Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    Én még mindig azt nem értem, hogy lehet egy távközlési szabadalmat megsérteni?

    ---

    Holnap gondolok egyet és megtervezek egy mobiltelefont, elkészítem hozzá az operációs rendszert, programokat stb.
    A hardverhez külső beszállítóktól rendelem meg az alkatrészeket, így megkapom a kijelzőt, memóriát, processzort stb. és ami itt lényeges a rádió részekhez szükséges vezérlést (baseband), és azt a szoftvercsomagot, ami ennek a felprogramozásához szükséges.
    Összerakom a készüléket, illesztem a rendszeremhez a külsős kommunikációs szoftvereket és jó pár teszt után beadom a távközlési felügyelethez bevizsgáláshoz, ahol kismillió teszt után engedélyezik azt.

    A kérdés az, hogy hol jön a képbe a Nokia és az Ő szabadalmai? Gyakorlatilag bárki építhet ma már mobiltelefont, csak az alkatrészeket kell berendelnie a beszállítóktól. Az iPhone esetében a GSM/3G/Wifi/BT kommunikációs egységet az Infineon szállítja, innentől kezdve, ha én ezt a kittet megveszem, akkor annak minden engedéllyel és szabadalommal rendelkeznie kell.
    Ez olyan, mintha holnap kiderülne, hogy a Windows-ban valami nem lenne jogilag rendben és nem a Microsoft-hoz hanem hozzád, mint végfelhasználóhoz csöngetnének be.

    ---

    De továbbgondolva a dolgot, ha minden GSM és Wifi eszköz után fizetni kellene a Nokiának, akkor mi van a notebookba épített Wifi-vel? Az Apple is évek óta gyárt és forgalmaz szinte az összes termékében Wifi egységeket.

    ========

    A tipikusan magyar mentalitás azért mulattat, ami itt a fórumon uralkodik.
    Adva van a Nokia, akik állítanak valami, nincs még konkrét bizonyíték (gyakorlatilag egy levegőben lógó állításról van szó), de a magyar már elitéli azt a szereplőt, aki neki kevésbé szimpatikus.
    No igen, hisz utáljuk az Apple-t, mert a magyar mindig azt utálja, aki/ami sikeres, ha neki nem megy, akkor dögöljön meg az is akinek megy.

    Azért abba nem nagyon gondoltak bele ezek a emberkék, hogyha ez a hülye Apple nem létezne, akkor elég nagy eséllyel nem lenne előtte számítógép sem, amin az utálkozó sorait begépeli egy internetes fórumra….

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Karma #37 üzenetére

    "Sir Clive Sinclair, b+."

    Neki gyakorlatilag semmi köze nincs a ma használt számítástechnikához.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Karma #39 üzenetére

    Ez igaz, ha az ingyen osztogatott ZX80-ra gondolsz :D de ha mint irányvonalat nézzük, akkor annak ellenére, hogy szép emlékeket idéz gyerekkorunkból, bizony technológiai zsákutca volt, ami a PC-k előretörésekor ki is halt.

    Ha meg azt nézzük, hogy az első PC-ként használható gép az Apple II 1977-ben jelent meg, akkor az 1981-ben kiadott ZX Spectrum már eleve esélytelenként indult ezen a meccsen.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #40 üzenetére

    "azt hittem, ezeken két nap alatt már túljutottunk."

    Ezen nem jutottunk át, mert az amit a Nokia állít, az nem bizonyíték, hanem egy kereset, ami alapján majd lesz vád, és az ezt követő vizsgálat után lesz bizonyíték és ítélet.

    Ha készítek egy 20 oldalas dokumentumot, amiben részletesen kifejtem, hogy te milyen szellemi és anyagi javakat tulajdonítottál el tőlem, az még nem lesz arra bizonyíték, hogy ezt te valóban meg is tetted. No meg igencsak elkerekedne a szemed, ha egy Apple fórumon közzétéve pár száz ember látatlanul el is ítélne rögtön és a büntetésedet szorgalmazná, holott valójában nem is ismerjük egymást :D
    Ugye érted a párhuzamot?

    Egy szóval sem mondom azt, hogy ha valóban törvénysértésről van szó, akkor azért nem jár büntetés mert az Apple-ről van szó. Csak amíg nincs bizonyíték addig kicsit gyomorkavaró ez a kárörvendő, dögöljön meg a másik tehene stílus ami itt zajlik néha.

    Úgy gondolom az ártatlanság vélelme nem csak a tárgyalótermen belül kéne, hogy működjön és ezt cégtől, névtől, származástól függetlenül értem….

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #46 üzenetére

    Szerintem Te sem voltál ott ezeken a tárgyalásokon, így biztosat még megközelítőleg sem tudsz.

    Mielőtt megint mindenki engem csesztetne, nem útálom a Nokia-t, sok készülékét használtam, volt amit szerettem, volt amit nem (tagadhatatlan, hogy sok éve ott vannak a piacon és szinte nincs olyan európai ember, aki mobilt használ és még soha nem volt Nokia készüléke neki, vagy a családjában valakinek) és ha ez az ügy fordítva zajlana, akkor is ugyanez lenne a véleményem a dologról.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #27 üzenetére

    "most biztos meg fogsz lepődni, de a multitouch-t a Microsoft fejlesztette ki, pontosabban Steve Bathiche és Andy Wilson 2001-ben, akik mit ad isten, Microsoft alkalmazottak."

    Ez nagyon szép történet, egyetlen hibája, hogy távolról sem igaz :D

    Az alapelveket és az első ilyen elven működő kijelzőt Nimish Mehta dolgozta ki a Torontói egyetemen 1982-ben, később a Bell Labsnál fejlesztett multitouch interfészeket Murray Hill 1984-ben.

    1997-ben a Fingerworks (John Elias és Wayne Westerman, akik a Delaware egyetemen akadémikusok) szabadalmaztatták az eljárást és egy sor ezen a technológián alapuló terméket készítettek (touchpad-ek, billentyűzetek).

    Ezt a céget vásárolta meg az Apple 2005-ben, így a multitouch-hoz fűződő összes szabadalom és maga az elnevezés is az Apple tulajdonába került.

    A Microsoft Surface-t Steve Bathiche és Andy Wilson valóban 2001-ben kezdte fejleszteni, arról nem szól semmi infó, hogy a technológiához fűződő szabadalmakat miként használják, valószínű előszőr a Fingerworks-nek később az Apple-nek fizettek érte.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz digimokus #56 üzenetére

    "a Nokiának van pár kommunikációs platformja, amit Ő fejlesztett ki a saját pénzéből."

    Nem a Nokiá-é a platform, hanem a platform egy szabvány, aminek egy része a Nokia szabadalma.

    "az Apple soha nem tagadta hogy fizetnie kellene, csak azt mondta hogy neki a Nokia licenszdíjra vonatkozó ajánlata nem megfelelő"

    Minden információ, amit pillanatnyilag tudunk, az a Nokiától jött, innentől csak annyi a biztos, hogy van egy beadott kereset az Apple ellen, minden más csupán fikció, egész addig, míg bizonyítást nem nyer, de ezt már leírtam feljebb is.

    "Kellett volna fizetnie? Igen/Nem (igen)
    Fizetett? Igen/Nem (nem)"

    Ezt te honnan tudod, bármelyik kérdésre lehet akár ellenkező válasz is a helyes, ez innen, minden konkrét információ birtoklása nélkül ismét csak légből kapott kinyilatkoztatás.

    "Azért mert valaki elítéli az Apple-t a nem jogszerű magatartásért, nem jelenti azt hogy utálja az Apple-t és ezért mondja/írja le a véleményét."

    Mivel egyáltalán nincs még szakvélemény, nincs ítélet, így az elitélő magatartás csupán ellenszenvből, vagy előítéletből születhet.

    "Nem az Apple egészéről, termékeiről, minden egyes lépését magába foglaló életútjáról alkotnak véleményt, hanem arról amiről a cikk szól: az Apple adott helyzetben tanúsított magatartásáról."

    Tekintve, hogy az Apple még semmilyen publikus módon nem nyilatkozott, így az ügyben tanúsított magatartásával kapcsolatban nem értem, hogy mire gondolsz.

    Még egyszer leírom, nem az Apple-t védem, hanem az ellene folytatott gyűlölködést ellenzem, ha kiderül, hogy jogtalanul felhasználtak technológiát, akkor az a rendje a dolgoknak, hogy fizessenek meg érte, de amíg ez nem kerül egyértelműen bizonyításra, addig felesleges és irritáló ez a sárdobálás.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Oliverda #53 üzenetére

    "Akkor feltalálta volna más később."

