Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kameraman77

    aktív tag

    Most jól értem? ez tracket rögzít? Mert ezt tudja a Sports tracker is, ott is lehet hozzá csapni fotókat stb..csinál grafikont és fel lehet tölteni a közösségi oldalra.. és térképet is heggeszteni alá. szóval volt - van már ilyen program nem egy.

    Ezeknek a programoknak a nagy hátránya a track rögzítésekor, hogy telefonos, sokszor nem túl erős gps-re épülnek. Egy sűrű lombú erdőben pedig szép cikk-cakkokat lehet rögzíteni, mert jel nem mindig van (itt nyilván telefonról beszélünk, nem túrára kifejlesztett GPS vevőről). Másrészt online elérés sem mindig 100%-os.

    (K100-on találkozunk ;) nekem 3x-orra ment,mert túlvállaltam, erőltettem és nem hittem magamban, pedig nem tapasztalatlanként mentem oda... azóta már viszont ez lesz az 5-ik alkalom amikor indulok)

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    Orux Maps is teljes térképlefedettségű és tervez is térképen. Meg a Navitel is (bár az fizetős)

    De soha nem lehet elégszer felhívni a figyelmet, hogy attól, hogy valakinek van egy GPS vevős telefonja és szerkeszt rá térképet, attól még nem pótlódott az a tudás, amivel egy térképet értelmezni is kell. A szintvonalak sűrűségét, a térképjeleket figyelni kell! Addig öröm egy kirándulás, amíg nem kerül valaki olyan helyzetbe és most csak a legegyszerűbbet mondom, hogy áll egy 10%-os emelkedő előtt, mert a térképen ez tűnt a legrövidebbnek... Az alapvető rutint ezek a programok NEM pótolják! Akinek ez nincs meg - az természetesen nem kisebb ettől, és nem lenézendő - DE elsőre jól kijelölt tanösvényeken járjon. Vagy az otthona közelében az ismert erdőkben, ahol sok az általa is ismert viszonyítási pont a tájékozódáshoz. A kirándulás, túrázás az egyik mindenki számára elérhető szabadidős tevékenység, legnagyobb részéhez szerencsére Magyarországon nem kell luxusfelszerelés, akinek nincs pénzre ezekre az is kimehet az erdőbe egy turkálós edzőcipőben és farmerban. Nem a 30ezer forintos bakancstól leszel jó túrázó, vagy a luxustelefonod programjától! Hanem attól, hogy azokat, akik kimennek veled elviszed és visszahozod, és eközben jól érzitek magatokat! A felszerelés NEM tanítja meg neked az alapvető tájékozódást, a helymeghatározást, saját helyzeted értékelését, azt, hogy tudd, mikor kell visszafordulni. Nagyon sok fiatal fordult már meg a kezeim között amióta aktívan túrázom és bizony van mit pótolni ilyen téren.

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz tixem #17 üzenetére

    Ezzel nem teljesen értek egyet. Az okoseszközök "fitnesz" irányba nyitásával nagyon "felhigult" a magukról többet gondoló, mint amennyit valóban tudók rétege. Vesz egy karkötőt és már kint is van futópályán, aztán 1 hét múlva be van gyulladva valamelyik izma, izülete, vagy meghúzódott stb...Tehát nem azzal van gond, hogy kimegy.Sőt.. de nem ismeri önmagát sem és többet árt, mint használ. A kesselés és a tt-zés is nagyon felhigult már. Sok a drive-in kesselő, egyre több a városi, városkörnyéki láda...
    Félreértés ne essék! Mehet bárki, sőt menni is kell mozogni, csinálni stb. DE ezekkel az ún. okoseszközökkel, meg a fitnesz mániával nagyon sokan vannak, akik egyből azt hiszik, hogy mindent tudnak. Hiányzik a tapasztalati rész, hiányzik az alázat, a ráébredés önnön korlátaikra, és hiányzik a tisztelet is. Soha nem néztem le senkit, aki kijött az erdőbe, valljuk meg, ahogy terjednek az okoseszközök, kijut egy olyan réteg is, aki nem teljesen oda való.. aki lenéz, aki csak a külsőségekre figyel, aki divatból van ott. És ez nyilván külföldön hatványozottan megfigyelhető, itthon egyszerűen a mozgásigénye a fiataloknak a béka s.gg elatt van.A középkorosztályról meg ne is beszéljünk (nyilván ennek is vannak okai - munkaterhelés stb..), ezért is tűnhet úgy, hogy nem indult meg olyan arányban a "felhigulás", mint külföldön.
    ((((Az meg egy másik kérdés, hogy pl a teljesítménytúrás társadalom sem éppen jó irányban mozdul el...Ott a túlvég van, a nagyképűség, a gazdag réteg magamutogatása, a hegymászók szétverik a helyi szakosztályokat, mert már nem ereszkednek le hozzájuk, kiválnak stb...)))) szóval van gond a magyar természetjárásban. Legfőképpen, hogy az iskolákból eltűnnek a szakosztályok, a csoportok, és alapszinten sincs meg a természetben járásra a nevelés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák