Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Noukoum #12 üzenetére

    "Most abba bele se menjünk hogy a magyar nyelv feladása politikai öngyilkossággal ért volna fel a magyar vezetők részéről a Habsburg Birodalomban."

    Nem.
    A kiegyezés után, ami Magyarország számára valódi felemelkedési időszak volt, de németül lehetett boldogulni.
    Ráadásul a kétnyelvűség inkább ad, mint elvesz. Ez ma is igaz.
    Németországban a mai napig is általában két nyelvet használnak a tartományokban. Az anyanyelvet és a németet. Erőteljesen őrzik a hagyományaikat is.
    Münchenben még a mai napig léteznek a népviselet területi hagyományai. Mindenkinek van népviseleti ruházata. Évente többször viseli is. Vajon mennyien tudják Budapesten a ruhaviselési hagyományokat és mennyien tudnának felöltözni?

    A bajorok egy reggel arra ébredtek, hogy a saját királyuk eladta az országot a poroszoknak. A saját tartozásait egyenlítette ki a kapott pénzzel. A porosz azóta szitokszónak számít. De soha egyetlen bajortól sem fogsz olyan mondatot hallani hogy bajornak lenni szívás.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Noukoum #75 üzenetére

    Máshol összetudnak tartani, itthon meg utáljuk egymást. Mert hát ugye kit érdekel a másik, kit érdekel a közösség, kit érdekel a nemzet. Az a lényeg hogy nekem jó legyen, a többi nem számít.
    Szerintem ez részben balekdilemma: ha nyitok és másohoz érzékenyen viszonyulok, valszeg jól átb@..nak. Akinek nincs különösebben kifinomult érzéke ehhez a játszmázáshoz, az hamar ráun és közömbös lesz.
    A másik összetevője a mentális állapot (betegség). Elmebeteg módon használja ki sok vállalkozó az alkalmazottait, ami az idegbajon kívül mással nem nagyon magyarázható. Sajna ezt kinőni több generációba tellik, addig leginkább csak újratermeljük a problémát.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • 8th

    addikt

    válasz Noukoum #93 üzenetére

    "ha valaki tényleg változást szeretne akkor kezdje magánál. Pl. ne bassz át másokat, ne bánts másokat szándékosan. Kezdetnek ez is bőven megfelel. Hadd ne soroljam fel hány olyan embert ismerek aki folyamatosan sír ha más valaki csal / lop, na de ha őt teszi ezt akkor semmi baj nincs. Ugye nem kell bemutatnom a “ politikusok is lopnak, én miért ne lophatnék?” vagy “ ő is lop” vagy “ő többet lop” mondókákat. Hát akkor miről beszélünk."

    Ritkán értünk egyet de ezt nagyon adom! :R

  • Lenry

    félisten

    válasz Noukoum #93 üzenetére

    még mindig ott tartunk hogy a politikától várjunk a változást. Nem pedig magunktól.

    EZ! Ez a lényeg!
    itt akkor lesz változás, ha elmúlik az a kommunista szemlélet, hogy a nagy ember, meg az állam meg a valaki más majd megoldja, megmondja, kitalálja, kifizeti, nekem pedig lehetőleg semmit se kelljen tenni, semmiért ne kelljen felelősséget vállalni, jó, oké megcsinálom ha mondják, de ha szar, ne az én hibám legyen.
    ez a halál szerintem.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Noukoum #93 üzenetére

    Nagyon jól összefoglaltad!! :K

    Ha megugorjuk ezt a szintet, akkor itt is jólét lesz, amibe majd aztán úgy belekényelmesedünk, mint a brit, amerikai vagy német. :P

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • D1Rect

    félisten

    válasz Noukoum #93 üzenetére

    "Pl. ne bassz át másokat, ne bánts másokat szándékosan. Kezdetnek ez is bőven megfelel. Hadd ne soroljam fel hány olyan embert ismerek aki folyamatosan sír ha más valaki csal / lop, na de ha őt teszi ezt akkor semmi baj nincs. Ugye nem kell bemutatnom a “ politikusok is lopnak, én miért ne lophatnék?” vagy “ ő is lop” vagy “ő többet lop” mondókákat. Hát akkor miről beszélünk. És ezer példát lehetne hozni. Azzal semmi baj nincs ha valaki közömbös, azzal van a baj ha árt"
    A közömbös is árt, én "vesztem már össze" emberekkel, mert szóvá mertem tenni, hogy ne verje magát arra, hogy lopja a munkahelyéről a ramot és árulja a hardveraprón.
    Meg abba is beleálltam, amikor a másik üzletszerű adócsaláshoz keresett társakat.


    Persze aztán megmagyarázza, hogy én vagyok a fasz és letilt mindenhonnan, de jobb ez így mindenkinek.

  • Somatom

    veterán

    válasz Noukoum #132 üzenetére

    +1
    Eszem, f@szom megáll! :D

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Noukoum #210 üzenetére

    "Egy liberális demokratikus államban törvények tiltják az asztalra sz@rást..."

    A liberális nem kormányforma. A demokráciához kapcsolódő intézmények miatt tekintjük az adott államot demokratikusnak. Függetlenül az államformától. Európában több királyságban demokrácia van. Sőt az osztrák birodalom is demokratikus berendezkedésű.

    Liberális egy kormányzat lehet. A Fidesz első éveiben liberálisnak deklarálta magát. Miután Magyarországon a liberalizmus gyökértelen és az SZDSZ előnyre cserélte fel a liberalizmusát, fokozatosan átalakult át konzervatív párttá a Fidesz. Az irányváltásnak van egy másik is. Az emberek életében nem folyamatos a világnézet. Az évek gyarapodásával egyre inkább csúszik át konzervatív irányba a világnézet. Ezért nehéz liberális pártokat életben tartani. Általában a klasszikusan a bal- és jobboldali pártok váltják egymást a kormányokban.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Aktív témák