Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz #40553216 #20 üzenetére

    Ha tényleg így történt, akkor a mentő szabálytalanul közlekedett. Csak akkor kell elengedned és akkor "szegheti meg" a szabályokat, ha mind a két megkülönböztető jelzését használja. Szóval teljesen jogos a kiakadásod. Szerencsére még csak gyalogosként láttam ilyet. Látom, hogy integet ezerrel az anyósülésen ülő, hogy miért nem húzódik le, de a sziréna nem ment.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz nincskanál #31 üzenetére

    Erről tudsz valami linket adni, vagy paragrafus számot vagy valamit, mert hiába kerestem, csak annyit találtam, hogy a sebességet túllépheti csak villogóval, de olyat nem, hogy változott volna az elsőbbségadási kötelezettségre vonatkozó rész.

    “(2a) Amennyiben a gépjármű kizárólag a megkülönböztető fényjelzést használja, akkor a gépjármű vezetője a megengedett legnagyobb sebességre vonatkozó rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja, ha magatartásával a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti.”

    Szerintem még mindig ez van érvényben:

    42. § (1)267 A megkülönböztető jelzéseket (villogó kék fényjelzést és szirénát vagy váltakozó hangmagasságú más hangjelzést) használó gépjármű, illetőleg minden ilyen gépjárművekkel kísért (közrefogott) zárt csoportban haladó, megkülönböztető fényjelzést használó gépjármű részére minden járművel, minden helyzetben elsőbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását - félrehúzódással és a szükséghez képest megállással - lehetővé kell tenni.

Új hozzászólás Aktív témák