Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Somatom #50 üzenetére

    Samsunggal én is éveket küzdöttem anno, aztán lemondtam róla. Ez a HDMI megoldás sem lenne feltétlen lehetetlen, de ott a desktop módjuk, ami megkavarja az egészet. :(

    Egyébként a jelenlegi Xiaomi Mi 9T-men gyönyörűen megy a HDMI kimenet egy MHL képes USB hubbal saját AOSP romon, nem is nagyon kellett rá különösebb figyelmet fordítani, ami azt jelenti, hogy viszonylag alap AOSP funkció lehet már az MHL (bár ennek most nem néztem utána). Bár a minősége nem volt a legszebb...

    Samu vonalon nem játszik az MHL? Ezek az usb hubok aranyáron mennek, de meglepődnék, ha nem.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz SunMount3r #72 üzenetére

    Hú, szerintem engedd el, nem ér annyi vesződést. Esetleg meg lehet nézni a linkelt lineaget, de ezeket nagyon könnyű téglázni, meg valószínűleg ezen a megosztott nougat alapú lineagen nem fog minden menni. Plusz a lollipop lehet elment még 1 GB RAM-mal, de nougaton már a Nexus 5X-em is gyengélkedik néha, gondolom a lenovo tab is lassú lesz.

    De ha amúgy kidobnád, adnék neki egy esélyt. Csak a Mediatek és olcsó tab kombó nem jelent jót romolás szempontjából.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ceia #83 üzenetére

    Kicsit elkanyarodott a topik a cikktől, de én is csak alátámasztani tudom azt, amit a többiek írtak. Alapvetően egy OS-nak nem feladata alkalmazásokat szolgáltatni. Az egy dolog, hogy a vindózban van alapból, de az inkább a Microsoft bűne. Nem rossz, ha van persze, de felesleges egy számítógépet telefonnal összevetni, mivel utóbbin pont az a cél, hogy a rendszer minél kevésbé legyen tele sallanggal. Illetve van az AOSP, ami rendelkezik pár igen ritkán frissített appal, nem is tudom, hogy van-e fájlkezelő benne, de ha van is, valószínűleg a lehető legegyszerűbb. A google appokkal települ sok hasznos és ténylegesen használhatóbb app is, többek közt a Files app. Ez pl Pixeleken, amire a Google által megálmodott Android kerül alapból fent van. Viszont rengeteg gyártó van és mind máshogy szereli fel a buildjét. Én pl kifejezetten örülnék neki, ha nem lenne fent a Files app, mert nekem a Total Commander tetszett (amíg ki nem vették belőle az apk telepítés lehetőségét).

    Nekem csak a számítógépek és az igazi OS-ek jönnek be.

    Tucat OS létezik, ami "igazi" és mégsem rendelkezik fájlkezelővel alapból, Linux disztrókon pl van sok ilyen és mégis működik. Sőt, szerintem sokkal menőbb, hogy én döntöm el, mi kell és abból melyik. Persze mások vagyunk. De ebből a mondatból az jön le, hogy nagyon azt szeretnéd, ha windows futna a telefonodon. Ami nem lehetetlen, de felesleges és overkill. Nézd más szemmel a dolgot és adj neki egy esélyt, vagy tényleg ne. Nyilván kell egy kis időt szánni a belakásra, de ez már csak ilyen.

    Én nem is tudtam, hogy van droidos telóra más OS is.

    Van egy pár, főként linux alapú kezdeményezés, mint pl az Ubuntu Touch, PostmarketOS és SailfishOS. De a cikk inkább romokra tér rá, amik mind Android alapúak, tehát az OS ugyanaz.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Syl #98 üzenetére

    A signal is megy firebase nélkül.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák