Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrys_

    addikt

    válasz sb #7 üzenetére

    Eddig egy Acer 5739g laptopot (2010) és egy A510 tabletet vettem, mindkettő teljesen rendben van. Tartottam a laptop vásárláskor egy kicsit a PH! kommentek miatt, de teljesen elégedettek vagyunk a választással, problémamentesen működik. Kapott egy SSD-t és egy Bluetooth modult (ezt rögtön vásárlás után).

  • pengwin

    addikt

    válasz sb #19 üzenetére

    Szerintem jóval alacsonyabb az anyagköltség, pl. sokkal gagyibb hűtés is elég az ilyenekbe, és egyre több dolgot integrálnak a CPU mellé, így az alaplaplap tervezés is lényegesen egyszerűbb. Ez utóbbihoz az is hozzájárul, hogy sokszor már a RAM sem foglalatba megy, hanem alaplapra forrasztott.
    Ha meg véletlenül rendes anyagból csinálják meg, akkor rögtön repül rá a 300.000 feletti árcédula, vagyis szerintem mostanában bőven magasabb profithányaddal dolgoznak a notebookgyártók, mint korábban, amikor pl. 35W TDP-jű CPU-kat kellett hűteniük minden notebookban és majdnem minden alkatrész egy foglalatot igényelt: jóval komplikáltabb lenne ma is a tervezés, ha kéne 2db SO-DIMM, slot külön wifi kártyának és SSD-nek, esetleg socketes CPU és még egy 2,5"-es hely is.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz sb #22 üzenetére

    Leírtam, hogy a vékonyítást az az integráció teszi lehetővé, ami megy az utóbbi években.
    Forrasztott alkatrészek, egyre több integrált funkció a CPU-ban, stb.. Ugyanez az integráció a tervezést is nagyban leegyszerűsíti, vagyis kevesebb pénzbe kerül. Egyszerűbb alaplapok, kevesebb foglalat, egyszerűbb hűtés (általában csak 1 kis hőforrást kell kezelni). Ez mind költségcsökkentő megoldás, és ráadásul a szintén költségcsökkentő vékonyítást is lehetővé tette.
    Ezt írtam, de csak odáig sikerült megértetnem magam, hogy az anyagköltség alacsonyabb lett.

    A gyártósor beállításról meg csak annyit, hogy a dizájnok is egyre inkább egységesednek, egyszerűsödnek, minél kisebb a gép háza, annál kevesebbet lehet változtatni modellről-modellre, generációról-generációra, ami azért szerintem visszafogja a gyártósor beállítási költségét.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák