Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaffa 2843

    Ármester

    válasz Lenry #48 üzenetére

    Lehet mindent rosszul csinálni, de miután egyszer kipróbáltad, hogy milyen jól csinálni, akkor nem biztos, hogy visszatérsz a rosszhoz. ;)

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

  • Vanir

    veterán

    válasz Lenry #48 üzenetére

    Ez azokra a szenzorokra ervenyes inkabb, amik feluleterzekenyebbek a modern, felsokategorias tarsaiknal. Egy PMW3360 varians, vagy egy 3310, vagy akarmelyik ujabb, high end optikai szenzort nem igazan erdekli annyira. Annyira. Viszont siman lehetseges, hogy pixel skippinggel meg jitterel osszevissza, ha olyan az asztal felulete. Egy direkt erre a celra kifejlesztett felulet, aminek az a lenyege, hogy a szenzor koveteset segitse, mikozben konzisztens, kellemes teret ad az eger sima tologatasahoz, meg mindig felsobbrendu lesz akarmilyen asztallaphoz kepest. Arrol nem is beszelve, hogy inkabb az egerpadot koptatom, mint az asztalt. Sok evig enis a kihuzhato billentyuzettarto retegelt lemez lapjan egereztem, meg is latszott rajta nagyon durvan.
    Egy szo mint szaz: erdemes rakolteni azt a plusz parezer forintot. Aki meg ugy erzi, hogy neki aztan abszolut nincs ra szuksege, annak kivanom, hogy legyen boldog nelkule. :)

    [ Szerkesztve ]

  • nincskanál

    tag

    válasz Lenry #48 üzenetére

    Ezen nincs mit magyarázni. Keress olyan helyet, ahol van egér is meg alátét is, próbáld ki, és megérted, mi a különbség. Ne a féltenyérnyi reklámalátéteket próbáld, mert nemcsak kicsik, hanem sz@r az anyaguk is.
    Egy valamirevaló alátét legalább 20x30 cm-s szerintem. És a felület se mindegy. Ha sokat egerészel, akkor észre fogod venni a legkisebb különbséget is egy idő után a csuklódban, ahogy az egér kis súlyát is megtanulod értékelni.
    Szerk: Amikor még golyós egerem volt, én is jobban szerettem az asztallapot, mert annak a sima felületén a golyó simán gurult. És akkor akármilyen alátéttel találkoztam, az mind fos volt, mert 1. kicsike volt, 2. valami szivacsszerű anyagból készült, ami csúszkált az asztalon, jobban, mint rajta az egér. De lehet, hogy már akkoriban is voltak jó egéralátétek, csak nem volt internet, hogy megkeressem, meg nem volt rá pénzem se. :)

    A vezetékes/vezeték nélküli kérdéshez: két egeret használok. Laptop mellett egy Logitech G602-t, amit bármennyire szeretek, mert tényleg jó nagy, jó fogású, játékhoz is tökéletes, de két AA elemmel üzemel, túl nehéz, fáj a csuklóm tőle. Asztali géphez egy Gigabyte madzagos egerem van, a típusa nem jut eszembe, és igaz, hogy zavar az a madzag, mert elakad ebben-abban, viszont sokkal jobb használni órákon át.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz Lenry #48 üzenetére

    Egyetértek. Mármint nem abban, hogy az egérpad nem lehet fontos, de vannak olyanok, mint pl. én, akik meg gyűlölnek mindenféle egérpadot. Az asztallapról meg mindenféle felületről való használat nekem a legfontosabb, a mostani egerem, valami olcsó alap vezetékes Logitech még a lepedőn is szépen megy, ha a notit az ágyban használom (ilyenkor ritkán kötök rá egeret). Ha van is jitter, nem vettem észre.

    Nekem egy egérben az a fontos, hogy kicsi legyen, könnyű, az ár miatt a vezetékeset preferálom, a szenzor ne legyen felületre kényes. Tudom, igénytelen vagyok, de se gamer, se grafikus nem vagyok. Ennek ellenére már egy múltkori egérajánlós cikk alatt annyira meggyőztek, hogy csak azért vagyok ilyen igénytelen, mert nem használtam még minőségi egeret, hogy ha legközelebb veszek, bepróbálok egy egeres topikban felmagasztalt modellt, hátha tényleg nyújt annyival többet, de már így előre is kötve hiszem.

Új hozzászólás Aktív témák