Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    megjött a jogász, rögtön hülyeséget is beszél:
    "A bűnügyi személyes adatok kezelése esetén ugyanis – eltérő rendelkezés hiányában – a különleges adatok kezelésének feltételeire vonatkozó szabályokat kell alkalmazni.": nem hiányzik az eltérő rendelkezés. a bűnügyi személyes adatok kezeléséről a 2016/680-as európai tanácsi irányelv gondoskodik, amit átültettek az infotörvénybe.

    a rendőrségnek meg dedikált hálózata van, a rendőrség épületébe történő belépés naplózott, tehát az xp közel se akkora kockázat, mint sejtetni akarja.

    Az elveszett pendrive esetéhez meg annyit, hogy különleges adatot tartalmazó adathordozót leltározni kell, tehát ha tényleg elveszett volna, és nem jelenti, leltárnál lebukik. jobb jelenteni, egy bűnnel kevesebb.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Xpod #45 üzenetére

    A képernyő zárolás elmulasztása és a plusz ethernet kártya hekkelése emberi probléma, az ellen a w10 se véd.

    tehát az általad emlegetett hibák nem az xp hibái.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    kérdés még, hogy a hivatkozott blogbejegyzésben levő mondat: "Mindez azért is különösen fontos megállapítás, mert lényegében bármilyen további érdemi vizsgálat nélkül, konkrét incidens ismerete nélkül, bármilyen egyéb védelmi megoldás értékelése nélkül, pusztán az operációs rendszer hivatalos támogatottságának hiánya miatt veszélybe kerülhetnek a személyes adatok, és ezzel az alapvető jogok az AJBH szerint. Az persze vitán felül áll, hogy a Windows XP alkalmazása kockázatot jelenthet" mit jelent.

    azt jelenti, hogy probléma, hogy xp van a gépeken, vagy azt jelenti, hogy probléma, hogy a vizsgálat úgy ítélt alkotmányos problémának egy állapotot, hogy nem ellenőrizte le komplexen a teljes helyzetet annak minden szükséges ismérve szerint, csak beböfögött valami marhaságot?

    Aki megnézi az eredeti jegyzőkönyvet, az láthatja, hogy egy jogász, három pszichológus és egy pszichiáter végezte a látogatást. ők meg tudják mondani, hogy konkrétan mi az adatvédelmi probléma? szerintem nem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz HENE #51 üzenetére

    eu-s előírás és van róla magyar kormányhatározat is, hogy a közigazgatási számítógépeknek dedikált hálózaton kell lenni. ezt anno, amikor ott dolgoztam, elektronikus kormányzati gerincnek hívták. amennyire én látom a piacot, ez azóta is így van. a központi rendszerekben meg alkalmaznak olyan szűrést és vírusvédelmet, amit helyesnek gondolnak.

    ezt azért mondtam, mert a központosított hálózat miatt a végponti biztonság lehet gyengébb is, nem okoz problémát.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Waikiki #81 üzenetére

    Ez van az általad hivatkozott paragrafusban:
    "Bűnügyi személyes adatok kezelése esetén - ha törvény, nemzetközi szerződés vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusa ettől eltérően nem rendelkezik - a különleges adatok kezelésének feltételeire vonatkozó szabályokat kell alkalmazni."

    kiemelem azt, amire céloztam: ha az eu kötelező jogi aktusa ettől eltérően nem rendelkezik. kérdés: van-e az eu-nak kötelező jogi aktusa a kérdésre: általatok vélt hiedelem: nincs, a valóság ezzel szemben az, hogy van. tehát mivel van, ezért a bűnügyi személyes adatot nem eszerint a passzus szerint kell kezelni, hanem az általam is meghivatkozott irányelv szerint.

    az az állításom, hogy neked meg a jogásznak fogalma sincs arról, hogy van ilyen irányelv, nem zárja ki azt, hogy az infotörvénnyel tisztában legyél/legyen.

    szóval: megjött a jogász, elkezdett hülyeségeket beszélni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák