Hirdetés

Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    Sarkosan fogalmazol de értem mit akarsz mondani. Sajnos sok igazság van benne, ahogy Agyturbina kolléga is fogalmazott, a társadalmunk sok tekintetben közelebb áll egy balkáni "pöcegödörhöz", mint felvilágosult nemzethez.

    Engem is zavar ez az álszent melldöngetés. Tudod van az a vicc, hogy a pokolban minden nemzet üstje mellett ott áll egy őr, csak a magyarokét nem őrzi senki, mikor megkérdik miért nincs ott őr, akkor azt mondja az ördög, hogy azt nem kell őrizni, ha egyik ki akarna mászni a többi úgyis azonnal visszahúzza. :)

    Ezt a "büszkeségének lenni a magyarságra" dolgot sem tudom értelmezni egyébként. Büszkének arra az eredményre lehet lenni amit saját erejéből, eszéből, ügyességéből elér az ember. Az, hogy valaki magyarnak születik az nem egy "eredmény", hanem puszta véletlen, amiben nulla "teljesítmény" van. Nem saját érdem. Mikor ezt mondogatja valaki, akkor az kb ugyanolyan értelmetlen mintha valaki arra lenne "büszke", hogy két füle van.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Aktív témák