Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz deja vu #38 üzenetére

    Igen, A 6800k-ra +20%-ot "vár" a teszt.
    Egy 6670 kb. 25%-kal gyorsabb, mint a 6800k.
    A 7750 pedig kb 50%-kal gyorsabb, mint egy 6670.

    Ezt csak azért sorolom, mert nem értem azt az 1-2 APU-s hsz-t, ami itt elhangzott. Amíg a jelenlegi csúcs APU-knál is majdnem kétszer gyorsabb egy 7750 addig felesleges még sajnos az összehasonlítás. Ez a 250-es elég harmatos lett, de inkább csak a meglévő dvga-khoz képest gyenge, egy APU-t keresztbe lenyel még ez is.

    Ehhez adjuk még hozzá, hogy 1866-2133-as ram kell az APU mellé.
    Hogy 4GB szűkösen lesz elég, ha 0.5-1GB-ot kap a GPU.
    És máris ott tartunk, hogy árban sem sokkal több a dvga-s rendszer.

    Fogyasztásban szintén nem több... feltéve, hogy egy AMD APU vs Intel Pentium+dvga-ban gondolkodunk.

    Nekem is van egy 4 magos Llano-m (A6-3620) netezős gépbe, de én egy kicsit csalódtam.
    - Egy szimpla netezős gépbe nem kell még ilyen gpu sem, és 4 mag is felesleges.
    - Ha meg némi ad-hoc, alacsony felbontású játékra kell, akkor meg arra is gyenge ez a gpu.
    Persze ebben a 6800k-nál is durván kétszer lassabb a gpu, de szerintem valahol a 7750 körül kezd használható lenni. Én a 6800k szintjét látom nagyjából holt térnek. Vagy annyi se kell az embernek vagy az sem elég. Persze nyilván van rétegigény is, 1-2 spec online játékhoz lehet, hogy éppen ez kell. De általánosságban nem ezt látom.

Új hozzászólás Aktív témák