Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csoki46

    aktív tag

    válasz Supy76 #700 üzenetére

    A napokban vettem egy ilyen készüléket, 4.3 van rajta. Jól erteértem, hogy nem eriéri meg frissitefrissíteni?

  • vargalex

    félisten

    válasz Supy76 #700 üzenetére

    Szia!

    Először is elnézést, de csak most jutottam el oda, hogy válaszoljak. Szóval, a menete a következő:

    1. Letöltöd ezt a csomagot.
    2. Én linux-on csináltam, de a leírás szerint windows-on telepíted a csomagban található AdbDriverInstaller.exe segítségével az ADB drivereket.
    3. A telefont fastboot módba kapcsolod: azaz kikapcsolod, majd a hangerő le + power gombbal bekapcsolod. Ha megjelent az Alcatel One Touch Idol 2 Mini S logo, akkor elengedheted a gombokat. Ha mindent jól csináltál, akkor ez a logo marad a kijelzőn.
    4. Csatlakoztatod USB-n a telefont.
    5. Ellenőrzés. Abban a könyvtárban, ahol az 1. pontban letöltött anyagot kicsomagoltad, kiadod a

    fastboot -i 0x1bbb devices

    parancsot. Ha a kimenete ehhez hasonló:

    9e0eb10 fastboot

    akkor minden rendben van, folytathatod tovább. Ha nem, akkor ellenőrizd a driverek telepítését.
    6. Szintén a fenti könyvtárban kiadod a

    fastboot -i 0x1bbb boot TWRP_6036Y.img

    parancsot. Ezzel nem flash-eli fel a TWRP-t, hanem a könyvtárban található TWRP image-t boot-olja a telefonon. Azaz a telefon módosítatlan marad, de használhatod a TWRP-t. Ott pedig már egyértelmű lesz minden. Tudsz menteni, visszaállítani, stb. A lényeg, hogy mentés esetén az általam is mentett partíciókat mindenképpen mentsd le, különben nem lesz használható.

    Flash-elheted is a TWRP-t (szerintem a fentiek miatt nincs rá szükség, de ha valakinek mégis kellene) a következő paranccsal:

    fastboot -i 0x1bbb flash recovery TWRP_6036Y.img

    Ahogy írtam, én linux-on (arch linux) csináltam, ott nem kell driverekkel szórakozni. Felraktam az android-tools csomagot és a 3. ponttól ment minden rögtön.

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák