Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz juuzer #4 üzenetére

    Mik azok a fényévek? Most akarok órát venni, tapasztalatokat gyűjtök, árban az 50e-es nagyságban gondolkozom, pont az 'e' változatát néztem ki ennek, arra kétszer ennyi üzemidőt írnak, 41-53e forint közötti.
    Hívás funkció nekem felesleges egy órában, hacsak nem sim/esim kártyás, aminek értelmét látom, ahol netán haszna lenne oda nem venném fel (pl. szerelés), vagy nem érne el addig a BT hatótáv (pl. strand). Ha futni vagy bicajozni megyek, és netán valami gond lesz, szintén nem érek semmit a 'BT telefonálós' órával telefon nélkül, így eleve vinni kell telefont.
    Zene jó lenne, de mivel Spotify-on vannak a zenéim, így a sima mp3 lejátszósnak nem venném hasznát. Imádom a kütyüket, mikor minden kis bizbaszt tudnak, de azért még nem találtam valós indokot, hogy miért lenne olyan óra jó nekem, amire minden 'hülyeséget' telepíteni lehet, ami aztán feleslegesen meríti az amúgyis harmat aksit. Azért van az okostelefonom, azon vannak az appok. Bár a GMaps az hasznos lehet, azt elismerem, de ez még csak egy.
    Az sem vonz különössebben, hogy válaszolni tudjak értesítésekre, bőven elég, ha látom ki hívott, vagy írt.
    Ami érdekelne az vagy nem használható jelenleg itthon (NFC-s fizetés, na az strandra pl. szuper lenne), és/vagy nem az 50e-es kategória (EKG pl.)
    Üzemidőnél az egy hét az általam elvárt, heti három edzéssel, az ilyen egy-két napos működés az én szememben a vicc kategória, pláne annyiért amennyiért árulják. Ezt fixen tudom, hogy nem kívánok kétnaponta töltéssel szórakozni.
    A GTR 2e változatot nézem elsősorban, ez az NFC+EKG kivételével kb. mindent tud ami érdekel, és árban is az amit rászánok (elsőre a GTS 2 mini-t néztem ki az ára miatt, de az tudásban és aksiban is kevesebb), de azért szétnézek másfelé is még, hogy mik vannak, pl. Garmin.

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz juuzer #17 üzenetére

    Nyitott rendszer előny, az igaz, viszont különösebb elvárásom nincs app terén (mondjuk azt nem sem tudom milyenek vannak), így én az üzemidőt fontosabbnak tartom a feltölthető appoktól. Amit még leginkább hasznosnak találnék extraként, az az NFC.
    Most egy MiBand2-m van, de lassan már egy éjjelilámpa fényénél sem látszik a kijelző. Igaz, a legtöbb mindent amúgyis a telefonon kell megnézni rajta.
    Nekem elég, ha kiírja a hívót, és jelzi az sms-t, messengert, és társait, úgyse ezen akarok kommunikálni. Ha netán megjeleníti a messenger tartalmát, az nekem már extra, alapvetően az is elég ha látom ki írt, eleve nem keresnek sokan :) Ezeket az MB2 megugorja, így remélni tudom, hogy azért ez is.
    Aktivitáskövetésre kell, de mivel amatőr szinten csinálom, így egy komolyabb órát beszerezni nem látom értelmét, viszont a MiBand2-től már több kellene. Persze a (relatíve) pontos mérés jó lenne, azért is, mert átestem ezen a szaron, és az erőnlétem mondhatni eléggé visszaesett (EKG ezért is érdekelne), de valahol kell húzni egy határt. Főleg, mint írtam, amatőr szinten vagyok, csak pénzkidobás feleslegesen drága órát venni. De úgyis használatban derül majd ki, mennyire válik be.
    Alváskövetés, ébresztő, a fent jelzett értesítések jelzése, spo2, pulzus, na meg az edzés nyomon követése grafikonokkal (MB2-ből indulok ki, azt ismerem), alapvetően elégnek gondolom, ha tud egészségre vonatkozóan ennél több extrát, ami segít az edzésben, annak csak örülök. Igazság szerint nem tudom pontosan megfogalmazni, miben várok többet az MB2-nél, de az nem az appok, azt tudom :)
    A xiaomi-store oldalon most egész jó áron van, viszont nem tudom mennyire megbízható bolt, na meg külföldi, de ha okés a bolt, akkor megveszem onnan. De van egy olasz amazfit store is, ott is 45e környékén van, vagy van a B-Tel, szintén hasonló áron, de azt sem ismerem.

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz juuzer #35 üzenetére

    Eredetileg egyébként valóban egy MiBand 5 volt kinézve, de a hiányosságai miatt lemondtam róla, na meg így négy év után már eléggé unom ezt a formát (és egy óra alakú eszköz azért csak jobban mutat - pl. egy sportzakóval, ha úgy adódik - szerintem).
    Vérnyomásmérő van itthon, de az itthon van, nem velem :) Nem várok csodát ezektől az eszközöktől (mármint ilyen mérős óráktól), ha már többé-kevésbé konstans eltéréssel mér, akkor már tájékoztató adatnak nekem elég. Nem sűrűn volt szükségem ezekre eddig sem, de múlt pénteken pl. pont jól jött volna valami, gyorsan ránézni.

    (xiaomi.hu nekem személy szerint nem szimpi, ott még sosem volt megvásárolható az a termék, amit érdekelt volna. Most sem megvehető náluk a GTR2, a miniről és az 'e' változatról nem is szólva, amit még azóta sem ismernek. Persze azért köszi :))

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz ThorsHUN #51 üzenetére

    Na igen. A HR-t mozgás közben még tesztelem, nyugalmi helyzetben tudok vele szinte ugyanazt mérni mint a vérnyomásmérővel (+1, +2 értékkel nagyobb csak), de nagyon el kell találni hozzá a pozíciót. Ez az Spo2-re fokozottabban érvényes. Csak hát mozgás közben lenne érdekes.
    A GPS-t most teszteltem, pár helyen jó 6-8 méterrel az út mellé jelöl, egy szakaszon meg úgy megy mintha részeg lenne. Most visszanéztem a régebbi mentéseket, mikor a MiBand2 volt, az jobban az úton maradt, bár annál is voltak (egy-két esetben jelentősebb) durvább melléjelölések, hiába a telefon GPS-ét használta.
    Holnap lefutok meg lebicajozok pár útvonalat, ha bírok, amit régebben a MiBand2-vel megtettem.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz ThorsHUN #57 üzenetére

    Én is teszteltem az Amazfit GTR 2e-t. 23-án töltöttem, AOD kivételével minden bekapcsolva, 1 perces pulzusfigyelés (tegnap este mondjuk átraktam 5 percre). Háromszor futottam GPS-t használva (11, 14, 19 percet), és volt 40 perc egyéb tevékenység, amit a óráról indítottam, csak nem kell hozzá GPS. Rengeteget próbálgattam a manuális Spo2 mérést (napi szinten minimum tízszer az tuti), plusz mellette még külön a pulzusmérést, hasonlítgattam a vérnyomásmérőhöz, és a telefonban lévőhöz. És vagy két tucat óralapot kipróbáltam, cserélgettem, meg az üzeneteket néztem rajta, hogy küldi át (azt nem sűrűn kapok egyébként). Most tart 36%-nál, így ezzel maximálisan meg vagyok elégedve.

    A pulzus, székben nyugodtan ülve tesztelve, nem tér el jelentősen sem a vérnyomásmérőnktől, sem a telefonba beépített mérőtől (S8+). Általában 2 ponttal magasabb értéket mutat, de volt, hogy ugyanazt. Az Spo2-t csak a telefonban lévőhöz tudom hasonlítani, ahhoz képest szinte mindig alacsonyabb értéket mutat, nem mellesleg macerás, és elég nehéz leméretni. Edzés közben jelenleg nem tudom mihez viszonyítani, nincs más eszközöm, igaz van egy MiBand2, de nem működik egyszerre a kettő ugyanazzal a fiókkal, ehhez majd egy másik fiókot kell csinálnom ha egyszerre akarom tesztelni.
    Na meg a Heart Rate-et nem tudom mennyire reális, a Pace és a Cadence értékeken egész jól nyomon követhető, hogy mikor kellett leállnom a futással és sétálnom (átestem ezen a sz@ron és eléggé levitt mindent, kitartást, állóképességet, :((( :(), ez viszont a HR-en nem annyira látszik.
    Bár a futás után tíz perccel is még 95-100 környékén járt a pulzusom, így lehet, hogy a betegség miatt most kevésbé változik olyan gyorsan, mint régen (emlékeim szerint). Ezt konkretizálni viszont szerezni kellene egy mellkaspántot.

    A futást úgy teszteltem, hogy egyszer volt az óra, másodszor meg (egyéb híján) a telefonon elindítottam a Google régi (azóta már nem elérhető, de nálam le van mentve) Saját útvonalak appját. Hát, az óra GPS-e igencsak az árokban, meg más portáján ment... :) Az app se tartotta tökéletesen az úton, a kanyarokat általában levágta az is, de az óra által adott nyomvonaltól azért jobban néz ki. A GPS-t egyszer sem dobta el, ebben nem tudom mennyire játszik közre, hogy nem házak között szaladgálok, hanem vidéki vagyok, és több mint fele nyílt(abb) terület.

    A Google-s app 2.9km-t írt, a Zepp 2.97km-t. Viszont, kimentve mindkettőből a GPX adatokat, és egy hirtelenjében letöltött appban megnézve az már azt írta, hogy a G-s app 2.900km, a Zepp 2.918km.

    A GPS-ről még annyit, tegnap az udvaron futkároztam a 11 percet, na, hát az... elég érdekesre sikeredett :DDD ott azért igen szépen 'maszatolta' a térképet az útvonallal, még a szomszédok kertjeiben is futottam :DDD

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz ThorsHUN #68 üzenetére

    Nálam a GTR 2e gps-el nem volt semmi nagyobb gondom, de én nyíltabb terepen futottam. Lehet kipróbálom hogy viseli, ha holnap reggel beállítom biciklizésre, kocsival munkába menet. ;] A HR szenzor az valóban furcsábban követi le a pulzust. Olyan, mintha az első pulzuscsökkenés után nem venné vissza fel a fonalat, csak problémásan. Meg eléggé meg kell húzni a csuklón a szíjat, hogy stabil legyen, úgy kicsivel jobbnak tűnt.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    Megnéztem a GTR 2e GPS-ét biciklis módban vezetés közben, volt benne egy kevés külváros (nem túl magas épületekkel), pár kilométer erdősebb rész (mátrában), falvak, a többi nyíltabb. Egybefüggő, nem dobta el a jelet. A kanyarokat, főleg a nagyobbakat, nem annyira szereti, ott képes lemászni az útról.

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    Újra megnéztem, ugyanúgy szakadásmentes az útvonal, mint tegnap. Most direkt úgy vezettem (21km) hogy a pulóvert is (a fotón kicsit látni, fehér) és a kabát ujját is ráhúztam amennyire lehetett, valamint szinte végig lent fogtam a kormányt. [kép]

    Holnap kipróbálom séta, vagy futás módban, hátha a biciklis mód máshogy működik.

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    Kipróbáltam a futás móddal, na ez már nem egybefüggő. Vagyis lényegében csak azok a szakaszok vannak meg, ahol 40 alatt haladtam, ahol többel mentem mint 40, ott az hiányzik, tehát gondolom van benne egy 'sebességlimit'.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz oxide83 #90 üzenetére

    Fel kell tenni a Notify-t. Más megoldás nincsen rá.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák