Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GAI

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz carl18 #43 üzenetére

    Nem nagyon tudom hová tenni az ilyen "már csak a fanok vesznek Intelt" hozzászólásokat. Én épp most vettem egy Intel procit, pedig nem tartom magam Intel fannak, sőt engem is felháborít, amit az utóbbi ~10 évben fejlesztés címszóval műveltek. AMD-t használtam, amikor az volt az olcsóbb (Athlon XP), és amikor az volt a jobb (Athlon 64). Szóval igazán adni akartam most is egy esélyt neki, de az aktív chipset hűtős (és emellett bevallottan drágán érkező) lapok elriasztottak. Én úgy látom, hogy ok, az AMD most már partiban lesz sebességben (sőt, lehet, hogy egy kis előnyre is szert tesz), de ez az árban is meglátszik, nem annyival olcsóbb már az Intelnél, sőt az alaplap vélhetőleg drágább is lesz, így a lap+proci kombó ára nagyjából ugyanott lenne, és hallgathatom a chipset ventit, ami nálam abszolút dealbreaker. Így lett Intelem újra, és nem bántam meg.

  • GAI

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #50 üzenetére

    Valóban nem érdekel a pcie 4.0, viszont jelenleg nincs olyan Ryzen 3000-hez tervezett chipset, ami anélkül (és emiatt venti nélkül) elérhető lenne. Mivel a 0-ról raktam össze új gépet, és nem egy már meglévő alaplapban cseréltem procit, ezért nem akartam "elavult" chipsetes lapot venni, és azon sakkozni, hogy na vajon melyik régi chipsetes alaplapban fog menni az új proci? Rajta van-e már az új procit támogató BIOS a régi lapon, vagy szereznem kell egy régi procit is a BIOS frissítéshez? Az ilyenekkel én már nem akarok foglalkozni, ebből már kinőttem. Összerakom és működik, ez az alap elvárás. Lehet, hogy ez sokak számára nem érv, de számomra igen, és szerintem nem vagyok egyedül ezzel.

    [ Szerkesztve ]

  • GAI

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz solfilo #53 üzenetére

    Efelől azért vannak kétségeim :) Főleg, mivel házhozszállítással szoktam vásárolni.

    Mindenesetre engem az AMD ott vesztett el erre a körre, hogy kizárólag aktív chipset hűtős alaplapokat mutattak be. Ha a kezdettől fogva elérhető lenne egy B550 chipset pcie4.0 nélkül, passzív hűtéssel, akkor valószínűleg AMD-t vettem volna. Így maradt az Intel (ami azért nem akkora Istencsapása, mint ahogyan azt sokan itt beállítják :DDD ), de annak mindenképpen örülök, hogy az AMD magára talált, és értékelhető alternatívát képes nyújtani, mert így talán lesz némi érdemi fejlődés is CPU fronton az utóbbi évek pangása után.

  • GAI

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #54 üzenetére

    Én igazából nem akarom a döntésemet senki számára megindokolni, hiszen mért is tenném? Mindenki azt vesz amit akar. Én csupán az olyan extrém állításokra reagáltam, hogy "Intelt már csak a fanok vesznek". Itt hoztam példának magamat, aki a saját szempontrendszere alapján Intelt vett annak ellenére, hogy erősen fontolgatta az AMD-t. Persze lehet, hogy ezek a szempontok számodra, meg még sok más ember számára nem lényegesek, ők nyugodtan vehetnek AMD-t, és használják egészséggel. De hogy Intelt venni valami hatalmas önsanyargatás lenne, az azért erős túlzás szerintem :)

Új hozzászólás Aktív témák