Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    A férfias, vagy nem férfias témát én nem akarnám elemezgetni, már csak azért sem, mert van olyan nő, aki (viselkedésében) férfiasabb, mint a legtöbb hímnemű.

    Az már inkább érdekes, hogy "csak abban lehet bízni, hogy egy nő nőként fog viselkedni". Szerintem ez nem állja meg a helyét, mert találkoztam nem egy hisztis hímneművel is, pedig ezt a tulajdonságot általában a nőknek tulajdonítják. Szóval szerintem inkább mindenki úgy viselkedik, amilyen. Nem nőként, nem férfiként, hanem egyénként.

    A fő téma viszont a bizalom. Bizton állíthatom, hogy van olyan eset, amikor a megrendült bizalmat helyre lehet állítani. Nyilván kell hozzá mindkét részről nagyfokú szeretet a másik felé és nem árt az intelligencia sem. Meg persze idő. Két ilyen esetem volt, az egyikük azonos, a másikuk ellenkező nemű.
    Az azonos nemű ezer éve a barátom, de elvettem a húgát. Aztán elváltam tőle. Kellett némi idő és sok beszélgetés, hogy már ne is gondoljunk a valaha megrendült bizalomra.
    A nőnemű az exem, akivel egy időben nagyon hülyén viselkedtem. Ott ő volt az okosabb és a megértőbb. Neki köszönhető, hogy évek óta barátok vagyunk (előtte is azok voltunk).

    Egyetértek Aggleánnyal, hogy barátság esetében a bizalom kialakul idővel (nyilván csak akkor barátság, ha a bizalom már kialakult), de párkapcsolatnál ez nehezebb, mert valóban meg kell előlegezni a bizalmat. Bizalom nélkül ugyanis nincs párkapcsolat. Ezt a fajta bizalmat tényleg el lehet játszani, de még ezt is helyre lehet hozni (erre is láttam már példát). Persze ez még ritkább.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Somatom #42 üzenetére

    "de ettől még sztem kijelenthetjük, hogy a szülés női dolog."

    Ennek semmi köze az "ősi rendhez", hanem szimpla biológiai szükségszerűség. Az viszont már nem szükségszerű, hogy a gyereket mindig a nő pelenkázza, vagy mindig a nő mosogasson.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Somatom #52 üzenetére

    Sajnos tévedsz! :(
    Pont ennyire nem hétköznapi, hogy valaki tudjon értelmezni egy összetett mondatot.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Fred23 #67 üzenetére

    Én inkább hajlamos vagyok megnyílni. Volt olyan kapcsolatom, ahol ez egyértelmű hátrány volt, mert támadási felületet nyújtottam, amit a másik ki is használt. Volt olyan, ahol ez kellett a jó kapcsolathoz, de volt olyan is, amin ez sem segített! :D
    Nyilván nem általános érvényű, hogy mit kell tenni egy kapcsolatban (akár baráti, akár párkapcsolat). Azt/azokat kell megtalálni, akik hasonlóképpen vélekednek.

    (#66) aggleány: "én inkább a számmal szoktam enni." Ha megkérdezel egy profi szakácsot, at fogja mondani, hogy az orroddal és a szemeddel is kellene! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Fred23 #73 üzenetére

    Nekem a komoly kapcsolataim szerencsére a személyiség olyan jegyein alapultak, hogy jókat tudunk beszélgetni és kedveljük egymás humorát. A döntéseket pedig közösen hoztuk. Nyilván itt benne van az is, hogy mindkettőnk azt szeretné, de a kompromisszum is. Esetenként pedig az, hogy ami a másiknak fontos, abban engedek és viszont. A probléma ott volt, amikor a másik már nem vette figyelembe, hogy én mit szeretnék (néhányszor előfordult).

    Igazából én is úgy vagyok, hogy a pároknak nem kell egyformának lenniük. Az is tökéletesen megfelel, ha kiegészítik egymást és el tudják fogadni a másik hülyeségeit, gyarlóságait. Esetleg pont ezeket a hülyeségeket szeretik egymásban.
    Én például hajlamos vagyok a szarkazmusra, vagy kiforgatni a másik szavait egy poén kedvéért, esetleg szóvicceket gyártani. Ezt például az ex-feleségem nem értette. Esetében nem is csináltam ilyet. A probléma ott kezdődött, mikor idővel már akkor is rám szólt, amikor mással szemben követtem el ezeket. A másik jót nevetett, ő meg lebaltázott, hogy hogy lehetek ilyen bunkó. Már nekem volt kínos. Nem is értettem, hogy ha ez ennyire zavarja, miért jött hozzám? Korábban is ismert, pontosan tudta, hogy ilyen vagyok.

    "Nekem az volt nehéz sokáig, hogy megtanuljak tisztelni valakit, aki sok szempontból másmilyen, mint én."
    Eleinte ezzel nekem is problémám volt, de mivel már középiskolában is kollégista voltam, kénytelen voltam mindenféle emberrel (akár tanár, akár diák) együtt élni. Volt, akivel csak az 5. évben lettünk jóban (diák) és olyan, akit sosem tudtam megkedvelni, de nagyon nagyra becsülök (tanár). Munkám kapcsán is sokféle embert ismertem meg, de addigra már jó előkészítés volt a kollégium. Végül olyan emberek lettek a barátaim, akikről korábban sosem gondoltam volna és olyan emberekkel (is) tudok jól együtt dolgozni, akivel korábban rengeteg volt a konfliktus.

    [ Szerkesztve ]

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Fred23 #84 üzenetére

    Az ex-feleségemmel még akár jó is lehetett volna, de valahol menet közben megváltozott. Lehet, hogy korábban is benne voltak azok a negatív dolgok, de nem volt jele. Már az ex-sógorom is azt mondja, hogy: "A húgom egy idióta!". Azért ez sokat elmond.

    "majd megváltoztatom, majd megjavítom"
    Ezzel már kétszer is találkoztam. Mondjuk ki, kétszer is beszoptam. Az első komoly kapcsolatom a személyiségemben talált hibákat és próbáltam hozzá idomulni. Mire sikerült, jól megcsalt.
    A második a megjelenésemben talált hibát és bár nekem fontos volt, megtettem a kedvéért. Én csak egy dolgot kértem tőle, de azt simán átlépte.
    Ez mindkettő a "megváltoztatom" kategória.

    Volt egy kapcsolatom, aki meglátta, hogy korában nem voltam ilyen sérült és ő viszont megjavított. Azt hozta vissza, ami voltam mindig is. Na, ő az, aki most is a barátom! :K

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák