Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Robi BALBOA #86 üzenetére

    Ezek neked lényegtelen részek, másnak meg éppen fontosak. Nem kéne gúnyolódni rajtuk, főleg ha utána meg azt kéred, hogy ne legyen trollkodás.

    Egy mai komoly LCD képe messze nem büntetés, adott összegért megítéléstől függően jobb élményt is nyújthat egy nagyobb LCD mint egy kisebb OLED. Egy kevésbé komoly LCD-ből (a Q60-at simán ide sorolom) pedig egy-két osztállyal még nagyobbat lehet venni a képminőség és szolgáltatások kárára.

    Teljesen változó, hogy kinél mi a fontos és hol lesz az optimum. Ezzel szemben sokszor olyanok a fórumos hozzászólások, ebben threadben a tieid is, hogy létezik az illető (saját) elképzelése meg a hibás. :(

    [ Szerkesztve ]

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz Robi BALBOA #86 üzenetére

    Kínzod magad az LCD-vel?

    Akkor leírom a tapasztalatom egy C9-es OLED_el.
    Hosszas érlelődés után beruháztam rá alzából, az oled topikban jól kiveséztek mindent amit beégésről és egyebekről tudni kell, plusz egyéb netes profi teszteket is néztem róla, így berendeltem. Megérkezett, késődélután, este kis játék filmezés a gsync okozta örömmámor tévén. Ahogy az okosok és a neten javasolták este ilyen 20-40 közötti oled fényen. Aláírom. Bitang képe van - este....
    Minden nap hazaérve munkából késődélután tudtam megvizuálni,elégedett voltam aztán jött a hétvége. Mikor is fényes nappal akartam élvezni. Na fényes nappal egy átlagos fényerejű szobában még 60 körüli oled fényerővel is kitörölheted, egyszerűen nem élmény. 80-100 körüli fényerőn volt nappaliban fényes szobában élményszerű képe, az alatt szimplán mintha a régi KS7000-emet nappal ahol a 10-12-es fényerő volt jó 20-as skálán, 5-ösön vagyis későeste esti módban használnám. Onnantól pedig oda az oled képvilágának előnye...
    De jó legyen használjam 80-100-as oled fényerőn. Csak persze akkor ön a csodálkozás ha egy játék HUD-ja beég,mert bizony olyan fényerőnél már hajlamos rá, vagy üljek sötét szobában illetve sötétitgessek be, no hát denevér meg nem vagyok hogy az oledet 20-40 közötti fényerőn használjam - azt hogy valaki fényes nappal így használja ezt meg inkább hagyjuk. Áruházba is el lehet menni megtekinteni ha jófej eladó van a közelben egy távirányítóval milyen lesz az a kép fényes nappal ha kilőjjük az áruházi módot és letesszük 40 körülire az oled fényt.....
    Majdnem 2 hétig volt nálam és ment vissza az alzának, nálam ez nem lenne hosszú életű..

    Nekem lehet dicshimnuszokat zengeni az oledről ahogy írom aláírom a képe az szuper. Csak maga a tech továbbra is egy erősen kompromisszumokra kényszerítő megoldás aminél ha hacsak nem sötétben filmezés és néha játék a cél akkor rizikózól a pénzeddel. Egyébiránt megnézném hogy hol tartana az oled képe 10.000 óra fölött, mert bizony a 3.5 éves KS7000 máig beégés fényerővesztés és minden egyéb hibától mentes...
    Teljesen jó példa a mai napom. Homeoffice. Én a tévén vágok, azt használom monitorként. Vajon hogy viselte volna az oled ha kvázi 80-100 körüli fényerőn toltam volna neki nappal reggel 10-től este 6-ig a vágóprogramot a full statikus felületével...

    Egyébiránt nem érzem még az oled után sem kínzásnak hogy most ezt a "régi" tévét nyüstölöm tovább, azért orgazmust nem okozott a képminőség különbség. Nyilván jobb volt a C9 képe, de ez leginkább akkor jött ki amikor sötétben néztem a kijelzőt és sötétebb képvilág dominál a játékban / filmekben, ennyi. Nincs végtelen fekete és kontraszt ami nappal nem is tűnik fel. Cserébe viszont ezt a tévét a világból kihajthatnám akár 20-as fényerőn is de minek ha fényes nappal a felénél olyan fényerejű képet ad amire az oled még kimaxolva HDR-ben sem képes....

    Szóval hagyjuk ezt a buta bullshit dumát hogy kínozza magát valaki az LCD-vel.Nincs még ennek a szaros ks7000-nek sem annyival gyengébb képe hogy azt mondjam inkább az oled és a velejáró kompromisszumok, pláne nincs ha nem full sötét szobában nézi az ember....És akkor ez csak egy "szaros" lassan 4 éve megjelent qled igaz a samsungék egyik legjobban belőtt darabja volt egykor....

Új hozzászólás Aktív témák