ahol tenylegesen szukseg is van ilyesmire. Ebbol adodoan mindent pontosan ugyanugy meg lehet rajta csinalni, ugyanolyan sebesseggel, mint barmelyik masik - elsosorban nativ fejlesztesu - mobil OS-en, csak eppen mashogy is lehet, hordozhatoan, architektura fuggetlenul.

    Egyebkent szvsz tipikusan - a fentiekbol adodoan is - nem ez az oka, hogy barki elegedetlen, a legtobb esetben az (amugy teljesen jogtalan) nyavajgas valodi oka hogy nem tajekozodtak eleget vasarlas elott, es olyat varnak a telefonjuktol, amit senki nem igert nekik. (lasd: nem Nexus-t vesz es hozong hogy nem jon azonnal a frissites, 30 ezres low-end telefont vesz es csodalkozik hogy akadozik az Angry Birds - bezzeg iPhone-on jol megy, csak azt nem szamolja bele hogy az meg 300 ezer huf es fele annyibol megkapna a legjobb Android-os telefonokat amiken tokeletesen menne minden. - tipikusan ilyeneket latok hallok :DDD ).

    Szoval teljesen jogos es megalapozott indokkal jott letre, csak ugy tunik te ezt valamiert nem latod.

    Egyebkent mi folyik itt ugy egyaltalan? Hogy talal ide mindenki az ilyen meg olyan megmagyaraznivalo kerdeseivel/kijelenteseivel Androiddal kapcsolatban? Elvileg nem errol kene szolnia a topicnak, es mar kezdem unni a helyettes helpdesk szerepet. :)

    [ Szerkesztve ]

  • assemble

    addikt

    válasz Cathulhu #49 üzenetére

    Mar megbocsass, de igy kb semmi ertelmet nem latom a parbeszednek. Mintha a falnak beszelnek.
    Vilagosan elmondtam hogy teljesen mindegy hogy akkor mi volt, hogy most mi van, itt elvekrol van szo. Ha tenyleg semmi ertelme nem lenne jelen formajaban (ami nyilvanvaloan nem igaz, lasd; armv6, v7 - amikbol nagyon is sok van, x86 ami kezd itt is beindulni), akkor is meg van mar csak az az ertelme is, hogy ha 50 ev mulva mindenki teljesen mas architekrurat fog hasznalni, azon is mukodni fog minden bytecode-ban levo program valtozatlanul, ujraforditas nelkul.

    Mindent pontosan elmagyaraztam, erre ugy csinalsz, mintha el sem olvastad volna, vagy tudatosan ignorolnad a tenyeket amiket leirtam. Igy egyszeruen semmi ertelme az egesznek.

    Es szo sincs semmilyen boduletes hatranyrol, a mai hardverekkel, a programok 90%-anal soha nem fogod eszrevenni hogy virtualis gepen fut es nem nativan. Amelyik appoknal meg eszrevenned, es lenne ertelme a nativ kodnak, ott meg is oldhato hogy nativ kod fusson, es tipikusan meg is oldjak, pontosan ugyanolyan teljesitmennyel tud futni barmilyen app, mint barmelyik masik platformon ahol nativ az elsodleges fejlesztesi mod is.
    Amit irsz (plane amit gabancs irt amit inkabb nem is kommentalok) a hw igenyrol, az no offense, de valami boduletes okorseg. A statikus ikonok kozotti scrollozast a 3 eves Galaxy S 1 maggal, ~350 mega rammal, is el tudja vegezni 60 fps-el, Jelly Bean-nel pedig plane. Egy mar a maga koraban sem eppen csucs hw-ju, masfel eves, 2 magos Galaxy Nexus pedig nagyjabol minden helyzetben tokeletesen smooth es szelsebes, talan az S3/S4-nel is jobban, mert nem fut rajta gyarilag annyi felinstallalt szemet, bloatware.

    Az (altalaban amugy minimalis) laggokat tipikusan egyaltalan nem a VM okozza, hanem hogy az Android egy olyan okos mobil OS-nek lett megalmodva, ami funkcionalis, flexibilis, es kb mindent meg lehet rajta csinalni, tudsz barmit a hatterben futtatni, barmit testreszabhatsz, amit akarsz megcsinalhatsz. Egyebkent ha minimalisan is odafigyel az ember arra hogy milyen programokat hasznal, es neha ellenorzi hogy nincs-e fent olyan program ami valami szemetet futtat a hatterben, semmilyen zavarobb laggal nem talalkozik egy tobb eves, kicsit is felsobb kategorias telefon eseten.

    Szemben pl az iOS, semmi masrol nem szol, mint hogy szmusz legyen a szkroll es nehogy belaggoljon. Cserebe minden statikus, nincsenek widgetek, nincs valos multitasking, minden background process azonnal megall, semmit nem tudsz testreszabni, 3 fo verziot kellett arra varni, hogy a szaros hatteret le lehessen cserelni. A WP pedig - a lehetetlennel hataros modon - talan meg ennel is butabb es korlatoltabb.

  • assemble

    addikt

    válasz Cathulhu #52 üzenetére

    Mit vagyok keptelen belatni? Mit szajkozok? Mi nem letezik?
    En elolvastam amit irtal, es szep turelmesen reagalva ra (veled szemben) elmagyaraztam, nem is egyszer, hogy miert beszelsz falsch dolgokat. Ezek utan pedig ugy csinalsz mintha semmit nem mondtam volna, meg sem probalsz ertelmesen vitatkozni semmivel amit mondtam, csak ugyanazt a teves butasagot mondogatod tovabb, mint mielott turelmesen elmagyaraztam, mintha beakadt volna a magno. Ezek utan pedig meg te ragalmazol engem ugyanezzel es probalsz meg kioktatni a normalis vitarol. No comment, gratulalok, reszemrol befejeztem. :U

  • assemble

    addikt

    válasz Cathulhu #54 üzenetére

    Utoljara mondom, hogy semmit nem magyaraztal el, semmire nem reagaltal arra amit elmondtam, ugy csinaltal mintha meg se hallottad volna, csak nyomtad tovabb ugyanazt mint az elott, pedig elotte turelmesen, aprolekosan, tobbszor elmagyaraztam hogy mirol van szo. Tobbszor leirtam, hogy teljesen mindegy hogy most, vagy a multban ki mikor milyen architekturat hasznalt, itt elvekrol van szo. Erre magyarazol tovabbra is arrol, hogy ki mikor milyen architekturakat hasznalt es hogy mashogy is lehetett volna csinalni. Ezen nincs mit vitatkozni (es nem is vagyok hajlando tobbet), barki visszaolvashat es lathatja mirol beszelek.
    Es meg ezek utan, #56-ban is pontosan ezt folytatod. Ezen nincs is mit kommentalni. :)

    "Tudod, kezdem ugy erezni, hogy valojaban sajnos fogalmad sincs mirol beszelsz, ezert keresel ilyen kibuvokat."
    Ez mar a szemelyeskedes hatarait surolja (ami no comment), de ha mar ide jutottunk: ez csak a megerzeseid minositi. Fejlesztettem Android alkalmazast olyan szamitasigenyes szimulacioval, hogy eleinte kepregeny sebesseggel futott, neztem optimalizacios lehetosegeket, neztem nativ kodot, csinaltam teljesitmeny elemzeseket, osszehasonlitasokat. Szoval koszi az aggalyokat, de valszeg valahol mashol kene korulnezned, ha a hozza nem ertesre vadaszol. :U
    Szomoru olvasni, hogy neked egy live wallpaper-t sem sikerult optimalizalni, de ha nem haragudsz meg, ezek utan en pedig teged nem tudlak komolyan venni.
    Hogy a memoria management-rol pedig milyen belsos (biztosan nagyon pontos) infoid lehetnek, azt el sem tudom kepzelni, de az eddigiek utan mar nem is igazan vagyok ra kivancsi :)
    Mivel kizartnak tartom hogy barmi ertelmeset hozza tudnal fuzni a temahoz (miutan eddig nagyjabol egyaltalan nem sikerult), igy azt gondolom nyugodtan lezartnak tekinthetem ezt a diskurzust. Tovabbi minden jot :R

Új hozzászólás Aktív témák