    Ez egészen biztos, csak ha visszaolvasol, akkor nem éppen az volt az irányvonal, hogy az átlagember hozzáférjen egy számítógéphez. Lehet még ma is a nagyvállalati mainframe-ek jelentenék a nagybetűs számítástechnikát és te max. konzol szintű céleszközt használhatnál otthon.

    "Bár most azt kívánom hogy bárcsak ne találta volna fel senki mert akkor éppen nem a te újabb hülyeségedet olvastam volna el az imént."

    Tudom, hogy nem kedvelsz, de ez a gondolat távolról sem volt hülyeség.
    Az Apple II és pár arra készült alkalmazás (VisiCalc) késztette az IBM-et, hogy kifejlesszen egy gépet amit bárki tud otthon használni (azt is kevesen tudják, hogy azért született az IBM PC és IBM PC kompatibilis kifejezés, hogy megkülönböztessék az Apple II-től, mivel akkor azt hívták elsősorban PC-nek), az IBM PC megjelenése ösztönözte Jobs-ékat a továbblépésre, majd a Xerox-os "tanulmányi kirándulás" után előbb a Liza, majd a Macintosh megalkotására. A Macintosh sikeréből és Gates kissé gátlástalan lépéseiből következett a Windows megszületése és a mai PC-k térnyerése. Ok és okozat, ha a kezdőpontot elmozdítjuk, akkor teljesen más lesz a végeredmény, akár a teljes mai IT iparág is semmissé válhatna, ami igencsak csúnyán érintené a világot, hisz napjainkban ez a legjobban fejlődő és legtávolabb mutató iparág.
    Lehet, hogy jobb lenne az élet a mai PC-k és ismert operációs rendszerek nélkül, de lehet, hogy sokkal rosszabb. Ami biztos, hogy aki ma informatikával foglalkozik bármilyen szinten, az annak a maroknyi hippinek köszönheti a munkaeszközét, esetleg munkáját, vagy szórakozását, akik egy koszlott garázsban létrehoztak egy gépet és egy Apple nevű céget.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz digimokus #58 üzenetére

    "Ne haragudj, de pontosan azt nevezik előítéletnek ami most írtál le…"

    Téves.

    Ha én most leírom, hogy Te megloptál engem és az itt lévők egyhangúlag elítélnek téged úgy, hogy téged meg sem hallgatnak, bizonyítékot sem várnak az igazamról, akkor azt a véleményt biza előítélet fogja szülni.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #66 üzenetére

    "az Apple egyáltalán nem uralja a multitouch technológiát, amikor Jobs az iphone bemutatón kijelentette, hogy levédették, elfelejtette hozzátenni, hogy csak az elnevezésről van szó."

    Csak felületesen kerestem:

    [link]

    A többi ezzel kapcsolatos szabadalom is az Apple neve alá van bejegyezve, szó nincs csak a névhasználatról.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #74 üzenetére

    Most nem fogom az összes idevonatkozó szabványt előkeresgélni.

    Az iPhone egyébként 5 ujjat ismer fel.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz erdoke #76 üzenetére

    "Az Omniám is. Négyet a hátlap, egyet a kijelző."

    Ha így nézzük akkor tízet, mert ötöt a hátlap, ötöt a kijelző :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz lenox #80 üzenetére

    "Azert azt aruld el, hogy ha igen nagy penzt kene tegyel dupla vagy semmi alapon a fenti kerdesek valaszaira, akkor inkabb penzfeldobassal dontenel, vagy behuznad valamelyik valaszokat? "

    Nem tennék nagy pénzt egyikre sem, mert 50% esély van mindkét válaszra, a Nokia sem a becsület példaképe és most, hogy szorul a hurok a nyaka körül, akármire képes lehet, hogy időt nyerjen a részvényeseivel szemben (az első lépése az volt, hogy kisöpörte és alapjaitól újraszervezte az egész mobiltelefon üzletágát, de úgy látszik ez nem volt elég), de az Apple ugyanúgy képes mindenre a siker érdekében, nem véletlenül lengett kalózzászló a cég főhadiszállásán régebben :D.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák