Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Most már csakazértis be fogok vásárolni pár tartós dolgot, mert abból kiindulva, hogy a fél éve 25 forintért árult szájmaszknak most 3-500 forint darabja (!) - ahol egyáltalán kapni még - valószínűleg pár héten belül már egy nyomorult kukoricakonzervet sem kívánhatok majd meg, vagy nem ehetek egy jó csilis babot, mert ki lesz fosztva a konzervosztály, és amúgy is 1500 forint lesz egy darab.

    Egyébként ha már filozofálgatunk, abba érdemes belegondolni, hogy mi minden terem meg itthon február környékén, és hogy amikor az exportőröknek dönteni kell, hogy tényleg el akarják-e küldeni ezt a szállítmányt Magyarországra, vagy inkább megtartják, mi lesz az első dolog ami az eszükbe jut... :U :P

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Lauda #80 üzenetére

    ++

    Minden január-február azzal telik, hogy kb. azon idegeskedhetek, hogy influenzaszezonban egy talicskányi göthös ember krákog egész úton a metrón a nyakamba, én meg hazaviszem anyáméknak, meg a gyereknek, nagyon jó.

    Nyilván az indok: "nekem be kell menni dolgozni mert én nem tehetem meg hogy kiesek a munkából mert nekem el kell tartani a családot" ©. Más nem tartja el a családját, és mindenki más főnöke még prémiumot is ad ha betegség miatt hiányzik az ember... de ő a világ közepe, neki muszáj emberek közé menni betegen, önző ******. Aztán két nap múlva úgyis ledönti és akkor már muszáj lesz otthonmaradni, kb. ugyanaz lesz az eredménye, csak még ő is nehezebben jön ki belőle...

    BTW ezért aggasztó egy kicsit ez a mostani helyzet is szerintem. Az emberi önzőség és hülyeség miatt (gondolom senki nem mondja majd, hogy már megvan a repjegy, de mégse utazok el kicsimmel Olaszba').

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Ez mekkora csövesbánat hozzáállás már, erre - aki szkeptikus, szerintem az is elhúzza kicsit a száját. :D

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Az irodában legalább nyolcan göthösek, ilyen nagy open spaceben dolgozunk. Minden egyes felhangzó köhögéskor:

    Gyanúsan inkább "csak" influenza, én be vagyok oltva, hazaindulás előtt és érkezés után teljes mosakodást csinálok, de azért némileg haragszok most mindenkire, kicsit érzékenyebben érint, mert asszony terhes.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz JanR #761 üzenetére

    "akkor kb 5 ember hal bele Pesten a 2,5 millio lakosbol."

    Az én elképzelésem az, hogy ez nem a populáció méretétől függ.
    Egy 100 fős faluban meg csak 1 ember fogja elkapni és 0.2 belehalni, hiába vasárnap a templomban 90-en vannak 40 m2-en összezárva másfél órán át?

    Hiába van itt "csak" 2M ember, a terjedés módja és sebessége hasonló lehet mint egy 60milliós hasonló felépítésű, népsűrűségű városban. Csak a tömegközlekedést százezrek (köztük sok idős ember) használják nap mint nap.

    Mire eljutunk oda, hogy rájönnek, hogy talán nem kéne emberek közé menni, már valszeg meg is halt az az 5 ember, és még csak akkor fog kezdődni. Persze nem kell vizionálok humanitárius katasztrófát, de eléggé alálőttél szvsz :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Aktív témák