Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathulhu

    addikt

    válasz assemble #33 üzenetére

    De ez abszolut nem jo indok, mivel az android beindulasakor epp kihalo felben voltak a v6-os procik, a v7-esek meg felfutoban, raadasul a v7 visszafele kompatibilis, azaz szo nelkul lehetett volna eleinte v6-ra irni, majd meghuzni a hatart v7-ben mondjuk a 4.0-nal, az ugyis egy nagyobb lepes lett. A regi telefonok meg amugy sem kaptak frissitest, nem emiatt.
    Az utasitaskeszlet fuggoseg meg nem problema, mivel az android celplatformjainak 99.9%-a ARM alapu, a VM-tol egyaltalan nem lett hordozhatobb az android (most oszinten, ki akarja x86-n futtatni? legfeljebb az intel is gyartott volna ARMv7 procikat es nem az atomot, csinalta mar korabban is). Cserebe elkerulheto lett volna a buta es lassu java VM ami miatt a legtobben - joggal - szapuljak az androidot.
    Ertem en az eredeti celt, csak az teljesen folosleges es megalapozatlan indokkal jott letre.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz assemble #47 üzenetére

    csak ugy tunik te ezt valamiert nem latod.

    Az a valami az pedig, hogy nincs ertelme, nincs haszna. Ujfent jossz az x86-os telefonoddal, holott az az androidos eszkozok egy ezreleket sem teszi ki (sot megkockaztatom, hogy egy tizezreleket sem), es valoszinu soha nem is jott volna letre, mivel a szabadon licenszelheto ARMmal ellentetben egyaltalan nem licenszelheto, es gyakorlatilag az intelen kivul senki nem is gondolkodik benne. Amikor az androidot elkezdtek csinalni boven ARM dominancia volt, meg maga az intel is ARM processzorokat gyartott a mobil szegmensbe, es az androidot soha nem is terveztek se asztali se szerver kornyezetbe, hogy esetleg mas architekturan is kelljen mukodnie. Szoval ha most nem lenne VM az androidban, semmifele kompatibilitasi gond nem lenne, mivel egyszeruen nem is letezne masik platform ala.

    Hogy talal ide mindenki az ilyen meg olyan megmagyaraznivalo kerdeseivel/kijelenteseivel Androiddal kapcsolatban?

    Mivel adtal egy valaszt egy kerdesre, ami se nem kielegito, se nem elegge megalapozott, csak idealista, igy gondolom megengedheto, hogy reagaljank ra masok.

    Viszont ha nem latod azt, hogy miert boduletes hatrany a java az androidban, es hogy emiatt miert kellettek evek es negymagos processzorok es 1 GB RAMok ahhoz, hogy valoban versenykepes termekkel tudjanak jelentkezni, az azert szomoru.

    [ Szerkesztve ]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz assemble #51 üzenetére

    Mar megbocsass, de igy kb semmi ertelmet nem latom a parbeszednek. Mintha a falnak beszelnek.

    Az a baj, hasonloan erzem, keptelen vagy belatni amit, mondok, csak szajkozod ugyanazt a hulyeseget a nem letezo kompatibilitasi tenyezokrol, mint egy jo marketinges. Felsoroltam miert hatrany, miert folosleges, indokokkal, es olyan szinten nem veszed figyelembe, hogy az mar faj. Ehelyett viszont felhaborodsz, hogy vitatkozni mer valaki veled, es nem hajlanda ugyanazt szajkozni amit te. Ezek utan nem kicsit meglepo, hogy te nevezed az embereket vitara alkalmatlannak, a helyedben eloszor a tukorbe neznek.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz assemble #53 üzenetére

    Erdekes, azt meg figyelembe se veszed, hogy en azt magyarazom, te miert beszelsz teves dolgokrol, azt szepen elereszted a fuled mellett, de cserebe mar mindent belemagyarazol, attol kezdve, hogy el sem olvasom onnantol kezdve, hogy turelmetlenul reagalok. Tudod, kezdem ugy erezni, hogy valojaban sajnos fogalmad sincs mirol beszelsz, ezert keresel ilyen kibuvokat. Egy szo mint szaz, fejezzuk be.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz azbest #55 üzenetére

    Sok armv5, v6 és v7 készülék is létezett, de még a napokban is hallottam olyan új készülékről, ami armv6-os. Ezen kívül MIPS-es készülékek is vannak, bár lehet relative kevés [link].

    De ezek (mmint a v7-v6-v5) visszafele kompatibilisek, igy szo nelkul lehetett volna eleinte v6 kesobb v7 alapra forditani es optimalizalni az androidot, a korabbi rogramok ugyanugy futottak volna. Az meg hogy napjainkban is van v6-os az inkabb szomoru es elitelendo, ami csak a felhasznalonak rossz.

    Amennyire tudom a SoC-ok sem teljesen kompatibilisek egymással akkor sem, ha ugyanaz az arm verzió és még a gpu is ugyanaz a család. A win telefonok hardvere is ezért volt közel azonos és csak kevés gyártó soc-ján futott el. Bár ezt a linux kernel alap pont lehet elfedné androidnál.

    Persze, hogy nem kompatibilisek, ccsak mondjuk durvan olyan szinten mint egy AMD es igy intel CPU vagy egy AMD es egy nVidia GPU. Mindegyiknek megvan a maga gyengeje es erossege, de a kozos, kvazi szabvanyos utasitaskeszlet miatt a programokat ez egesz addig nem kell hogy erdekelje, amig nem akarnak direktben optimalizalni az adott architekturara (ld tegrazone), mivel a kernel es a driverek ezt transzparensse teszik. A dalvik meg pont, hogy nem segit ezen, mert az pont emiatt nem profital az architekturak elonyeibol, nem veletlen, hogy a sebessegkritikus alkalmazasok nagy resze messzire keruli az egeszet androidon is.

    A lényeg, hogy az alkalmazások többsége nem profitál ebből, csak a program komplexitását bonyolítja. Főleg olyan kevés memóriát használó, de processzor igényes műveletekre ajánlják, mint a jelfeldolgozás, fizikai szimuláció...

    Ezt en is olvastam anno, mikor elkezdtem androidra fejlesztgetni, aztan egeszen addig tartott a lelkesedesem, amig egy egyszeru livewallpapert (nem bonyolult, de teljesitmenykritikus) nem tudtam rendesen optimalizalni java alatt, pedig mar bitmuveletekkel es muti-threaddel machinaltam. Azota ezt a kijelentest nem tudom komolyan venni. Az meg hogy milyen durvan toldozott-foltozott az egesz android (akkori) memoria managementje, azt inkabb nem is ontenem szavakba.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz assemble #57 üzenetére

    szánalmas :(
    hagy kérdezzem meg, hányszor fogod még amúgy, hogy befejezted? Eddigi kommentjeidből tökéletesen lejött mennyit értesz hozzá és mégis mennyit gondolsz magadról. Elég.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Új hozzászólás Aktív témák