Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    Hát nem tudom a Zen 2 fényében már valóban csak kék fanboyok veszik az intelt. A Ryzen 3000 elég szépen betalált, az intelre meg szó szerint rá jár a rud. Elsőnek a sok sebezhetőség, utána hogy leragadtak 14 nanométeren + a túlárazás. Egyre kevesebb érv marad a intel mellet, ráadásul ha kijön a 10 magos comet lake széria. Most komolyan milyen melegedés és fogyasztás lesz 10 mag 4,7 ghz mellet például?
    Sajnos már a 9900K is hűthetetlen kategória volt, az is szép hőmérsékleteket ért el.

    Intelnél azzal van a baj hogy a Skylake óta szinte csak azt adja el reszelgetni, de érdembeli fejlődést nem ad.
    Intel legújabb 14 nanométer+++++++++++ erre már ki kíváncsi? Már az intelesen vásárlok is átmentek AMD oldalra. Mert túl sok újdonság nem történik....Szerintem még idén piacra dobják a Comet Lake-t szeptemberben.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz s.bala31 #62 üzenetére

    Nem a 8-9 generációs intel tulajok nem fognak rohanni Ryzent venni. De van rengeteg felhasználó aki vár egy jó vételre. A Régi 2500K-nak várja méltó utodját, egy Ryzen 3600X-3700X pedig csere esetén ismét hosszú életű társ lehet. Szóval ne aggodj a cél közönség meg van, csak elvoltak a háttérbe mert nem érezték kötelezőnek a cserét vagy nem volt olyan termék amire huu de megérte volna váltani.

    Sok youtube videót nézzel angol nyelven és a komment szekciókat átnézve sok 2500K tulaj látja a Zen 2 platformot méltó váltásnak. Szóval a AMD szép lassan de kezdi elnyerni az emberek bizalmát.
    Árukeresőn is elég megnézni melyik cpu a legnépszerűbb. Ryzen 2600 a jelenleg egyik legjobb vétel.
    Olcsó erős még is 6/12 szál, jár hozzá gyári hűtő is, és mehet kis oc is mellé.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz solfilo #132 üzenetére

    De ez elég durva ha a 2600X itt volt, akkor hol lesz a 3600X? Kis tunningal gyors ramokkal kíváncsi vagyok hova fog majd kerülni. Hát szerintem az intel 8/8-as I5-el fog jönni, vagy esetleg ők is adnak egy HT-ot a 6 mag mellé.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Cifu #135 üzenetére

    Az a kérdés hogy a intel mit lép? Ha előre hozza a Comet Lake startját akkor még idén piacra dobhatja ezeket. Gondolom attól is függ mennyire esnek vissza az eladásaik. eredetileg a Comat lake jövőre jön, de a Zen 2 miatt lehet előre hozzák a rajtot. Majd meglátjuk, de ott viszont már lesz 10 magos intel is ami kicsit versenyképesen lesz.

    Én szerintem még idén elrajtolnak, ha meg nem akkor a Zen 2 elég szép részesedést fog nyerni.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Cifu #138 üzenetére

    Hát lehet valóban az árcsökkentés a válasz az új Zen ellen, majd meglátjuk Csak én láttam rá némi esélyt ha az eladásaik csökkenének. Bár azt hittem azóta megoldodott a készlethiány probléma, akkor nem kell nekik félniük így is van vevő az intel termékekre.

    Akkor lehet idén kitart a árcsökkenés, jövőre meg jön a terv szerint a Comet Lake márciusban.
    Csak így nem igazán lesz válaszuk a 12-16 magos modelekre.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Frawly #167 üzenetére

    Hát azért Cinebench, több szálas teljesítmény alatt jocskán jobb a Zen 2600 mint az i5-9400. Olyan helyeken ahol az I5 csúcsra jár a Zenbe még van tartalék, szóval időtállóság terén jobb az amd. Ezek tények és magukért beszélnek. Bár jelenleg mind kettő jó vétel, de a Zen 3600 még jobb lesz, eleinte 200 dolláron kezd de az idővel szép lassan majd be esik ez alá is. 6-12 hónap múlva biztos jó vétel lesz 150 dollárért.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz joey04 #225 üzenetére

    Szerintem még az elég hosszú idő mire az Ryzen 1600/2600 I5 9400 kevés lesz játékra. Ahogy elnéztem nekem az I5-3470 ami 7 éves még mindig kiszolgálja az embert, és nincs mai játék ami alatt játszhatatlan FPS-t produkálna. Elsőnek amik kihullanak a gaming piacról a régebbi I5 magos i5 és i7. 4 mag és 4 mag 8 szál, de még ezeknek is adók pár évet. Mikor 6/6 szál lesz a minimum gépigény, akkor lehet majd félni vagy ha 6/12 szál lesz a minimum... Még mai napig is egy erős 4 magos alkalmas játékra, szóval még a 4 magot se kell feltétlen temetni. Mikor 4/4 kevés lesz játékra akkor talán elérünk oda hogy egy celeron is adja az alap 4 magot. 50 dolcsiért :D

    Szerintem egy Zen 1600/I5-9400 is kibír még 5-6 évet. A jövőt nem tudja az ember megmondani miként alakul, lehet 2022-ben intel AMD harc miatt kapunk 10-12 magot 350 dolcsiért, vagy 2025-re 16 mag 350 dolcsiért fog menni. Most végre beindult a fejlődés, az intel sokáig csücsült a 4 magon.

    Más felől az alkalmazásoknak/játékoknak is követniük kell a fejlődést. De azért egyre több játék profitál már a több magból, szóval lassan de biztosan kihullanak a 4 magos processzorok piacról. Attól függetlenül internetezni még ez is bőven elegek lesznek. Vagy nem túl nagy gépigénye játékokra :)

    Hát amúgy ezért változott sokat a világ, egy 2000-ben vásárolt processzor, 2007-ben már egyáltalán nem lett volna alkalmas játékokra. Most viszont az elavulás mértéke sokkat csökkent, már sokat időtállób egy termék.
    De ott a FX 5900 2003-ban volt nagy hardver, de a 2007-2008-as játékokra már teljesen alkalmatlan volt.

    Azért egy 2012-es GTX 660Ti 7 éves még is képes mai címeket futatni, kicsit belassult a fejlődés a piacon.
    De úgy érzem most elértünk egy szintet, és végre ismét kialakulhat egy versenyhelyzet ahol mindenki belead mindent. Cpu fronton az Intel/AMD csatázik, de kinának is lesz saját processzora belső piacra.
    Jövőre az intel is beszál a GPU piacra, szóval három szereplős lesz a GPU piac.
    Ráadásul itt a Ray Tracing is, ami az olyan videókártyákat helyből megölni amelyeket nem támogatják.

    Talán pár év múlva lesznek olyan játékok ahol Ray tracing alapfelvétel lesz, és akkor egy Pascal 1080 hiába rendelkezni elegendő teljesítménnyel. Ray Tracing támogatás hiányában rossz lesz a teljesítmény...
    Majd meglátjuk, annyi biztos az Intel és AMD és támogatni fogni a jövőben ezt a megoldást.

    De a verseny jól jön, évekig volt punnyadás a piacon megkaptunk ugyan azt a 4/4 szálat. Nekem az I5-3470 után egy I5-6500 egyáltalán nem érte volna meg. Amire Az ivy brdige i5 kevés oda egy skylake I5 is kevés lesz. Lassan viszont végre eljutunk oda 8/8 vagy 8/16 szálat kapunk 200 dollárért. Szóval lassan végre elérhető árba kap az ember jelentős plusz teljesítményt.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz joey04 #233 üzenetére

    Azért a Ryzen 1600 több szálas teljesítménye jóval nagyobb mint az I5 9400. Szóval még a jövőben fenállhat olyan eset ahova az i5 kevés oda még a Ryzen elég. De a comet lake jövőre ismét magszám emelést hozhat, szóval az I5-10500 széria is bővül minimum egy Hypet treadingal. 6/12 vagy 8/8 szálra emelkedhet, de ez jövőre eldől úgy is.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz andy19770128 #238 üzenetére

    Hát talán régebbi címek amik nagyon profitálnak az 1 szálas teljesítményből. Crysis 1- Warhead, bizony very high beállításon ha sok ember jött támadni elég szépen le tudott esni az fps. Nekem az I5-3470 ilyen nagy lövöldébe beesett 30-35 fps környékére is Very High-on. MSI Afterburner ment és nem volt GPU limit, viszont a processzor magból max 2-őt használnak ezek.

    Esetleg még a GTA 4 aminek semmi sem elég, mai napig egy 9700K 5 ghz-es képes beesni 60 alá még mindig.
    Persze maximum beállításon, de akkor is mai napig megfogja a hardvereket. Nekem 4 magból olyan 70-75%-ot szokott használni cpu limit esetében maximum. Néha megy 80% is, szóval ezek is inkább 1 szálas teljesítményből kérnek hatalmasat.

    #239) Frawly Igen a 4K sajnos még távoli jövő, egyrészt a 4K megjelenítők ára nem igazán akar csökkenni. Más felől valóban igen erős és drága videókártya kell alá. RTX 2080Ti ultrán úgy ahogy tudja a 60 fps-t, más felől hiába erősödnek a gpu-k. Idő közben a játékok gépigénye is elég szépen nő, ott a Ray Tracing ami megoldja hogy 1080P-re is vissza kelljen venni a felbontást a értelmes teljesítmény érdekében.

    Szerintem jelenleg 2560X1440 fölé nem igazán éri meg menni, inkább 1440P+144hz ami szerintem jobb mint a 4K 60 hz. Még 2-3 GPU generációnak le kell mennie mire 4K Ready lesz maximálisan, bár sokan tolják még 1080P-ben. Nekem egy 22" 1680X1050-es monitorom van, addig nem cserélem ameddig tönkre nem megy. Nem vagyok sas szem se, szóval annyira nem érzem muszáj volna cserélni.

    Más felől azért akkora különbség nincs 1080P vs 4K esetén mint régen 1024X768 vs 1920X1080.
    Szerintem gaming téren 4K fölé egyáltalán nem fogja megérni menni.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák