Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greeneye166

    aktív tag

    Jól értem, hogy ez most egy ADSLre kötött HSDPA jeladó ami a lakásban szór és ha kimegyünk a hatásköréből akkor az előfizetés keretén belül fellép a legközelebbi HSDPA képes adótoronyra? Ha igen akkor nem értem, hogy mi hordozza az előfizetést.
    Otthon pl csatlakozik a femtocellhez 2 telefon, 1 laptop. Ha mindet elviszem magammal, akkor melyikkel lehet tovább használni a szolgáltatást? Vinnem kell a femtocell-t is?

    Adódik még egy kérdés, hogy ha a telók pl pannonosak akkor fognak csatlakozni hozzá? Elvégre nem magára a Vodára csatlakoznak, hanem a femtocell-el (erre ki van fizetve a net) közvetve és innentől kezdve már csak egy perifériának minősülnek, akár egy laptop. Fura lenne ha a telókat megkülönböztetnék.

    [ Szerkesztve ]

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz (An)Dante #4 üzenetére

    Szia. Először is köszönöm szépen a válaszodat! :R

    Azon gondolkozom mennyibe fog ez kerülni. A telefonos részébe nem mennék bele, mert túl összetett a tarifa, viszont érdekelne, hogy magát a femtocellt hogyan használja a teló, ami egyenlőre csak GSM frekvencián bonyolítja a beszédforgalmat és ehhez a térerő is elegendő a lakásban. Ezekszerint idővel a telefonok majd a HSDPA hálózatot is felhasználják beszédforgalomra?

    Az árra visszatérve: Gondolom több lesz a vodanet mint egy azonos sebességű ADSL. Ezt egyrészt gondolom azért mert ki kell vinni egy antennát + lakáson kívül is él a szolgáltatás, (igaz korlátokkal). Ha csak ezt nézem már drága lesz nem beszélve arról, hogy ha még telefonkedvezmény is lesz benne, akkor jóval több. Azt még megtehetik, hogy ráemelnek a lakáson kívüli internetárra áttételesen, vagyis adatkorlát bevezetésével, de a telefon alapvetően mobilis, így annak percdíjaira semmilyen módon nem emelhetnek rá kültéren.

    Megoldás szerintem: Kéne csinálni egy mobilis, saját akksival felvértezett HSDPAn továbbító ugyanakkor mind HSDPA jelet, mind ADSL bemetetett kezelő vagyis femtocellként is működő modemet!
    Ez azért lenne hasznos, mert hiába HSDPA képes a telefonom is, attól még a Huawei modemet használom a PChez (praktikus okokból pl akksi lemerülne). A telón egyébként jelentéktelen adatot forgalmaznék (pl: yahoo) ugyanakkor ott van a Huaweiben a korlátlan adatforgalomra előfizetett SIMkártyám amit ezért a pár megáért át kéne raknom a telóba minden alkalommal. Ahhoz viszont nincsen "kedvem", hogy a telóra vegyek egy 200Mb netet 2000-ért, amikor a másik kártyán 5000Ftért korlátlan az adatforgalom. Ha lenne ilyen modem akkor az ellátná az összes HSDPA készülékemet a körülménykhez képest elérhető legoptimálisabb teljesítménnyel minden helyzetben. A modemnek természetesen lenne dokkolója, ami tartalmazna egy erősítő antennát, töltené a modemet ill abba lenne csatlakoztatva az ADSL is. Így ha hazaérek bedomom a modemet a dokkolóba és az mostmár vezetékes árammal és internettel dolgozik és telenyomja a lakást az éltető HSDPA jellel :))

    [ Szerkesztve ]

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz (An)Dante #6 üzenetére

    Szia. Egy kicsit szerintem félreértelmezted amit írtam.

    "Ha a Vodafone kínálja majd a Femtocell eléréshez szükséges technikai hátteret (értsd: ADSL) nem valószínű, hogy puszta ADSL csomagot is kínál majd"
    ->nem külön ADSLre gondolok, hanem egy kisméretű modemre (akkora mint egy BTs GPS).
    Ez a mobilis modem+dokkoló adja a magát a femtocellt és hordozza a SIM kártyát, tehát az előfizetést. Ez csatlakozik magához a szolgáltatóhoz! Ezt az előfizetés keretein belül nyújtott szolgáltatást osztja szét a felhasználók közt. A készülékek úgy használják mint egy satndard ADSL modemet, ami jelen esetben HSDPA-t sugárzó routerként üzemel. Tehát teljesen mindegy lenne, hogy a készülékek milyen szolgáltatónál vannak, mert a modem utáni jel használata már csak a rájelentkezéshez szüksége felhasználónév és jelszó ismeretéátől függ.

    Ha a netet othonról elmenve is használni akarod akkor kiveszed a dokkolóból a modemet (aminek saját akksija van) és a modem automatikusan átáll a legerősebb HSDPA toronyra.
    Miért jó ez? Mert a teló ugyan HSDPA képes, de:
    - egy előfizetés továbbra is elég. A jelet továbbra is a modem adja és nem kell a SIM-et áttenni a telefonba
    - nem terheli meg a telefon akksiját (kis erősségű jel is elég a telefo-modem közvetlen kommunikációjához), így a modem lemerülése nem vonja maga után a telefon lemerülését szemben a mai, beépített HSDPA vevős telefonok esetében.

    Lehet azért értessz félre mert én a modemből kijövő jelet is HSDPAnak gondolom és nem a WLAN fogalmat használom.

    Más: Azt írtad a femtocell routere hordozza a SIMkártyát. Ezt viszont én nem értem. Ha kilépünk a femtocell hatásköréből akkor a SIM ugye otthon marad. Ezután hogy lesz előfizunk kültéren? Más: A femtocell egyébként WiFit használ jeladásra?

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

  • greeneye166

    aktív tag

    Up!!!
    Mikor jön a femtocell? Naaaaaa :O

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz btz #9 üzenetére

    Mini HSDPA tornyot nagy HSDPA toronyra? Ha van HSDPA lefedettség, a telód akkor is rá ál. Tehát folösleges +1 cuccost a zsebedben.
    Pont az a lényeg, hogy a telódra így nem kell plusz előfizu... ;)

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

Új hozzászólás Aktív témák