Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Geri Bátyó #69 üzenetére

    Sok éve én is így indultam, aztán hamar azt vettem észre, hogy azoknak a nőknek, akiknek általában bejövök, önbizalmukat erősítő szavakra, valamint alárendeltségre és irányításra van főként szükségük. Meg jó keretekre, alapvetésekre, amikhez alkalmazkodva vélhetően jól fognak járni. Azt szeretnék hinni, hogy elviekben teljesen olyan vagyok, mint ők, csak nagyobb, erősebb, dominánsabb, határozottabb, érdekérvényesítésre képesebb. Nem akkor fontolgatják, hogy elhagynak, ha erőt sugárzok és irányítok, ellenkezőleg: ha valamiért nem tudok dominálni, akkor inog meg bennem a hitük, akkor keresnek új királyfit. Egyértelműen szükség van a hasonlósághoz barátok és párok között is, de az eltérésre is legalább ennyire; ezért is olyan bonyolult.

    Általában az emberek kielégülési célból akarnak hasonlítani a barátjukra/párjukra valamilyen számukra fontos szempontból, de hajlamosak nem számolni azzal, hogy nem úgy lett valaki ilyen vagy olyan, hogy azt az X kiválasztott valamit megtanulta, elsajátította, begyakorolta, vagy szimplán azzal született. Kéz a kézben járnak sokszor olyan dolgok, amiknek csak az egyik felét akarják az emberek. Igaz ez rám is, és ezért nem is bírnék ki sok időt egy pontosan olyan személyiségű nővel, mint amilyen én vagyok férfiként. Nem tudnám elviselni. Az eltérésekből legalább annyit lehet profitálni, mint a hasonlóságokból, csak nehéz olyan emberre akadni, akiben Számodra ügyesen lettek összeválogatva a hasonló és eltérő tulajdonságok. Szerintem jobban lehet építeni az eltérésekre, mint a hasonlóságokra, de vannak nélkülözhetetlen hasonlóságok is valóban, amik nélkül nem működhetne a kapcsolat.

    Nekem az volt nehéz sokáig, hogy megtanuljak tisztelni valakit, aki sok szempontból másmilyen, mint én. Pedig valahol számomra a csoda és a boldogság forrása pontosan ebből fakad. Nem akarom, hogy mindenben hasonlóak legyünk, mert egyes különbözőségeink a leginkább kielégítőek. Ezért nem árt óvatosan csomagolni a szavakat időnként, vagy hallgatni.

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Geri Bátyó #78 üzenetére

    "Korábban is ismert, pontosan tudta, hogy ilyen vagyok."

    Ilyesmit én is kaptam már. Szinte mindenki profitmaximalizálni akar a párkapcsolatában. Ezért szoktam mondani, hogy ha valakik alapból nem eléggé illenek össze, nem kéne erőltetni; senki sem fog gyökeresen megváltozni. Nem egyszer már első randin elmondom magamról azokat a dolgokat, amiken nem fogok változtatni, de általában nem vonzó dolgok, pont azért, hogy egyértelművé tegyem a helyzetet. Ennek ellenére sok nőben tényleg élhet valami olyasmi, amit mindenütt lehet hallani: majd megváltoztatom, majd megjavítom! Pedig nem fogod, direkt azért mondom előre, mert ezen nem is áll szándékomban változtatni. Az se véletlen, hogy én meg esetleg megkérdezem, elégedett -e az alakjával, szeretne -e karcsúbb, sportosabb lenni mondjuk... :D Számomra jellemzően a jó szex és az erős érzelmek számítanak, a humor nem nagyon fontos. Előbbit viszonylag könnyű megkapni, ha a nőnek van egy számomra szexi teste, erős érzelmet viszont nagyon nehezen tudnak bennem kelteni, szóval most örülhetek, hogy már 5 éve egy boldog kapcsolatban vagyok, nem is szeretnék váltani.

    Ez a másik egyébként, amit sokan sosem tanulnak meg: boldognak lenni az aktuálissal, a "régivel", tartósan. Ehhez is egyfajta jellem kell, ami vagy van, vagy nincs. Sokan például igénylik a sok közös témát, hobbit. Én nem. Nem baj, ha mindkettőnknek van egy kis saját, külön világa is, ha akad néhány közös is.

    Meg az újdonság varázsa... -és annak folyamatos keresése. Korábban sok nőről alapból le is vágtam, hogy ezzel én is csak rövid ideig leszek -szex miatt-, és biztosra veszem, hogy mire nyugdíjba megy, lesz 3 gyereke 3 különböző pasitól, és egy negyedikkel fog élni, akit azért időnként megcsal. Szerintem a legtöbb ember azt se tudja, mi elégítené őt ki tartósan. A boldogság kezdő lépése ennek a tudása.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák