Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz zolikaDB #23 üzenetére

    "Annyira, hogy egy használt autó ára már elég veszélyes azért, hogy trendi legyek"

    Nem kötekedek, csak anno én is ehhez szoktam hasonlítani a dolgot, illetve párszor előjött beszélgetések közben ismerősökkel... szóval csak érdekességből mondom amit.
    De a lényeg, hogy ez ma már azért annyira nem állja meg a helyét.
    Az elmúlt 5 évben brutálisan elszállt a használt autópiac (is). Ezt most csak azért tudom, mert az elmúlt évben terveztem, hogy lecserélem az öregedő Mondeomat. ~6 éve vettem az akkor tíz éves autót 200k km-rel, benzines, durván 800 ezer forintért. Idén, hasonló felszereltségű szintén 10 éves benzines Mondeot nem találtam 2 millió alatt, de inkább 2,5 ha nem a legaljáról akarok válogatni. És egy kicsit ledöbbentem ezen.
    Tehát az a kategóriás benzines autó, amit 6 éve megvettem 800-ért, ma már legalább 2 milla.

    Tehát persze nagyon sok pénz 300-400 ezer forint egy telefonért, de ennyiért autóban ma már leginkább ezeréves hulladékot árulnak sajnos.

  • Dany007

    veterán

    Jajj mit vagytok úgy oda az árakkal... :D Én az elsőt Amerikából hozattam be 2007 szeptemberében, 150 ezer Ft volt... Ami kb az akkori fizetésem 1,5x-ese volt. Sok volt akkor is, de azért nem kellett évekig kuporgatni rá.
    Most vicces módon szintén kb a 1,5x-ese.
    Drága? Igen az. Van millió egy olcsóbb alternatíva is "telefonra" vagy mobil kommunikációs eszközre, mert nyilván több, mint egy telefon. Sőt, még házon belül is van jóval olcsóbb alternatíva (lásd 12 mini). Aki meg meg akarja venni mondjuk a pro-t vagy a maxot az tisztában van az árakkal, össze lehet gyűjteni. Átlag fizetésből sem túl nagy vállalkozás.

    Nem véletlenül hozta fel valaki korábban a lakásárakat. Na az már komolyabb kérdés! Egy lakás árát havi átlagfizetésből már kb lehetetlen összegyűjteni hitel nélkül. Itt nálunk vidéki megyeszékhelyen útépítésű lakásból szeretnénk 1 szobával (!) nagyobb útépítésűbe költözni. 4 éve nézegetjük a hirdetéseket és átlagban plusz 8-10 millió forint kellene a jelenlegi árak mellett (amennyiért a mienket el lehet adni és amennyiért 1 szobával nagyobbat lehet kapni), röhej. Na ez az, ami tényleg drága és sajnos még hitellel se megy...
    Bocs, tudom, hogy nem jó összehasonlítás, de arra próbálok célozni, hogy nem mindegy mihez viszonyítjuk a "drágát". Igen drága a telefon, de prémium gyártó prémium terméke, ami arányaiban véve eddig is piszok drága volt, de aki nagyon akarta, az relatíve kis gyűjtögetéssel meg tudta venni, ahogy most is.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #64 üzenetére

    Így van. Elsőre nekem is lelkiismeretfurdalásom lett, aztán számolgattam és gyorsan elillant.
    A 4 éves, amúgyis használtan vett i6-ot tervezem lecserélni a 12 pro-ra, amit nem viszont tervezek cserélni a következő 5 évben... Ismerősnek köszönhetően áfa nélkül megtudom venni. Vagyis, ha leosztjuk akkor havi cirka 6-7 ezer forintba fáj a dolog, így 4 év után. Ezen az "általány" áron összespórolni ~ 8 millát úgy 95 évig tartana... Persze egy lakáshoz azért vennék fel hitelt is, amit észszerű havit törlesztő limit mellett fizetve már "csak" ~ 40 évig kéne félretenni azt a leosztott havi költséget. Harmadik opció, hogy feltételezzük, hogy minden évben megtudom spórolni egy iPhone árát, plusz nyaralni se megyünk sehova egyszer se, de még akkor is vagy 10 évi spórolás, hogy hitellel együtt ki tudjuk fizetni annak a plusz egy szobának az árát. (mert a jelenlegi lakásunkon is van hitel, amit ugye eladás után vissza kell fizetni, tehát a plusz ~ 8 millióra rájön a jelenlegi hitel fennmaradó része is). Szóval na, a lakás helyzet sokkal sokkal durvább, mint venni egy csúcsmobilt. :D

    Szerk.: ja és elvileg van rá esély, hogy a Lidar komolyan besegíthet a munkámba, ami projectenként 2-3 napi munkát spórolna meg nekem, ami számszerűsítve kb 50-70 ezer forint projectenként.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák