Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bartatamas

    senior tag

    válasz ZolkoW #70 üzenetére

    Saját változót tudsz kezelni. Be tudod állítani az értékét és fel is tudod használni megkérdezni. Egy egyszerű példa:

    Esemény: közelségérzékelö
    Művelet: változó beállítása (isNear = egyenlő(változó(value), 0))

    A value változó a közelség esemény kimeneti paramétere (látható az esemény kiválasztásakor). Ezt összehasonlítjuk 0-val annak eldöntésére hogy közelt érzékel-e (a távolság 0-e).

    Ezután bármilyen parancsban használhatjuk az isNear változót, pl feltételben így: változó(isNear)

  • #79335424

    törölt tag

    válasz ZolkoW #70 üzenetére

    Bevallom, ezt a kérdést egy kis felmérésnek, közvéleménykutatásnak szántam. Már az Elixír kapcsán is sokat leveleztem Tamással (ezúton is nagyon köszönöm a sok segítséget!!!). Tudtam, hogy készül nála egy automatizáló program. Nagyon vártam. Amikor megjelent az E-Robot és először kipróbáltam, rögtön írtam neki, hogy ez a rész nem kerek és sztem nem én leszek az egyetlen, akinek nem az. Ez így sztem (hogy is fogalmazzak) túl geek ahhoz, hogy a felhasználók többsége (szándékosan nem átlagost írtam) kezelni tudja. Tamás természetesen minden elvetemült ötletemnél segített, de nem ez a megoldás, hanem hogy érthető legyen a dolog. Most csak arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire általános a problémám. Mert ha egyszer az terjed el róla, hogy "pilótavizsga" kell hozzá, akkor már késő. Pedig kár lenne érte, mert én óriási lehetőséget látok benne. Tengernyi ötletem van, hogy mire lehetne használni. Különösen ilyen rugalmas fejlesztői háttérrel.

Új hozzászólás Aktív témák