Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adamyno

    tag

    válasz pusszycat #1 üzenetére

    Sajnos ezen nem lehet firmwaret frissíteni mert nem gyári (ha egyáltalán van olyan) hanem szolgáltatói van rata.

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    válasz ncc1701 #3 üzenetére

    Lényegében a custom FW-jükkel tönkretettek egy eredetileg jó eszközt.

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    válasz szabonagyur #6 üzenetére

    Számítottam ilyen kommentekre is. Az a baj, hogy azért tartunk ott a wireless technológiákkal kapcsolatban (főleg sűrűn lakott környezetben) ahol most tartunk, mert az eszközök buták és mindenki leegyszerűsíti a működésüket. Konkrétan ha nem elég jó valami, akkor veszünk egy nagyobb, drágább, "erősebb" eszközt. Ezzel csak az a baj, hogy folyton egymást akarjuk túlkiabálni mint egy átlagos osztályteremben óraközi szünetben. Ha normálisan be lennének konfigurálva az eszközök, akkor az mindenkinek jobb lenne műszakilag, anyagilag és környezetszennyezés-ügyileg is. Ez nem "elállítgatás". Egy többszáz vagy ezer megabites kapcsolathoz kell az eszköz, ami képes is kezelni a szolgáltatást. De ha ilyen ganéj a cucc, akkor inkább adjanak egy szimpla modemet, aztán csá.

    A fő probléma az, hogy egyrészt kell mégegy eszköz mellé, így lényegében szemetet gyártottak a drága erőforrásokból. Pedig tudná hardveresen, amiket fent felsoroltam, egy LAN hálózaton minimális dolgok. A DHCP, a csatornaválasztás wifi esetén még a legócskább tenda vagy tp-link is tudja. Én dolgozom többmilliós eszközökkel is, nyilván nem azt a tudást várom el, de ez tényleg a bölcsi és pazarlás. Másrészt a plusz eszköz (azon túl, hogy plusz költség is) plusz áramzabáló a háztartásban. Akkor inkább adnának egy egyszerű optikai modemet ami nem tud semmit de cserébe keveset fogyaszt. Legyen rajta 1 db 2,5 gigás LAN port, a többit majd a júzer megoldja magának ahogy tetszik.

    Ennek a cuccnak 20-30W a fogyasztása. Ez elég jelentős. A 2 lemezes NAS-om nem eszik ennyit. Ez napi ~500W, havonta 15 kW, ami a mostani 70 Ft-os villany árral számolvan egy ezressel megdobja a havi számlát és még mellé kell vennem egy másik eszközt is. Egy modem azért elröcögne ennek a töredékével is, de majd megmérem van-e különbség ha kikapcsolok rajta mindent és átrakom passtrough módba (ha az egyáltalán működik).

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    Na látom elbeszélünk egymás mellett. A profi eszköz ott kezdődik, hogy külön van az AP a routertől. De ebbe most nincs is értelme belemenni, ezek alap dolgok.

    Ha valaki játszik vagy van egy torrent, ahol a DHT-t ki kell engedni, webes felületet, stb. el akarod érni távolról, akkor a minimum 1-2 port forward. A DHCP sem egy nagy elvárás szerintem, de ne is a funkciók megnevezésén akadjunk fenn hanem azon, hogy mindenre ott van a menü. Mindent elém dob az eszköz, de amint kattintok egyet bárhová, semmi nem működik. 90%-ban nem működnek a gyári, alapvető funkciók. Ez az, amivel problémám van. Ha ilyen roncs az eszköz, akkor szedják ki a menüpontokat és hagyjanak benne kettőt az egyésgsugarú felhasználóna kaz is elég lesz.

    De akinek csak 2 telefon meg 1-2 filmes gép lóg a hálón, annak nem kell 1000 vagy 2000 Mbps sávszélesség, ergó ilyen eszközre nincs is szüksége. A Netflixnek pl. állítólag a fullHD-hoz elég 6-8 Mbit. A napokban olvastam a FAQ-t.

    Az én 40+ darab eszközömnek semmi sávszélességigénye nincs, mert javarészt szenzorok... klímák, bojler, kapcsolók, stb, de már egy hasonló számú szenzor szettet átköltöztettem zigbeere. Igazából ezeknek külön AP-jük volt eddig, mert az eddigi gagyi T-s router 30 eszköz után megkotlott. Na most ez legalább működik az új eszközben. De tényleg itt az a gond, hogy létező, hozzáférhető, elérhető funkciók jelentős része nem működik az eszközben.

    Meg tényleg az, hogy megint ott egy áramzabáló ami nem jó semmire. Egyébként azért se s..tam le senkit, hogy elhozták az optikát a házig, mégis megteték mivel nyilván a szolgáltató érdeke, hogy a szolgáltatását el tudja adni. A szolgáltatás nem azzal ér véget, hogy belógatom az optikai szálat a lyukon. A végponti eszköz a szolgáltatóé, én pedig elvárom, hogy ha valamit kapok a pénzemért, akkor az hibátlanul és megfelelően működjön. Ráadásul a routert nem is kapod meg, csak bérled, mert amint a szolgáltatást lemondod, vissza kell adni. Viszont lecserélni meg nem tudod, mert saját ONT-vel nem fog működni a hálózat, így kénytelen vagy elviselni a szarjukat ami eszi az áramot, foglalja a helyet, +1 tűzveszély forrás és mellé még kell a saját eszköz is ezek szerint. Nem erre számítottam.

    [ Szerkesztve ]

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    válasz hcl #19 üzenetére

    De működik. Plusz költség. Az eszköz és havonta az áram is amit fogyaszt.

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    válasz alpipapi #20 üzenetére

    Akkor lehet megpróbálok egy cserét kérni. Hátha szerencsém lesz :)

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Új hozzászólás Aktív témák