Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt501

    nagyúr

    Ha 32 dollárnál nem lesz több (inkább kevesebb) akkor még vállalható is lenne, de van olyan gyanúm, hogy itt az áfa és az egyéb összegek miatt jóval magasabb összeg lesz ez.

    [ Szerkesztve ]

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz kymera #23 üzenetére

    Ugye nem mindegy, hogy mennyivel szorozzuk a dollárt, mennyi is most az árfolyam?
    Ha még 300-al is szorzom akkor 9600-ra jön ki, ezt 12-vel szorzom akkor mennyi is a végösszeg egy felső kategóriás készülékért?
    Szerintem ez nem sok főleg ha megnézed hogy most a szolgáltató mennyiért is ad készüléket, és milyen feltétellel...
    Tudom erre még rá jöhetnek az adók, de ha az itteni szolgáltató részlet fizetését nézed az sem jobb, sőt én inkább rosszabbnak látom.

    Arról meg nem a Samsung tehet, hogy ennyit ér a forint most...

    [ Szerkesztve ]

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz DeFranco #54 üzenetére

    :K :C Ehhez nem lehet mit hozzáfűzni.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz #67656192 #55 üzenetére

    Tudtom szerint senkit nem köteleztek a vásárlásra, gyenge vásárlás mániások meg mindig is voltak és lesznek, arról nem a gyártó tehet, hogy valaki nem tudja mik a határai. (Senki fejéhez nem tartottak pisztolyt, hogy már pedig te vásárolni fogsz...)

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz #67656192 #59 üzenetére

    Én "CSAK" egy rokkant nyugdíjas vagyok nem a bank szektorból...
    Nekem még megtanították, hogy nem kell mindent megvenni, amit el akarnak adni, az hogy a mindenkori kormánynak mi a feladata az megint más kérdés, mert jelenleg piacgazdaság van, a kereslet és kínálat tartja fenn ezt a gazdaságot, illetve a vásárlás, ami részben jó és rossz is, rossz mert minden "sz@rt" meg akarnak venni és vetetni velünk, és jó mert mi döntjük el hogy arra nekünk szükségünk van e vagy nincs.
    A társadalmat felnőttként kell kezelni, mert ön rendelkezés van, ha meg gyerekként kezeled akkor meg megsértődik és kikéri magának, ő úgy is jobban tudja címszóval, hogy neki mire van szüksége... ez szokott a válasz lenni sok esetben mikor megkérdezik az illetőt, hogy miért költ annyit.

    Maga a hitel nem rossz, de tudni kell (kellene) hogy azt nem minden esetben érdemes használni, kihasználni, mert lehet hogy ráfaraghatunk.
    Alapvetően rövidtávon még bevállalható a dolog, de évtizedes távlatokra hitelt felvenni jelenleg felelőtlenség, pláne mostani gazdasági helyzetben, mikor szinte mindenkinek bizonytalan a jövőbeni keresete és állása.
    De ezt nagyon nehéz megmagyarázni valakinek mikor ott lebeg az orra előtt a lehetőség.
    Alapvetően már magában már az iskolában kellene tanulni, hogy mi is a hitel és az eladósodás, mert ezzel sokan nincsenek tisztában.
    Több ismerősöm is jelentősen eladósodott, mert túlvállalta magát, és volt olyan is aki még a lakását is elvesztette, mert a bizonytalan munkahelyére vett fel óriási hiteleket...aztán a munkahely megszűnt a tartozás meg maradt, fizetni meg nem tudott, és vitték a lakást.
    Szóval nem maga a bank és a hitel rossz, hanem az emberi gondolkodás, mikor felelőtlenül ítéljük meg a teherbíró képességünket.

    Érdemes elolvasni a A velencei kalmár művet, vagy megnézni filmen, már William Shakespeare idejében is kimutatkozott az emberi gyarlóság a költekezésre és az eladósodásra, és már akkor is a hitelezőket szidták holott nem a hitelező ment a hitel felvevőhöz már ott sem, és ott még reklám sem volt...
    Ki is hangsúlyozza a film és a könyv is hogy milyen is az ember, csak azért hogy gazdagabbnak érezhesse magát.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Új hozzászólás Aktív témák