Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Piftuka #8 üzenetére

    A '90-es évek közepén-végén a párszáz MB/pár GB-os lemezek voltak a menők. A 20-40 MB a '80-as évek vége felé volt nagy szám, de már akkor is léteztek 1 GB-nál nagyobb enterprise tárolók. 1980-ban pl. már volt 2,5 GB-os cucc. Igaz, hogy akkora volt, mint egy hűtő és majd' fél tonna volt, de akkor is.

    A WD '88-ban mászott bele a háttértárak piacába, előtte kontrollereket, ISA-s VGA-kat (Paradise kártyák), ilyesmiket gyártott.

    Azért archiváláshoz még messze van a reális SSD alternatíva. Már ha nem egy autó árát szeretné elkölteni az ember.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Dester31

    tag

    válasz Piftuka #8 üzenetére

    "Ha belegondolok, hogy a '90-es évek közepe-végén mennyire nagy szám volt egy 20-40 MByte-os merevlemez... :)"

    Inkább az elején. :) Az első PC-m egy XT volt 1990 körül, majd 286-osra váltottam, és 40 MB-os MFM vinyó volt bennük. Aztán sikerült bővíteni egy 20 MB-ossal. Mindkettő nagyobb volt, mint egy mai belső CD-meghajtó. :)

    Ma meg van egy fél terás belső meghajtóm a rendszernek, aminek gyorsabb az elérése, mint a rendes memóriának a 90-es években, meg egy 2 terás SSD a játékoknak és átmeneti tárolónak. Vinyó már nincs is a gépemben, az már csak a NASban van.

    "Ki gondolta volna akár csak néhány éve - az első, akkor még megbízhatatlan SSD-k korában -, hogy pár év alatt, minden szempontból teljesen reális alternatívája lesz a HDD-nek otthoni felhasználásnál az SSD!?"

    Nos, nem akarom döngetni a mellem, de én. :) Még SSD-k sem voltak, amikor már felvetettem egy haveromnak, hogy lesznek majd szerintem memóriaalapú tárolók, amelyek nem felejtenek, csak egyelőre elérhetetlenül drágák. De a 90-es évek közepén azt is megjósoltam, hogy az MP3-ak mindenhol elérhetők lesznek idővel: autóban, stb. Aztán tessék, azóta már majdnem meg is ölte a streaming meg hogy a tárhely már nem annyira égető probléma, mint a 90-es években. :)

    Des

Új hozzászólás Aktív témák