Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz ROBOTER #33 üzenetére

    Nem azért, vannak nagyon jó és hasznos appok is, amiket sokan szeretünk, de amíg PC vonalon megoldunk mindent a böngészőben, addig egy átlagos okostelefont teleaggatunk mindennel, mint a karácsonyfát, aztán meg csodálkozunk, hogy nem működik jól az oprendszer, vagy szétlaggolja magát, mert a telepített 120 alkalmazás közül mondjuk csak 10 sz@rul van megírva és folyamatosan a memóriában csücsül.

    Azt homlokráncolva. de elfogadom, hogy valakinek nincs mobilnete (minek egyébként egy netes szolgáltatásokra épülő ketyere akkor?), ezért kell neki az offline térkép. Bár erősen ritka az olyan szituáció szerintem, amikor az ember a vonat indulása előtt nem jut legalább wifi közelbe, elvégre is ha nagy útra pakol az ember, azt otthon teszi, ott meg úgyis van net, akkor meg már egyszerűbb egy mobil oldalon megnézni, mint egy alkalmazással hülyülni. Ha meg valaki ingázó, akkor valószínűleg nagy vonalakban tisztában van az indulással, így tudja, hogy kb mikor érdemes elindulni a pályaudvarra, ahol meg elég méretes táblákra szokták kiírni az induló járatokat szerintem. No meg az ingázó is itthonról indul el. Ha meg esetleg bent kellett maradni túlórázni és az ember teljesen el van veszve, mert a munkahelyen nincs internet, ráadásul mobilnet sincs, akkor nem igaz, hogy nem tud valaki lemenni az állomásra megnézni az induló vonatokat, esetleg egy közeli kávézóba bemenni és rácsatlakozni a wifire, de ha ez utóbbi nem opció, mert vidéken mondjuk tényleg nem mindenhol van vezeték nélküli hálózat (bár én kaposvári vagyok, ott azért elég gyakori már), akkor végső mentsvárnak ott a telefonos ügyfélszolgálat, ahol nagyon kedves MÁV alkalmazottaknak az a dolga, hogy felhomályosítsanak ez ügyben.

    Szóval nem értem azt, hogy a PC-s világ tényleg az egyszerűsödés felé megy - nem véletlenül találta ki a gugli a Chrome OS-t (most tegyük félre azt, hogy mekkora létjogosultsága van itthon még az ilyesminek, mert erről megoszlanak a vélemények) -, mobil vonalon meg mindent túlbonyolítunk ezzel a "there's an app for it" hozzáállással.

Új hozzászólás Aktív témák