Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Faterkam

    addikt

    válasz kavalkád #110 üzenetére

    Nem hiszem. Mi Win8 kulcsot vettünk neten, igaz Win10 kulcsnak eladva, de leellenőrizve, nem jár le, és legális.

    Mondjuk a cikk lehetett volna "a legolcsóbb, jól használható konfig"

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

  • fatpingvin

    őstag

    válasz kavalkád #110 üzenetére

    örülök hogy ezen nem csak én akadtam fenn.

    tudom hogy kis hazánkban divat jogosulatlanul használni szoftvereket, viszont...

    egyfelől értem, mert az árazása még akkor se a magyar pénztárcához van szabva ha amúgy egy jól használható, megbízható operációs rendszer lenne.

    másfelől viszont, és ezt MINDEN alkalommal elpofázom amikor valaki ezzel kezd a nyakamra járni, ez egy piaci termék. az jogosít fel a használatára ha van egy érvényes licenszed. az immateriális jellegéből adódóan ha biztos akarsz benne lenni hogy jogtiszta és nem emiatt nem fogod tudni használni a rendszert akkor kizárólag a cégtől közvetlenül vagy HIVATALOS viszonteladótól vásárolj. Igen, tudom hogy fáj a pénztárcának de ilyenkor szerintem érdemes nagyon erősen elgondolkodni azon hogy VALÓBAN szükség van-e a vindózra.

    Nem szeretnék oprendszer hitvitákba belemenni, nem ez a mondandóm lényege hanem az hogy ha mégis az a konklúzió hogy kellavindóz, akkor érdemes lehet abba is belegondolni hogy a random kulccsal nem jár az ami 2021-ben gyakorlatilag az egyetlen értelmét adja annak hogy fizetsz egy szoftverért: a hivatalos supportot. ha a kalóz vindóz feldobja a talpát akkor magadra vagy hagyva, egy az egyben az a szitu ami miatt más oprendszerekre fújolni szokás. ha viszont van egy hitelt érdemlő igazolásod arról hogy jogszerűen használod a cuccot akkor jogosult vagy a microsoftos supportra.

    ha ez se jó akkor meg érdemes azon elmerengeni hogy 2021-ben mégis mi a bánatot akarsz te a számítógéptől.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák