Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • konikan

    aktív tag

    válasz Meggyi001 #353 üzenetére

    Jelenleg itthon vagyok, jövő héten megyek Németbe ismét dolgozni.

    Mondom ma itthon, hogy menjünk el a tescoba, tankoljonk fel, mert gáz lehet. Minden paranoid világvége figurának el lettem mondva. Majd amikor az ötödik polc volt kifosztva a boltban, akkor a család kezdett kicsit visszább venni, hogy lehet mégis van valami.

    4 ember velem együtt, de ez 3-nak lesz.

    35kg liszt (kenyérhez, általánosan)
    24l tartós tej
    15kg cukor
    2kg tészta
    64 guriga wc papír
    2.5l domestos
    4 nagyobb konzerv
    2 karton víz.

    Kezdetnek nem rossz, de még kell egy pár dolog, az biztos. Maszk az tényleg nincs sajnos. Élesztőt akarok majd még venni, és esetleg egy tábori gázos főzőt, hogy forralni mindenképp lehessen.

    Ötleteket, kiegészítéseket nagyon szívesen fogadom.

    [ Szerkesztve ]

    "-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Meggyi001 #353 üzenetére

    "akartam venni egy ilyen kicsi szar kézfertőtlenítőt. Egyet érted? Nincs."

    Legalább nem pazaroltad feleslegesen a pénzed.
    A kézfertőtlenítőknek kettő fajtája van. Amit általában forgalmaznak, azok majdnem teljes vagy részleges védelmet nyújtanak a baktériumok ellen. A vírusokra hatástalanok.
    Van kézfertőtlenítő a vírusok ellen. Ez általában nincs a multikban forgalomban. De senki sem garantálja a hatásosságát ezen vírus ellen,
    Helyette hagyományos szappannal, szakszerű kézmosás javasolt.
    Mechanikusan eltávolíthatóak a vírusok és baktériumok.
    Az egyszer használatos gumikesztyűk tökéletes védelmet nyújtanak a kritikus helyzetekben.

    "Akartam venni egy darab 3 db szájmaszkot. Nincs"

    Legalább nem áltatod magad a biztonság látszatával.
    Az a maszk nem véd fertőzés ellen. Nem illeszkedik tökéletesen az arc alakjához. A réseken ki- és beáramlik a levegő. Nagyjából kettő óra használat után nedvesedik át annyira, hogy nem nyújt további védelmet.

    A német tévében mutattak megfelelő szájmaszkot, ami kibir egy napot és tökéletesen illeszkedik az archoz. Azt sem lehet már kapni.

    Talán még kaphatsz alkalmasnak látszó szemüveget. A szem nem lélegzik. nem kell tökéletesen illeszkednie a fejhez. Nagyobb rések azért ne legyenek.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Meggyi001 #353 üzenetére

    "mit vegyek még?"
    Mélylevegőt. Meg egy bibliát. Ha biztosra akarsz menni, akkor koránt és tórát is.

    Nézzétek meg, az emberek összehozzák ezt maguknak. 3 köhögő öregasszony miatt mehet az egész ország karanténba. :W

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Aktív témák