Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • h-yle

    addikt

    válasz Csabroncka #14 üzenetére

    Ez egy ilyen bicikli.
    Értem, hogy az IT azt szereti, hogy feltelepíti egyszer az összes programot, aztán done. A gyár is egyféle terméket szeretne gyártani jelöletlen csomagolásban, ha lehet 1 komponensből. De sajnos a világ nem így működik.

    Az MS azért fejleszt mert ebből él, pontosabban a cloud szolgáltatásokból, de ahhoz, hogy azt el tudja adni ahhoz minél inkább bele kell integrálnia a rendszereibe.

    Egyik SW Xp-s másik W10-es, harmadik meg virtualizálva fut docker-ben. Engem sokkal jobban felbasz mikor egy félmilliárdos analitikai gép (amihez szupportot is vesz ugye az ember) szoftverét cseszik a gyártó frissíteni. Kell új SW, mert cserélnél oprendszert, vagy nem tudod bekötni a hálózatba/vállalatirányítási rendszeredbe? Vegyél új gépet fél milliárdért kispajtás.

    Szerintem ideje lenne megszoknia a HW gyártóknak hogy igenis kell SW-t fejleszteni. Adják el ők is a support részeként és pont. Egy vállalati IT szervezetben pedig tökéletesen lehet időzíteni a frissítéseket mind OS, mind felhasználói alkalmazás oldalon. A terhelés is elosztható cache szerverekkel.

    Ha ez (és sok más) probléma nem lenne, mindent egyszer összedugnánk és menne nem is kéne IT. Hogy ez jó vagy rossz azt mindenki eldöntheti magának vallása szerint :)

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

Új hozzászólás Aktív témák