Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz kovsol #162 üzenetére

    A tuningnak és egyben a gyári OC-nek is van egy kis problémája úgy általánosan. Egyrészt a return rate jóval magasabb, mint a nem gyári OC-s megoldásoknál, mivel az órajel csak be lesz állítva, de nem lesz tesztelve. Ennek az az oka, hogy jóval olcsóbb gariztatni a termékeket, mint egyenként tesztelni. Otthon kipróbálod, és ha nem megy, akkor visszaküldöd. Ekkor a gyártó dob rá egy alap BIOS-t és megy újra forgalomba.
    Mikor probléma a gyári OC stabilitása? A mai játékokban, amelyek tényleg nem terhelik a hardvert 20-40% fölé? Oké ott stabil. Mi lesz akkor, ha lesz 60-70%-ra terhelő program? Vajon visszacserélik a hibás gyári tuningos kártyád, vagy azt mondják, hogy biztos szoftverhiba? Melyik cég ad arra garanciát, hogy egyetlen program instabilitásáért cserélnek gyári OC-s kártyát?

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz kovsol #273 üzenetére

    Itt nem az érték számít, hanem a reakció a problémára, ami lényegében a túlterhelés. Ha nem sikerül időben váltani, akkor lefagy a hardver még azelőtt, mielőtt beállítaná az órajelet. Ezért van ez az egész nagyon pontosan specifikálva. Persze extra 40-50 MHz nem számít, mert annyira azért nem mennek ezek a határon, és a specifikációnak is van valamennyi mozgástere, de 70+ MHz már bizonyítottan problémákat jelent a gyártók speciálisan kialakított tesztjein, amelyeket direkt a lapka gépi kódjára írtak, hogy tökéletes terhelést szimuláljon. Amiről ti azt hiszitek, hogy ráhagyás, az valójában nem stabil órajel.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák