Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troviko

    senior tag

    Én ezeket nem tekintem teljes értékű gamer billentyűzetnek. Hangsúlyozom, én, tehát ez privát vélemény, nem általános kijelentés. El tudom fogadni, ha erre valaki rámondja, hogy ez neki GAMER, csak számomra nagyon messze áll tőle.

    Először is makrók. Nekem ritkán kell, de akkor nagyon, így ha valami nem makrózható, az nálam már alapból kizárt, hogy gamer legyen.

    Másodszor, extra gombok. Amin nincsenek külön, programozható, dedikált gombok, nekem megint csak nem gamer cuccok. Annyira megszoktam már, hogy vannak extra gombjaim, hogy már a Ctrl+C - Ctrl+V-t is dedikált gombra tettem, nagyon kényelmessé teszi az életet.

    USB port: nah ez olyan dolog, hogy számomra nagyon nem szükséges, bár nem is butaság ha van a billcsin. G15-sömön volt, a G510s-emen nincs, így is, úgy is tudtam élni. Mostanság amúgy a Wireless egér miatt pont jó lenne, ha lenne USB port a billentyűzeten, mindennél közelebb lehetne bedugni az egér vevőjét. Nem mintha az a 40 centi távolság, ahol most van, az számítana.
    Ellenben azt elképesztő hülyeségnek tartom, hogy ez az USB csak tölteni képes. Így kb a funkcionalitása 90%-a odavész. Akkor ennyi erővel mi a fenének rakták már rá?
    :W :W

    Szerintem a többi Cherry-s verziót is fogják importálni majd szürkeimportba, szóval ez nem gond, egy jó kis ISO angol meg ugyanaz a layout, mint a magyar, akinek kell az ékezet... tanuljon meg vakon gépelni. :)
    (Szemét vagyok, tudom).

    És végül az RGB. Én nem vagyok nagy RGB hívő, szerintem RAM-ra, hűtőre, alaplapra, VGA-ra RGB-t rakni rétegigény és az én világnézetem szerint kicsi hülyeség is, de nem zavar, ha van ilyen termék a piacon.
    Ellenben billentyűzeteknél van értelme. Nem mondom, hogy nélkülözhetetlen, szerintem maga a világítás nélkülözhetetlen, az egy színű is jó, csak valami legyen.
    Ellenben az RGB-nek ha bárhol a világon, pont itt látom értelmét. Egyrészt más-más fényviszonyokhoz más-mást színt lehet beállítani, néha a hangulatomtól függ, hogy mit használok, és ha olyan billentyűzetről beszélünk, ahol gombonként állítható a szín (az enyém sajna nem ilyen) az igen is lehet hasznos gaming alatt. Főleg szimulátoroknál, pl külön lehet csoportosítani a fegyverzetet, rádió panelt, navigációt, vezérlő gombokat, stb.
    Szóval nagyjából egyedül itt látom értelmét.

    A fentieket figyelembe véve kevésnek tűnik nekem ez a billentyűzet ahhoz, hogy rá merjem mondani, hogy gamer. Az ára is túlzás, olyan 20 rugót megért volna, de 30-ért már RGB-s mechát kapni, szóval vicc.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.oldtech.hu/

Új hozzászólás Aktív témák