Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz kavalkád #110 üzenetére

    örülök hogy ezen nem csak én akadtam fenn.

    tudom hogy kis hazánkban divat jogosulatlanul használni szoftvereket, viszont...

    egyfelől értem, mert az árazása még akkor se a magyar pénztárcához van szabva ha amúgy egy jól használható, megbízható operációs rendszer lenne.

    másfelől viszont, és ezt MINDEN alkalommal elpofázom amikor valaki ezzel kezd a nyakamra járni, ez egy piaci termék. az jogosít fel a használatára ha van egy érvényes licenszed. az immateriális jellegéből adódóan ha biztos akarsz benne lenni hogy jogtiszta és nem emiatt nem fogod tudni használni a rendszert akkor kizárólag a cégtől közvetlenül vagy HIVATALOS viszonteladótól vásárolj. Igen, tudom hogy fáj a pénztárcának de ilyenkor szerintem érdemes nagyon erősen elgondolkodni azon hogy VALÓBAN szükség van-e a vindózra.

    Nem szeretnék oprendszer hitvitákba belemenni, nem ez a mondandóm lényege hanem az hogy ha mégis az a konklúzió hogy kellavindóz, akkor érdemes lehet abba is belegondolni hogy a random kulccsal nem jár az ami 2021-ben gyakorlatilag az egyetlen értelmét adja annak hogy fizetsz egy szoftverért: a hivatalos supportot. ha a kalóz vindóz feldobja a talpát akkor magadra vagy hagyva, egy az egyben az a szitu ami miatt más oprendszerekre fújolni szokás. ha viszont van egy hitelt érdemlő igazolásod arról hogy jogszerűen használod a cuccot akkor jogosult vagy a microsoftos supportra.

    ha ez se jó akkor meg érdemes azon elmerengeni hogy 2021-ben mégis mi a bánatot akarsz te a számítógéptől.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz mefistofeles #115 üzenetére

    egyrészt vállaltan nem értek a windowshoz, sose használtam és nem is tervezek ezen változtatni.

    másrészt hogy reflektáljak ezekre a kérdésekre, tudom hogy az EU-ban lehet használt licenszkulcsokkal is kereskedni legálisan, viszont és nem is ezt az oldalát emeltem ki.

    nem azt állítottam hogy nem érvényes, hanem azt hogy annak fényében hogy mekkora shitfest ez az egész mind jogi mind technikai szempontból, a júzer kb csak azzall van garantáltan lefedve ha első kezes hivatalos forgalmazótól vásárol. szerintem is agyrém amúgy ez az egész de nem értékítéletet akartam megfogalmazni ezzel.

    nyilván nem a használt licenszek jogi következményei az ami engem érdekel ebben a kérdésben hanem az basszus ahonnan ez az egész történet elindult: a júzer használni szeretné a gépét, mivel tudja garantálni hogy nem koppan egyet váratlan időpillanatban.

    [ Szerkesztve ]

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz mefistofeles #118 üzenetére

    elbeszélünk egymás mellett. tudom hogy a magyar nem így áll hozzá, én viszont nem is a működőképességről beszélek, a tört vindóz is működik gondolom valamilyen szinten, a használt kulcs is, viszont HA valamiért mégsem akkor kihez fordulsz?

    tudom, senkihez, veszel újat de nekem valahol visszás az hogy egy használatra feljogosító azonosítókulccsal ha valami gond van akkor annyiban hagyod és veszel másikat. ez nem tej hogy megromoljon és nem is kopó alkatrész hopgy tönkremenjen

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz mefistofeles #121 üzenetére

    > Fogf fel ezt úgy, hogy az olcsó kulcsért bevállalom ezt az elméleti kockázatot.

    na, ez már egy olyan konszenzus amivel magam részéről azonosulni tudok. ha a júzernek el van mondva akkor oké.

    > Ha nem is ítéled el igazán és nem is használsz windowst akkor nem teljesen értem, hogy miért foglalkoztat ez ennyire téged...

    nem értem, miért ne foglalkoztathatna? személyes érintettségem jól felfogott érdekből hozott döntés következtében nincs, viszont a témával kellemetlen rendszerességgel találkozom a csekély értelmű medvebocs ismerősök jóvoltából, ugyanis sokan még mindig abban a tévhitben élnek hogy a vindózos nyomoruk megoldására is én vagyok az emberük. valamiért nehéz megértetni velük hogy attól még hogy bioinformatikát hallgatok és szervereket üzemeltetek hobbiból még mindig garantáltan kevesebbet értek a vindózhoz mint ők.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz mefistofeles #123 üzenetére

    potenciális kutatójelöltként úgy gondolom ez a minimum. a minden szegmense túlzás de az biztos hogy az érdeklődésem bőven túlmutat a szakmailag releváns részen. még mindig én vagyok az évfolyam linux varázslója, pedig a nagyrésze bőven nem most látott először UNIX shellt.

    a gyökér IT-szektás korszakomat már rég kinőttem, ha nem akarsz a saját posványodba beleragadni akkor érdemes nyitottnak maradni az új dolgok iránt.

    (kivéve a windowst. a windows tényleg nem szimpatikus és nem is érdekel :P )

    [ Szerkesztve ]

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz mefistofeles #125 üzenetére

    na, és mi volt a angy különbség aközött a 20-25 között? :P

    kötözködést félretéve, én OpenSuSe-n nőttem fel, az első saját karbantartású gépemen Ubi volt, aztán lett Debian, volt egy darabig Arch a laptopomon de hamar elegem lett belőle, volt Gentoo meg LFS de azok inkább csak ilyen kísérleti dolgok... rá kellett jönnöm hogy nem sokat adott az életemhez hogy végigzongorázok X darab disztrón amik igazából belülről elég hasonlók. Megbékéltem a Debian és Alpine párossal. Alpine ha valami nem túl extra dolgot kell stabilan csinálnia (egyszerűbb szerverek, networking, portable systems, etc...) Debian ha valami miatt szét kell berhelni 3rd party cuccokkal és elvárod hogy tűrje a dolgot. (desktop, egyéb szerverek)

    [ Szerkesztve ]

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz mefistofeles #127 üzenetére

    igen, hamar rájössz hogy igazából tökugyanazt tudja mind. én ezért szeretem az Alpine - Debian párosítást mert így még van érdemi változatosság:

    Debian: glibc-coreutils-systemd-bash

    Alpine: musl-busybox-openrc-almquist

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Reflax #145 üzenetére

    a felhasználási területet elmulasztottad közölni, csak egy műszaki paramétert írtál.

    fullhd-ban a 60Hz-et gyakorlatilag nem tudsz olyan gyenge hardvert mondani a mostani kínálatból ami ne tudná teljesíteni, főleg hogy ez a videokártyán múlik amit te tudsz hozni. célszoftver ismerete nélkül erre egy GT210 is overkill, ugyanis kb annyit jelent hogy DVI-n tud szabványos jelet kiadni.

    troll félre, mit akarsz azon a gépen futtatni? nehogy azt írd hogy videojátékokat mert agyvérzést kapok, írd le a listát hogy a nálam okosabbak tudjanak segíteni.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák