Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    Általában én szoktam védeni ezeket a videókat, ugyanis úgy gondolom, hogy egy mobiltelefonnál ez - addig amíg végre valaki nem jut el odáig, hogy mindezeket a dolgokat egy géppel csináltassa meg, mert akkor lesz valójában hiteles - egy fontos dolog, mert bármikor lehet olyan, hogy kiesik az ember kezéből a telefon, rosszul esik, eltörik. Véletlen kulcs mellé rakja az ember a zsebében a készüléket, vajon összekarcolja-e a kijelzőt, és még lehetne sorolni ezeket a dolgokat, kivéve a farzsebemben ráülök a telefonomra szitukat, mert arról meg van a véleményem.

    Azonban nem vagyok biztos abban, hogy tabletnél van-e egy ilyen tesztnek létjogosultsága. Egy teljesen más kategória, teljesen más használati módokkal.

    Egy telefont a nap 24 órájában használunk, kezdve azzal, hogy reggel felkelt, millió +1 olyan szituáció tud kialakulni egy nap leforgása alatt is, amitől akár meg is tud semmisülni a telefon (és nem, itt most nem a tizenévesek legnagyobb problémájára gondolok, hogy miközben szelfiket lő az instagrammra beleejti a telefonját a WC-be), ezért fontos egy olyan teszt, amiben kiderül, hogy mennyire is kell odafigyelni a készülékre.

    Ezzel szemben egy tabletet mikor és hogy használunk? Zsebbe értelemszerűen nem fér, és ahogy notebook-ot sem szatyorban tartunk, hanem notebook-táskában, úgy a tabletet is tablet-táskában, ami belülről helyből ki van párnázva. Ehhez hozzátartozik ugyebár a tok is, amit ki lehet nyitni úgy, hogy az asztalon is lehessen használni az eszközt, egy tabletnél ez is fontos, telefonnál ugye nem szempont. Nyilván nem véletlen vannak ezek a kiegészítők, egyrészt hasznosak, másrészt pedig szerintem semmi meglepő nincs abban, hogy egy vékony, de cserébe gyúródeszka méretű készülék könnyen törik. Hozzáteszem nincs iPad-em, nem is valószínű, hogy lesz, tableten az Androiddal semmi problémám nincs. Én a 30ezres Alcatel tabletemet és előtte a WayteQ-emet is így használom/tam. Az, hogy a fotelben valaki ráül, egyértelműen köze nincs a rendeltetésszerű használathoz, meg egyébként is mit keres a fotelban? Ennyi erővel ha a földön van, akkor rálépni lehet, ha meg a kertben használtad, akkor meg a fűnyíró cseszi szét..

    Ami a lényeg. Bármelyik tabletemet ha akarom szét tudom törni, nagyjából pontosan akkora erő belefektetésével, mint ahogyan ezen a videón az iPad kettétört. Nem tudom, hogy eddig tesztelt-e tableteket és azok hogy szerepeltek eddig, szerintem ha már elkezdte, akkor érdemes lenne a többi típusnál is ezt végrehajtani, mert úgy lehetne egy reális képet alkotni arról, hogy valójában hogy szerepelnek a tabletek egy ilyen teszten, és azon belül az iPad hányadik helyen szerepel, de szerintem egyértelmű, hogy egy tablet jóval könnyebben törik, mint egy mobiltelefon, többek közt az adottságai miatt.

    Fejlesztés szempontjából persze ártani biztos nem árt, talán a gyártók elkezdenek erre is energiát fordítani, hogy ne törjenek ennyire könnyen a tabletek, viszont gyanítom akkor pedig inkább súlybeli problémák lesznek.

Új hozzászólás Aktív témák