Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    válasz Abu85 #10 üzenetére

    Ezt szerintem kicsit árnyalni kellene. Ahol komolyan számit az egy szekrényre és azon belül egy rack-ra vonatkozó fogyaszás/számítási hányados ott bajban van az Intel. Ahol ez nem elsődleges szempont, ráadásul relatív kevés rack-et üzemeltetnek ott az IT beszerzés inkább választja a nagy beszállítók jól bejáratott Intel szervereit amik kevésbé fragmentálják a meglévő gépparkot és relatív egyszerűen és gyorsan beszerezhetők. Ez az helyzet nem változik olyan gyorsan, sőt kifejezetten lassú folyamat. Ezzel az Intel-nél és az AMD-nél is tisztában vannak. Persze nem lehet a végtelenségig tökölni, de a piac önmaga rendelkezik egy tehetetlenségi értékkel ami miatt lassúak a változások abban a szektorban ahol nem kritikus a fogyasztás/teljesítmény hányados.

  • gliskard

    senior tag

    válasz Abu85 #16 üzenetére

    És ez hol nem számít? Senki se szereti a pénzt a rossz hatékonyság miatt égetni.

    Nem ennyire fekete-fehér, a beszerzési és üzemeltetési preferenciák pedig főként nem azok, amiknél sok esetben a rövid távú üzleti érdekek sok mindent felülírnak.
    Ha körbekérdezel az 1000+ employee-t foglalkoztató cégeknél, akkor ez a pattern ki fog rajzolódni.
    Ahol dolgozom ott az ügyfeleink főként ilyenek (észak amerika).

    A beszerezhetőség szinte mindig elég komoly érv, jelenleg az Intel megoldásokra is várni kell, az AMD pedig sok esetben x2 vagy x3 több idő.

    [szerk] sajnos az üzemeltetési költségekben az elektromos áram mint tétel nem kiemelt szempont (nem adatközpontok)

    [ Szerkesztve ]

  • gliskard

    senior tag

    válasz wasd.hu #34 üzenetére

    IT beszerzést az 1000+ cégeknél sok minden befolyásolja, ezért szerintem ezt max közvetve lehetne monitorozni, Pl: direktben megkérdezni a cégeket a tervezett beszerzésekről majd 3-6 hónap múlva monitorozni ezeket és ebből készíten trend elemzést, plusz kellene hozzá aktuális piaci adatok (ár, szállítás).

    Kékeknél (és szinte minden nagyobb tőzsdei cégnél) a közép és hosszabb távú terveket valószínűleg kisebb-nagyobb mértékben befolyásolja a részvényesek "hangulata" - ez is politika - és éppen ezért nem feltétlenül logikus.

    De van más aspektus is, pl. nagyobb cégeknél a desktop/notebook állomány cseréje nem feltétlenül a nagyobb vagy hatékonyabb teljesítmény miatt történik. Sok esetben a support/garancia lejárta indukálja. Részben ez vonatkozik a szerverekre is, bár kisebb mértékben (szerintem).
    Ez a csere valószínűleg akkor is megtörténe, ha nem lenne új cpu generáció. Ha nem lenne az AMD esetében egy jobb termék, akkor igy is menne.

    Intel kénytelen lépésről-lépésre megmutatni, hogy nem stagnál sem technológia, sem pedig K+F szintjén.
    A befektetők és nagy részben a végfelhasználók felé ez megnyugtató - van nehézség és van probléma, de dolgozunk a megoldáson...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák