Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Spirit

    őstag

    Sziasztok. Évek óta nem nézek TV-t, nem olvasok napi híreket, tudatosan kerülöm őket és próbálok csak azzal találkozni, ami valóban érint, sokkal boldogabb lett így az életem és jobb az általános közérzetem. Mivel már minden a koronavírusról szól és a boltokban is találkozok az üres polcokkal, így én is léptem a családommal. Átlagosan hetente járok boltba és ha gond lenne úgy 3-4 hétig eleve nem éreznénk meg a hiányát. Most viszont azokból a termékekből, amik elállnak és amúgy is fel fogjuk használni, legalább 2-3 hónapnyi extrát feltankoltam.
    Gondolatmenetem a következő volt:
    Most a hírek hatására elment bevásárolni a lakosság néhány százaléka és egy hete hiánycikk néhány alap termék sok helyen már most, pedig van utánpótlás. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy Európa szerte komolyabban elterjed a vírus és a hisztéria miatt sokan nem mennek dolgozni, esetleg lokális lezárások is lesznek, így az ellátási lánc akadozni fog. Nyilván jó magyar szokás szerint az utolsó pillanatban mindenki fél évnyi élelmet akar majd felpakolni(lásd. karácsony előtti napon mozdulni nem lehet a boltokban, pedig ott azért lehet tudni, hogy mi lesz. Sz*ros 3 nap miatt 2 hétre pakolnak az emberek az utolsó pillanatban). Mivel akadozhat az ellátási lánc, és 20x annyi ember akar majd megverekedni fele ennyi termékért, mert "jajj, jön a világvége", hetekig nem lehet majd kapni esetleg tényleg alapvető élelmiszereket, mert ami jön, azonnal elviszik még ha nincs is rá szükségük. Nem szeretnék akkor boltról boltra járni, hogy a napi dolgokat össze tudjam szedni és kellemetlen helyzetekbe kerülni.
    Emellett nem mosok extrán kezet, nem kerülöm a tömeget, nem szándékozok maszkot hordani, helyette sportolok, egészségesen táplálkozok és vitaminokat szedek, mint bármikor máskor is. Nyilván majd ha jó eséllyel potenciálisan vírushordozó lehetek már, lehetőség szerint itthon maradok a családommal együtt, nem fogjuk direkt terjeszteni. :) Csak szegény egészségügyis dolgozókat sajnálom mi vár rájuk és a gazdasági, pénzügyi károktól félek. :U

Aktív témák